Zavrieť

Porady

Dodanenie tovaru na výstupu

Prosím poradíte mi do jakého řádku ve výkazu DPH se píše dodanění zboží, které jsme bezplatně poskytli zákazníkovi? Něco jako podpora prodeje. Jde o docela vysokou částku. Píše se to do řádku 3 a 4, stejně jako prodané zboží? A vyplňuje se tam i základ daně? V programu jsem to totiž zaúčtovala na 518/343, ale jenom hodnotu odváděné daně, tudíž mi do výstupu pro DPH neleze základ? Děkuji mooooc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    bezplatné dodanie tovaru par. 8 ods. 3 222/2004 berie sa to do riadkov 3,4, ak ide o 19 percentné dodanie

    Adrik je offline (nepripojený) Adrik

    Adrik
    Děkuji za odpověď, také si tak myslím. Ale myslíte, že by hrála roli skutečnost, že to zboží, které budeme bezplatně nechávat zákazníkovi, bylo pořízeno z jiného členského státu EU, bylo mi totiž řečeno, že bych to dodanění měla dát do řádku 8?? Nevím jestli jsme udělali dobře, že jsme ho přijali na sklad a samozdanili. Jestli jsme ho neměli příjmout na sklad i s daní?? Vůbec teďka nevím jak to v programu dodanit, aby se mi to dostalo v daňovém přiznání jak do základu tak do hodnoty daně.

    Adrik je offline (nepripojený) Adrik

    Adrik
    Prosím, opravdu někdo nevíte jaký řádek v DP použít?? Zda 3,4 nebo 7,8, když to zboží jsme pořídili z EU a budeme ho dávat dále bezplatně? Zítra je den D a já nevím

    Dodanenie tovaru na výstupu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.