Zavrieť

Porady

Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ala100 Pozri príspevok
ja mam totiz taky problem, ze sme mali dohodara, a jeden mesiac som mu vyplatila 5 000 a druhy 3 000,- a do prehladu som to dala ako preddavkovu dat, nema podpisane vyhlasenie. Teraz mam dilemu, ci to dat do hlasenia ako preddavkovu, alebo opravit prehlady a dat to ako zrazkovu ...
Keďže sa jedná o zrážkovú daň, treba dodatočne opraviť Prehľady...
0 0
Ala100 Ala100

Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

Opravim to, ze dam minus v preddavkoch a tu istu sumu napisem do zrazenej dane, dobre myslim, ked tak myslim?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ala100 Pozri príspevok
Opravim to, ze dam minus v preddavkoch a tu istu sumu napisem do zrazenej dane, dobre myslim, ked tak myslim?
Opravíš prehľady podľa skutočnosti: uvedieš do preddavkovej ako si odviedla a aj do rážkovej /rozumiem tomu tak, že si sa pomýlila len v Prehľade/ . Ročné spravíš súčtom kvartálnych /správnych, t.j. podľa tých opravených/
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Prosím Vás , ja by som mala len dve otázky ohľadne vyplnenia Hlásenia.
V časti V. Hlásenia je nutné vyplňať zamestnancov podľa abecedy ?
A ešte v hlásení sa uvádza dátum vykonania RZD , ten dátum uvádzate aký? Totiž ja som vykonávala myslím cez softwér RZD v rôznych termínoch , takže sú tam aj rôzne dátumy a dnes tie nedoplatky a preplatky zrazím zo mzdy . Má tam byť uvedený dnešný dátum alebo uviesť najneskorší dátum na tlačivách RZD?
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Tiež mám dotaz :
SZČO zamestnával na DoVP 1 ZC od 1. 9.2007 do konca roka.
Do riadku O - zúčtované a vyplatené príjmy - zahrniem zúčtovanú a vyplatenú odmenu v mes. 10. (za 9. mes.),+ 11.( za 10. mes.) a 12 (za 11. mes.). ? (lebo za 12. mesiac bola odmena zúčtovaná a vyplatená až v januári 2008)
Do riadku 1 : preddavky - dávam úhrn preddavkov odvedených DU až do 31. 1. 2008 ? - je to aj súčet štvrťročných výkazov. (tak je to tuším v poučení).
Nie som si istá či to je správne, robím to prvý krát.
Vyplatená odmena za 12. mesiac - bola v januári 2008 - tá pôjde do hlásenia až v roku 2009 ?
No neviem či som sa vyjadrila dosť zrozumiteľne, ale ak to je niekom jasné, tak mi prosím poraďte.
Ďakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

elenka Pozri príspevok
Tiež mám dotaz :
SZČO zamestnával na DoVP 1 ZC od 1. 9.2007 do konca roka.
Do riadku O - zúčtované a vyplatené príjmy - zahrniem zúčtovanú a vyplatenú odmenu v mes. 10. (za 9. mes.),+ 11.( za 10. mes.) a 12 (za 11. mes.). ? (lebo za 12. mesiac bola odmena zúčtovaná a vyplatená až v januári 2008)
Do riadku 1 : preddavky - dávam úhrn preddavkov odvedených DU až do 31. 1. 2008 ? - je to aj súčet štvrťročných výkazov. (tak je to tuším v poučení).
Nie som si istá či to je správne, robím to prvý krát.
Vyplatená odmena za 12. mesiac - bola v januári 2008 - tá pôjde do hlásenia až v roku 2009 ?
No neviem či som sa vyjadrila dosť zrozumiteľne, ale ak to je niekom jasné, tak mi prosím poraďte.
Ďakujem.
V 9. mesiaci, resp. za 9. mesiac bola odvedená aká daň zrážková alebo preddavková?
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Ak bol zamestnanec 2 mesiace PN, náhrada príjmu, ktoré mu prvé dni PN vyplácal zamestnávateľ sa považuje za zdaniteľný príjem zo závislej činnosti, uvádza sa to do hlásenia (r.0)? a je to predmetom ročného zúčtovania preddavkov na daň?Ďakujem.
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

Ahojte,prosim vas mam problem pri vyplnani hlasenia. :
jeden zamestnanec na HPP 01-12/2007(94219Skv hrubom) a jeden na dohodu 07-10/2007(12000SK)
do uhrn prijmov som dala hr.mzdu za odpracovane mesiace v roku 2007.
0-sucet hr.mzdy spolu za oboch zamestnancov(106219)
1-zahrniem tam to co sa platilo na DU?ak mal min.mzdu nic sa neplatilo takze ostane prazdne policko?
2- -
3- to co v 1
5-15 - -
Nic ine by som uz nemala vyplnat?

Je to tak spravne?

A este jedna otazka SZCO odovzdava Dan.priznanie,vykaz ziskov a strat,vykaz majetku,hlasenie, a mal by odovzdat aj rocne zuctovanie za zamestnanca ktory bol na HPP?Je to vsetko?
Dakujem za kazdu odpoved.
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

ivti Pozri príspevok
Ak bol zamestnanec 2 mesiace PN, náhrada príjmu, ktoré mu prvé dni PN vyplácal zamestnávateľ sa považuje za zdaniteľný príjem zo závislej činnosti, uvádza sa to do hlásenia (r.0)? a je to predmetom ročného zúčtovania preddavkov na daň?Ďakujem.
Ešte raz to vyťahujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ivti Pozri príspevok
Ak bol zamestnanec 2 mesiace PN, náhrada príjmu, ktoré mu prvé dni PN vyplácal zamestnávateľ sa považuje za zdaniteľný príjem zo závislej činnosti, uvádza sa to do hlásenia (r.0)? a je to predmetom ročného zúčtovania preddavkov na daň?Ďakujem.

Náhrada príjmu pri PN nie je zdaniteľným príjmom zamestnanca
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

je možné aby mi DU neakceptoval časť V, ktorá je vytlačená s programu a nie je na originálnom tlačive ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jholubok Pozri príspevok
je možné aby mi DU neakceptoval časť V, ktorá je vytlačená s programu a nie je na originálnom tlačive ?
pokiaľ spĺňa všetky náležitosti originálu tak by to mali akceptovať
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

evina Pozri príspevok
V 9. mesiaci, resp. za 9. mesiac bola odvedená aká daň zrážková alebo preddavková?
všetko bola preddavková daň
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

elenka Pozri príspevok
všetko bola preddavková daň
pri preddavkovej dani berieme do úvahy za ktorý mesiac bola odvedená. Čiže pokiaľ bola preddavková daň odvedená za mesiac september tak ide do 9.mesiaca
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

ahojte,prosim vas o pomoc,podala som hlasenie za dvoch zamestnacov.Jeden bol na HPP a druhy na Dohodu.Na danovom mi povedali ze do hlasenie udavam udaje len toho co bol na HPP.
riadok 0-sucet hrubej mzdy(tam ide mzda za HPP aj za dohodara??alebo len hr.mzda za HPP???Ja som tam dala hr.mzdu za HPP ale neviem ci je to tak dobre.A tiez som si nie ista kde sa potom prejavi ze sme mali dohoda?)
01-to co bolo zaplatene na DU,ale kedze HPP mal min.mzdu tak tak som tam dala 0 ?
nic ine som uz nevyplnala.myslite ze to tak moze byt?
Dakujem za kazdu radu.
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Horná časť je venovaná príjmom zdaneným preddavkom:

Riadok 0 - hrubá mzda vyplatená v TPP
Riadok 1 - to isté
Riadok 2 - bonus ak bol
ďalej uhradené...

Ak bola u dohodára zrazená zrážková daň /neuplatnil si nezd. časť/ počas roka 2007 tak jej výšku uvedieš do riadku 12

L.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ospravedlňujem sa , ale súrne potrebujem odpoveď na moje otázky zadané v príspevku č. 25. Ja som doteraz dávala do Hlásenia v časti V. zamestnancov podľa abecedy , robila som to ručne, teraz mi softwér vyhodil všetkých zamestnancov , ale nie sú zoradení podľa abecedy. Nevráti ma s tým daňový úrad ?
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Nie nevráti.

Ja mám zamestnancov usporiadanýich podľa osobného čísla.


L.
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

dakujem za podrobne a terza pre mna pochopitelne vysvetlenie...velka vdaka
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať