Zavrieť

Porady

Služba do zahraničia, odkaz na paragraf

Dobry den,

sme s.r.o., platca DPH, dodavame sluzbu do zahranicia (Rakusko) firme, ktora je platcom DPH v Rakusku.

fakturujeme poradenske sluzby v oblasti informacnych technologii (ide o analyticku cinnost a specifikaciu pre tvorbu softveru, pracujeme na Slovensku, vysledky nasej cinnosti posielame emailom alebo odovzdavame osobne na pracovnych stretnutiach Rak. klientovi).

podla pokynov nasej uctovnicky na fakture neuctujeme DPH. podla zakona by sme vsak mali uviest odkaz na paragraf, podla ktoreho je tato sluzba oslobodena.

prosim o radu, som mimo slovenska a musim vystavit fakturu. najviac by ma potesila cela veta s odkazom na prislusny zakon, ako ju mam do faktury uviest.

dakujem!

o.f.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no zákon už pri službách nerieši odkaz na naše paragrafy ale uvediete odkaz:

    a) na čl. 193 až 196 smernice rady 2006/112/ES
    b) vetu že osobou povinnou platiť daň je osoba ktorej bola služba dodaná

    pre zjednodušenie odporúčam bod b)

    bendo je offline (nepripojený) bendo

    účtovník-začiatočník bendo
    A čo uvádza neplatca DPH pri vystavení faktúry zahraničnému odberateľovi (ČR, tiež neplatca DPH) za vykonané služby uskutočnené v ČR?

    of23 je offline (nepripojený) of23

    of23
    dakujem! tyka sa to aj decembra 2007? vystavil som jednu takuto fakturu aj v decembri, pripadne by som ju mal opravit.

    Služba do zahraničia, odkaz na paragraf

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.