Zavrieť

Porady

Auto nezaradené v majetku FO

Chcem sa opytať či daňovým výdavkom pre Fo je nájom za požičané auto,ktorým sa vozí na služobné cesty po Slovensku, kedže nemá zaplatenú cestnú daň môže si počas celého roku dávať do nákladov cestovné vo výške hromadného dopravného prostrieku. Viem bude to makačka, ale čo mám robiť_?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    pokiaľ auto používa na podnikanie a chce si uplatniť do nákladov nájom za auto (na zákl. zmluvy o nájme) určite musí zaplatiť daň z motorových vozidiel.

    potom si môže uplatniť aj nakúpené PHM pomerovo, podľa najzdených KM na podnikanie, vedie si pre tieto účely knihu jázd.

    pokiaľ bude v zmluve napr. zakotvené, že náklady na opravy a údržbu bude znášať nájomca, tak si môže dať do nákladov pomerovo tiež tieto veci
    Naposledy upravil Sefcikova : 18.03.05 at 13:14

    šebka je offline (nepripojený) šebka

    Rada si nechám poradiť šebka
    A výdavky na cestovné už neexistuje ? výdavky na ubytovanie , dopravu hromadnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom boli nákladmi.

    šebka je offline (nepripojený) šebka

    Rada si nechám poradiť šebka
    babenko 1 ďakujem, parť.19 som pozerala , ale čo tá cestná daň?, nemusí sa zaplatiť?
    ak áno som stratená.. ešte raz vďaka

    Auto nezaradené v majetku FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.