Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka

Ahojte,

chcem sa Vás spýtať, mám zamestnanca, ktorý si robí sám daňové. Mal príjem 670.000,-, odpočítateľnú položku na daňovníka mal menšiu okolo 63.000,-, chcem sa Vás spýtať môže si odpočítať aj tie položky životné dôchodkové a pod. vo výške 12.000,-, ked má vyšší základ dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Milionárska daň sa vzťahuje iba na nezdaniteľnú čiastku. Ostatné odpočitateľné položky ako sú životné poistenia ostávajú nezmenené.
    SZČO bola zamstananá do 31.10.2007 od 1.9.2007 je SZČO má nárok na celú odpočit.položku za 12 mesiacov? Mám len potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti , keď dám celú OP vychádza mu preplatok

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Má nárok na celú odpočit.položku za 12 mesiacov.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Prosím Vás nie je nejaký komplexný materiál na porade (hľadala som a nenašla) kde by som sa mohla viac dočítať o milionárskej dani, možno aj nejaké príklady.

    Prosím Vás milionárska daň platí aj pre SZČO?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    dara Pozri príspevok
    Prosím Vás nie je nejaký komplexný materiál na porade (hľadala som a nenašla) kde by som sa mohla viac dočítať o milionárskej dani, možno aj nejaké príklady.

    Prosím Vás milionárska daň platí aj pre SZČO?
    Na drak.porada.sk je zhrnutie aj príklady, tak odporúčam predplatiť si tento portál. Je výborný a poučný.

    Áno milionárska daň sa týka aj SZČO

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    dara Pozri príspevok
    Prosím Vás nie je nejaký komplexný materiál na porade (hľadala som a nenašla) kde by som sa mohla viac dočítať o milionárskej dani, možno aj nejaké príklady.

    Prosím Vás milionárska daň platí aj pre SZČO?
    V DP typu B sú vysvetlivky dostatočné ohľadne krátenia nezdanit. časti.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    chcem sa spytat - ak som mala zaklad dane 649 tis. ale uplatnila som celu ciastku mam teraz podat opravne danove priznanie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanask Pozri príspevok
    chcem sa spytat - ak som mala zaklad dane 649 tis. ale uplatnila som celu ciastku mam teraz podat opravne danove priznanie?
    Áno, ale nie opravné, ale dodatočné DP.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    takze do riadku 106 dam tu dan ktoru som mala v riadnom danovom a v riadku 107 bude ten rozdiel a inak sa to nicim nelisi od riadneho DP? prilohy netreba ziadne?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    zuzanask Pozri príspevok
    platia sa aj nejake pokuty za podanie dodatocneho danoveho prizania?
    § 35
    Správne delikty
    (1) Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a

    a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,
    ...
    (3) Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.