Zavrieť

Porady

cateringová akcia

Ahojte,
nasa spoločnost organizovala firemnu akciu, a zabezpečovala to prostredníctvo cateringovej spoločnosti.
Ta nam vyfakturovala tieto služby aj s DPH. MOžem si uplatnit na to DPH a ako mam chapat ten catering ako službu alebo ako repre? Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivoviz je offline (nepripojený) ivoviz

    ivoviz
    johanka1981 Pozri príspevok
    Ahojte,
    nasa spoločnost organizovala firemnu akciu, a zabezpečovala to prostredníctvo cateringovej spoločnosti.
    Ta nam vyfakturovala tieto služby aj s DPH. MOžem si uplatnit na to DPH a ako mam chapat ten catering ako službu alebo ako repre? Vdaka
    Záleží ako je chápaná "firemná akcia" - ak si to obhájite v rámci daňových výdavkov /predstavenie nových výrobkov, propagácia, školenie, atd ../ tak potom si môžte odpočítať DPH. Ak to je niečo ako stretnutie, ples, zábava, tak potom len repre.
    človiečik Vladimír Ozimý
    johanka1981 Pozri príspevok
    Ahojte,
    nasa spoločnost organizovala firemnu akciu, a zabezpečovala to prostredníctvo cateringovej spoločnosti.
    Ta nam vyfakturovala tieto služby aj s DPH. MOžem si uplatnit na to DPH a ako mam chapat ten catering ako službu alebo ako repre? Vdaka
    ja mám skôr pocit že cateringové služby sú služby súvisiace zo zábavou (vo väčšine - plesy, pohostenie, atd) ...ak pôjde o druh zábavy tam určite nevznikne nárok na odpočet hovorí nám o tom aj § 43 ods. 7

    johanka1981 je offline (nepripojený) johanka1981

    johanka1981
    no islo o uvedenie novej značky na trh, bolo to v nasich priestoroch, pozvaní rozni architekti a obch. partneri a ta cateringova spoločnost zabezpečila jedlo ako jednohubky, víno, prestieranie, pohare a tak.

    ivoviz je offline (nepripojený) ivoviz

    ivoviz
    johanka1981 Pozri príspevok
    no islo o uvedenie novej značky na trh, bolo to v nasich priestoroch, pozvaní rozni architekti a obch. partneri a ta cateringova spoločnost zabezpečila jedlo ako jednohubky, víno, prestieranie, pohare a tak.
    Z toho mi vyplýva repre

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, ja mam tiez fakturu za catering, je to akcia pracovna, firma za nu vyberala poplatok za ucast. Tiez mam fakturu za nealko napoje na tuto akciu. Obe faktury by mali byt danovo uznatelny vydavok vsak?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.