Zavrieť

Porady

Živnostník v zahraničí

Ahojte poraďáci, viem že sa už na túto tému dosť popísalo, ale jednému tu nerozumiem. Mám živnostníka, ktorý na základe zmluvy so slovenskou firmou vykonáva murárske práce v Rakúsku, týždenne 4 -5 dní, do roka je tam asi 202 dní. Môžem mu zahraničné pracovné cesty vypočítať tak ako je skutočnosť, alebo z dôvodu, že prekročil 183 dní je povinný zaregistrovať sa v Rakúsku? A prečo vlastne treba dbať na tých 183 dní, ked trvalý pobyť má v SR a DP bude podávať teda tu. Ďakujem za Vaše odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja by som ho najprv upozornila na povinnosť zaregistrovania sa v zahraničí. Oni sa aj tak nikde nechcú registrovať títo malí živnostníci. Tak mu všetko urob, cesťáky , DP a toto predsa nie je vec účtovníčok, ale toho konkrétneho živnostníka, aby sa registroval. Je to len tvoja dobrá voľa, že si ho na to upozornila. Predsa neznalosť zákona neospravedlňuje , ale ak ti platí aj za poradenstvo, tak ho upozorníš na dôsledky.
    Ale je ešte jedna možnosť ...urobiť mu cesťáky na menej dní ako 183.

    BB12 je offline (nepripojený) BB12

    BB12
    Ja som im to takto aj povedala, ale údajne on sa bol informovať u daňovej poradkyne a ona mu potvrdila, že môže mať cesťáky urobené aj na viac ako 183 dní, vôbec sa to nemusí dodržať a podáva DP tu. Tak a už neviem ani kde je sever.....

    BB12 je offline (nepripojený) BB12

    BB12
    Tak poraďte prosím, dodržujete 183 dní pri vyúčtovaní zahraničných PC? A aké máte skúsenosti s daňovou kontrolou v tomto prípade?

    BB12 je offline (nepripojený) BB12

    BB12
    Johanka čítala som to, a myslela som že mi je to už jasné, ale priznam sa, že nie je, potrebovala by som nejaké jednoduché pravidlo ako pomôcku...

    Živnostník v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.