Zavrieť

Porady

Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pokiaľ nemal zrazené dane preddavkovo, tak nie (myslím menovitý zoznam zamestnancov nie)
Ale koruny idú do zostavy na 2.strane hlásenia
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas,
na riadku 12 je Dan vyberana zrazkou. Mam dohodara, ktory zacal pracovat v decembri 2007. Odmenu sme mu vyplatili az v januari 2008. Cize v riadku 12 a ani riadku 15 by som nemal uvadzat ziadnu sumu.
Alebo do riadku 12 vysku zrazenej dane a na riadku 15 nulu kedze odvedena bola az v januari?
Dakujem Vam
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

fizzy Pozri príspevok
Prosim Vas,
na riadku 12 je Dan vyberana zrazkou. Mam dohodara, ktory zacal pracovat v decembri 2007. Odmenu sme mu vyplatili az v januari 2008. Cize v riadku 12 a ani riadku 15 by som nemal uvadzat ziadnu sumu.
Alebo do riadku 12 vysku zrazenej dane a na riadku 15 nulu kedze odvedena bola az v januari?
Dakujem Vam


Postupuješ v súlade s kvartálnymi prehľadmi, takže ak odmena bola vyplatená (a teda daň zrazená) v januári, Tvoj dohodár nepatrí do hlásenia za 2007.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

dakujem ti.
Este jednu by som mal jednu otazku, robim to prvykrat, tak sa ospravedlnujem ze vas otravujem mozno pre vas trivialnymi vecami.
Cast V. riadok 6 (zaklad dane podla §5 odst.8)
"zdanitelne prijmy znizene o poistne a prispevky", cize je to prijem znizeny aj o nezdanitelne minimum?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

fizzy Pozri príspevok
dakujem ti.
Este jednu by som mal jednu otazku, robim to prvykrat, tak sa ospravedlnujem ze vas otravujem mozno pre vas trivialnymi vecami.
Cast V. riadok 6 (zaklad dane podla §5 odst.8)
"zdanitelne prijmy znizene o poistne a prispevky", cize je to prijem znizeny aj o nezdanitelne minimum?


r.4 = hrubý príjem /mzda

r.6 = Hrubý príjem mínus poistné
0 0
Danetta Danetta

Danetta je offline (nepripojený) Danetta

dôchodkyňa
Dakujem, ale pri dohode som použila zrážkovú daň. Preddavková daň je vtedy, keď podpíše vyhlásenie a je tam nezd, časť, však? Neviem, či tomu dobre rozumiem. Danetta
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Danetta Pozri príspevok
Dakujem, ale pri dohode som použila zrážkovú daň. Preddavková daň je vtedy, keď podpíše vyhlásenie a je tam nezd, časť, však? Neviem, či tomu dobre rozumiem. Danetta
Áno preddavková daň je pri podpísanom vyhlásení a uplatnení nezdaniteľnej časti
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Cize to musim rucne prejst asi kazdeho zamestnanca, lebo v MRP akosi nemozem najst volbu aby som si "poskladal" zostavy. a na tieto prijmy znizene o poistne som zostavu nenasiel
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

fizzy Pozri príspevok
Cize to musim rucne prejst asi kazdeho zamestnanca, lebo v MRP akosi nemozem najst volbu aby som si "poskladal" zostavy. a na tieto prijmy znizene o poistne som zostavu nenasiel


To by malo byť jasné zo mzdového listu. Ale Tvoj program nepoznám.
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

fizzy Pozri príspevok
Cize to musim rucne prejst asi kazdeho zamestnanca, lebo v MRP akosi nemozem najst volbu aby som si "poskladal" zostavy. a na tieto prijmy znizene o poistne som zostavu nenasiel
V programe MRP ešte nie je vyúčtovanie dane za rok 2007.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

tacasina Pozri príspevok
V programe MRP ešte nie je vyúčtovanie dane za rok 2007.
... od 29.2. tam už je.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

v prípade, ak bol u nás zamestnanec na dobu určitú a nasledujúce dva mesiace bol len na dohodu o prac. čin. - v oboch prípadoch mu pri podpísanom vyhlásení bol príjem zdaňovaný preddavkovo - takéhoto treba zapísať do časti V. ročného Hlásenia dvakrát - za každý prac. pomer, alebo mu všetko zrátať do jedného súčtu?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Heni Pozri príspevok
v prípade, ak bol u nás zamestnanec na dobu určitú a nasledujúce dva mesiace bol len na dohodu o prac. čin. - v oboch prípadoch mu pri podpísanom vyhlásení bol príjem zdaňovaný preddavkovo - takéhoto treba zapísať do časti V. ročného Hlásenia dvakrát - za každý prac. pomer, alebo mu všetko zrátať do jedného súčtu?
mal u Vás dva pracovné pomery takže by som ho aj dvakrát zapísala
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

katkaj Pozri príspevok
mal u Vás dva pracovné pomery takže by som ho aj dvakrát zapísala
dakujem, zmiatlo ma to dvojnásobné vypisovanie...
0 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

To teda nesuhlasim. Ak uzavriem dohodu na kazdy mesiac zvlast, tak ho tam napisem dvanast krat??
Zamestnanec predsa figuruje pod jednym rodnym cislom. A je to hlasenie o ÚHRNE prijmov...
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

katkaj Pozri príspevok
Áno preddavková daň je pri podpísanom vyhlásení a uplatnení nezdaniteľnej časti
Preddavková daň je pokiaľ je príjem nad 5000,- nie?
Z toho mi vychádza že zamestnanec môže mať príjem napríklad 4800,- a môže mať podpísané vyhlásenie ale toto nie je príjem zdaňovaný preddavkovo, (a daň je 0 nakoľko príjem je menší ako nezdaniteľná časť) teda téhoto zamestnanca v Hlásení neuvediem.

Chápem to správne alebo som už domotaná?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Netka Pozri príspevok
Preddavková daň je pokiaľ je príjem nad 5000,- nie?
Z toho mi vychádza že zamestnanec môže mať príjem napríklad 4800,- a môže mať podpísané vyhlásenie ale toto nie je príjem zdaňovaný preddavkovo, (a daň je 0 nakoľko príjem je menší ako nezdaniteľná časť) teda téhoto zamestnanca v Hlásení neuvediem.

Chápem to správne alebo som už domotaná?
Nie, pokiaľ je podpísané vyhlásenie tak je vždy preddavková daň. Zrážková daň je len pri príjme do 5000 a zároveň nepodpísanom vyhlásení.
Ak má niekto príjem napríklad 3200 a má podpísané vyhlásenie tak v skutočnosti je síce daň nula ale berie sa to ako príjem zdanený preddavkom
0 0
Ala100 Ala100

Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

a ak ma niekto príjem nad 5 tis. a nepodpisanom vyhlásení, aka je to zrážková alebo preddavkova?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ala100 Pozri príspevok
a ak ma niekto príjem nad 5 tis. a nepodpisanom vyhlásení, aka je to zrážková alebo preddavkova?
Preddavková. Zrážková je len do príjmu do 5000, pri splnenej podmienke, že nemá podpísané vyhlásenie (teda si neuplatňuje nezdaniteľnú časť a nepožaduje daňový bonus)
0 0
Ala100 Ala100

Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

ja mam totiz taky problem, ze sme mali dohodara, a jeden mesiac som mu vyplatila 5 000 a druhy 3 000,- a do prehladu som to dala ako preddavkovu dat, nema podpisane vyhlasenie. Teraz mam dilemu, ci to dat do hlasenia ako preddavkovu, alebo opravit prehlady a dat to ako zrazkovu ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať