Zavrieť

Porady

Dańové priznanie

Prosím o pomoc :klientka od 1-10/2004 pracovala na dohody a sama si platila odvody do poisťovní.Potom od 11/2004 sa stala SZČO.Neviem,do ktorého riadku v DP mám započítať odvody,ktoré si platila,keď ešte nebola SZČO.Môžu ísť spolu s 25% výdavkami do riadku 2 tab.1(výd.zo živnosti) alebo sa vôbec nikde neuvádzajú,keďže jej to nezrazil zamestnávateľ a ani v tom čase nebola ešte SZČO?? ?Veľmi pekne prosím o odpoveď.Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Emma

    1-10 poistne ktore platila z dohod su vydavky suvisiace s prijamamy podla §5. Cize ich uved pri prijmoch §5.

    poistne od 11. Z jej prijmov uplatni ako vydavky 25%, k nim este pripocitaj vyplatene poistne. To budu jej vydavky. Upozornujem ze LEN vyplatene v roku 2004.

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Si pisala ze pracovala na dohody, preto som tak odpovedal. Poistne znizuje zdanitelne prijmy podla §5 ak s nimi suvisia. Poistne znizuje zdanitelne prijmy podla §6 ak suvisi s dosahovanymi prijmami. Preto by som ich k 6 nedaval. Ak pracovala na dohody by som sa tvaril ze to poistne bolo platene z dohod dobrovolne a vtedy to od 5 mozes odpocitat ak mala prijmy z tych dohod. Ak prijmy nemala tak si myslim ze sa to odpocitat neda, aspon tak mi to vychadza zo zakona. Ak ma niekto iny nazor a aj ho zdovodni tak si ho rad precitam.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Chcem sa opýtať, či vyplňujete na DP k dani z príjmu PO v časti F aj "hlavnú činnosť a OKEČ" ???? V knihách na praktickom príklade nemajú vyplnené tie kolónky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.