Zavrieť

Porady

Fakturácia prác vykonaných v r.2006

Dobrý večer.
Prosím ak má niekto podobnú skúsenosť o radu. V januári 2008 sme dodatočne fakturovali práce prevedené ešte v roku 2006, mám to uplatniť v daňovom priznaní DPH akoby bol dátum dodania v januári alebo čo s tým? Fakturujeme to až teraz pretože sa jedná o vodovodnú prípojku, o ktorej sa dodnes nerozhodli kto by ju mal zaplatiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Taninka Pozri príspevok
    Dobrý večer.
    Prosím ak má niekto podobnú skúsenosť o radu. V januári 2008 sme dodatočne fakturovali práce prevedené ešte v roku 2006, mám to uplatniť v daňovom priznaní DPH akoby bol dátum dodania v januári alebo čo s tým? Fakturujeme to až teraz pretože sa jedná o vodovodnú prípojku, o ktorej sa dodnes nerozhodli kto by ju mal zaplatiť.
    zákon nepozná nerozhodli...kedy došlo k dodaniu službu..tovaru? treba pozrieť zmluvu atď...nedá sa to určiť len t ak...

    Taninka je offline (nepripojený) Taninka

    Taninka
    K dodaniu došlo 10/2006. Ani ja nerozumiem prečo to terza fakturujeme som vo firme ibs pár mesiacov. Problém je v tom, že čať vodovodnej prípojky (3-4m)platí investo-vodárenská spoločnoť. Tu však prípojka k RD mala až 51m no a tie zvyšné metre neuhrydil ani investor ani mesto ani majiteľ RD. Mám tomu rozumieť tak, že ak táto čať prípojky bola započítaná v celkovej faktúre za vodovod vystavenej v r.2006 teraz ju nemôžem fakturovať ale iba poslať upomienku ale to riešiť podobnou cestou...? A ak nebola započítaná do celkovej fakturácie za dielo tak to teraz zdaním...?
    človiečik Vladimír Ozimý
    Taninka Pozri príspevok
    K dodaniu došlo 10/2006. Ani ja nerozumiem prečo to terza fakturujeme som vo firme ibs pár mesiacov. Problém je v tom, že čať vodovodnej prípojky (3-4m)platí investo-vodárenská spoločnoť. Tu však prípojka k RD mala až 51m no a tie zvyšné metre neuhrydil ani investor ani mesto ani majiteľ RD. Mám tomu rozumieť tak, že ak táto čať prípojky bola započítaná v celkovej faktúre za vodovod vystavenej v r.2006 teraz ju nemôžem fakturovať ale iba poslať upomienku ale to riešiť podobnou cestou...? A ak nebola započítaná do celkovej fakturácie za dielo tak to teraz zdaním...?
    podľa toho čo hovoríte tak DPH aj zdanené to malo byť v roku 2006...treba to poopravovať dodatočným daňovým priznaním... Aj daň z príjmov aj DPH

    Fakturácia prác vykonaných v r.2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.