Zavrieť

Porady

Potvrdenie zo zdravotnej poisťovne

Zdravotná poisťovňa vystavila pri preplatkoch z ročného zúčtovania poistenia, z príjmov podľa §5 Zákona o dani z príjmov o zrazenej preddavkovej dani, potvrdenie za obdobie (kalendárny rok) 2006. Je to podľa Vás správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Denda Pozri príspevok
    Zdravotná poisťovňa vystavila pri preplatkoch z ročného zúčtovania poistenia, z príjmov podľa §5 Zákona o dani z príjmov o zrazenej preddavkovej dani, potvrdenie za obdobie (kalendárny rok) 2006. Je to podľa Vás správne?
    No ja by som povedala že preplatok bol zúčtovaný a vyplatený v roku 2007 tak je to príjem roku 2007

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak ide o preplatok z RZZP zamestnanca za rok 2006, tak ZP je zamestnávateľom a vystavuje "zamestnancovi" potvrdenie o príjme.

    A to preto, lebo v takomto prípade je preplatok z RZZP príjmom zo závislej činnosti.

    Dopĺňam - neuvedomil som si zadanie otázky - že ide o príjem zo závislej činnosti za rok 2007, preto by aj potvrdenie malo byť vystavené za rok 2007.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Ak ide o preplatok z RZZP zamestnanca za rok 2006, tak ZP je zamestnávateľom a vystavuje "zamestnancovi" potvrdenie o príjme.

    A to preto, lebo v takomto prípade je preplatok z RZZP príjmom zo závislej činnosti.

    Dobre Jožko ale pokiaľ bol preplatok vyplatený v roku 2007 tak poisťovňa vystavuje potvrdenie o príjme za rok 2007 či nie ?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Ak ide o preplatok z RZZP zamestnanca za rok 2006, tak ZP je zamestnávateľom a vystavuje "zamestnancovi" potvrdenie o príjme.

    A to preto, lebo v takomto prípade je preplatok z RZZP príjmom zo závislej činnosti.

    Dopĺňam - neuvedomil som si zadanie otázky - že ide o príjem zo závislej činnosti za rok 2007, preto by aj potvrdenie malo byť vystavené za rok 2007.
    Veď práve, všetky potvrdenia, ktoré sa mi dostali do rúk boli vystavené podľa môjho názoru zle.
    A teraz neviem, či sa jedná len o neznalosť pracovníčky poisťovni, ktoré potvrdenia vystavovala alebo boli nejako usmerňovaní.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Denda Pozri príspevok
    Veď práve, všetky potvrdenia, ktoré sa mi dostali do rúk boli vystavené podľa môjho názoru zle.
    A teraz neviem, či sa jedná len o neznalosť pracovníčky poisťovni, ktoré potvrdenia vystavovala alebo boli nejako usmerňovaní.
    Dnes doriešené. Všetky potvrdenia, ktoré vystavila zdravotná poisťovňa a uviedla zdaňovacie obdobie rok 2006 sú zle vystavené a na požiadanie budú opravené. Doporučujem si ich dať prerobiť a nedávať s rokom 2006 ako prílohu k ročným zúčtovaniam ani k daňovému priznaniu.

    Potvrdenie zo zdravotnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.