Zavrieť

Porady

Výpis z DP-ČZD par.6 r.60

Prosím, poraďte. SZČO v DP priznáva prímy a výdavky zo živnosti v TAB.1 r.2 a súčasne z prenámu nehnuteľností v TAB 1 r.9, ktoré sú jeho "súkromným" príjmom.
napr. zo živnosti P=100000 V=50000
z prenájmu nehn. P=500000
ČZD spolu r.60 DP 550000

Vo výpise z daň.priznania v r.10 sa má uviesť ČZD z r.60 daň.priznania. To znamená, že je si má vypočítať odvody do ZP z 550000? Alebo vo výpise uvedie všetko z daň.priznania a vo Výkaze preddavkov ako základ dane príjmov uvedie len zo živnosti(50000)?
Mám aj prípad, kde sú príjmy zo závislej činnosti(§5) a súčasne z prenájmu nehnuteľnosti(§6). Azda aj takáto FO(nie SZČO) ná podať do ZP Výpis z DP a nedajbože platiť preddavky na ZP? PROSÍM, SÚRNE!!!
p.Mihál, môžem aj Vás poprosiť o radu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Aj ja mám podobný prípad. Týka sa to presne výpisu z DP - ČZD § 6 r.60. Môj manžel má prerušenú živnosť, ale príjmy z § 6 sú predsa aj iné príjmy nie len zo živnosti, ktoré mu v priebehu roka plynú z poisťovacej činnosti vykonávanej na základe iného ako živnostenského oprávnenia. Dnes som bola na ZP a bolo mi povedaná, že ak má prerušenú živnosť odvody neplatí. Keď som sa spýtala na príjmy z iného ako živnostenského podnikania, že či si z nich nemá predsa len platiť preddavky popri zamestnaní, bolo mi povedané, že ich zaujíma len celkový § 6 a nerozlišujú z čoho ten príjem plynie, a boli zaskočené tým že príjmom z § 6 môžu byť teda rôzne iné príjmy. Konečný verdikt znel - "pretože má prerušenú živnosť preddavky na daň z príjmov podľa § 6 neplatí." Pýtala som sa na tento problém aj p.Mihála, ktorý zastáva názor, že z týchto príjmov sa platia preddavky ako popri zamestnaní.

    Výpis z DP-ČZD par.6 r.60

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.