Zavrieť

Porady

nesedí účet 331-zamestnanci

Dobrý večer,
prosím Vás,nesedí mi účet 331-zamestnanci.Už som to kontrolovala asi 10 krát,v nákladoch mám všetko správne,aj odvody sedia,aj daň,aj výplata miezd,aj stravné lístky.. Je to nejaká neviditeľná chyba..
Už som urobila aj daňové priznanie To je asi dosť veľká chyba,keď mi nesedí KZ účtu.. Tak uvažujem,či daň.priznanie neprerobím a rozdiel nezaúčtujem na účet 548 príp.648 pripočit.položka..
Ako by ste to riešili?Poradí mi prosím niekto? Ďakujem
Usporiadat
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

erika_H Pozri príspevok
Dobrý večer,
prosím Vás,nesedí mi účet 331-zamestnanci.Už som to kontrolovala asi 10 krát,v nákladoch mám všetko správne,aj odvody sedia,aj daň,aj výplata miezd,aj stravné lístky.. Je to nejaká neviditeľná chyba..
Už som urobila aj daňové priznanie To je asi dosť veľká chyba,keď mi nesedí KZ účtu.. Tak uvažujem,či daň.priznanie neprerobím a rozdiel nezaúčtujem na účet 548 príp.648 pripočit.položka..
Ako by ste to riešili?Poradí mi prosím niekto? Ďakujem
zdravím...aj si daňové podala?ja by som to riešila podľa toho, aký je veľký rozdiel 331 oproti skutočnosti...ak nie veľký, tak by som naň radšej neupozorňovala
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

erika_H Pozri príspevok
Dobrý večer,
prosím Vás,nesedí mi účet 331-zamestnanci.Už som to kontrolovala asi 10 krát,v nákladoch mám všetko správne,aj odvody sedia,aj daň,aj výplata miezd,aj stravné lístky.. Je to nejaká neviditeľná chyba..
Už som urobila aj daňové priznanie To je asi dosť veľká chyba,keď mi nesedí KZ účtu.. Tak uvažujem,či daň.priznanie neprerobím a rozdiel nezaúčtujem na účet 548 príp.648 pripočit.položka..
Ako by ste to riešili?Poradí mi prosím niekto? Ďakujem
Tento rozdiel Ti vznikol v roku 2007, alebo sa už preniesol z predošlých rokov?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Na ktorej strane Ti nesedí zostatok?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Rozdiel mi vznikol v r.2007.Je to cca 3000 sk.Ešte som daňove priznanie nepodala,len som si povytlačala všetky uzavierky,tak nad tym ešte rozmyšlam,či to prerobiť ..
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

erika_H Pozri príspevok
Rozdiel mi vznikol v r.2007.Je to cca 3000 sk.Ešte som daňove priznanie nepodala,len som si povytlačala všetky uzavierky,tak nad tym ešte rozmyšlam,či to prerobiť ..
tak prerob, keď si vzdala hľadanie :-)ale radšej na nejaký iný účet nejaký 528, cez 6..radšej nie
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pozri na to o tri dni...Mám skúsenosť , že potom sa to nájde ľahšie...nemôže všetko sedieť a rozdiel byť. PS máš dobre?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Nevlúdila sa nejaká záloha mzdy? Predošlé mesiace súhlasia? Nedá sa zistiť, u ktorého zamestnanca by mohlo ísť o chybu ? Daňový bonus, preplatky daní - či nie je nejaká dvojchyba? Inventúry ostatných účtov - to všetko je v poriadku? Jubilejné odmeny , alebo nejaké čerpanie sociálneho fondu? Veľa šťastia pri hľadaní.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

JM1968 Pozri príspevok
tak prerob, keď si vzdala hľadanie :-)ale radšej na nejaký iný účet nejaký 528, cez 6..radšej nie
hm 528?? ako pripočita.položka áno?.. a ak by to bolo na strane plus, tak 331/528?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

erika_H Pozri príspevok
hm 528?? ako pripočita.položka áno?.. a ak by to bolo na strane plus, tak 331/528?
Keby som bola na Tvojom mieste, tak by som sa ešte posnažila nájsť chybu.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

evina Pozri príspevok
Pozri na to o tri dni...Mám skúsenosť , že potom sa to nájde ľahšie...nemôže všetko sedieť a rozdiel byť. PS máš dobre?
skúšala som si oddýchnuť pred týždňom.. keď na to vždy ráno pozriem,tak sa mi spraví nevoľno PS sú v poriadku.. aj viem,kde to hladať,posledné 3 mesiace,ale za nič to nevidím.. hrozné bordelové mzdy,taký v tom majú chaoz..
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ja ešte stále netuším, na ktorej strane niečo chýba alebo prevyšuje...alebo som to prehliadla?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Paula Pozri príspevok
Na ktorej strane Ti nesedí zostatok?
Teraz si zanič na svete nespomeniem.. mám to v práci,doma nad tým len dumám... Myslím že skôr na strane má dať má ešte niečo doplatiť (zdá sa mi).
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dav Pozri príspevok
Nevlúdila sa nejaká záloha mzdy? Predošlé mesiace súhlasia? Nedá sa zistiť, u ktorého zamestnanca by mohlo ísť o chybu ? Daňový bonus, preplatky daní - či nie je nejaká dvojchyba? Inventúry ostatných účtov - to všetko je v poriadku? Jubilejné odmeny , alebo nejaké čerpanie sociálneho fondu? Veľa šťastia pri hľadaní.
Všetky účty sú v poriadku,okrem 331..
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

erika_H Pozri príspevok
Všetky účty sú v poriadku,okrem 331..
Tak si v prvom rade skús odkontrolovať zaúčtované HM. Ak Ti tam niečo chýba, môže to byť zlým predpisom. Ale chyba môže byť aj úplne niekde inde, ťažko sa takto radí.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

erika_H Pozri príspevok
Teraz si zanič na svete nespomeniem.. mám to v práci,doma nad tým len dumám... Myslím že skôr na strane má dať má ešte niečo doplatiť (zdá sa mi).

Tak to poriešime, až budeme vedieť presne ....ak nenájdeš chybu.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

erika_H Pozri príspevok
hm 528?? ako pripočita.položka áno?.. a ak by to bolo na strane plus, tak 331/528?
radšej 528/331 mínusom :- ) ináč jeden starý účtovník mi raz poradil, že ak niečo nesedí a je to deliteľné 9, sú prehodené číslice, napr.478 a 487 a je to veľmi častá "nezistiteľná "chyba
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

JM1968 Pozri príspevok
radšej 528/331 mínusom :- ) ináč jeden starý účtovník mi raz poradil, že ak niečo nesedí a je to deliteľné 9, sú prehodené číslice, napr.478 a 487 a je to veľmi častá "nezistiteľná "chyba
... amerikán sa jej hovorí a každý z nás ju už nesčetnekrát preklial
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Eulalia Pozri príspevok
... amerikán sa jej hovorí a každý z nás ju už nesčetnekrát preklial
tak tak
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ste super,že mi takto radíte.Tak ja sa skúsim na to zajtra vyspať,a keď nenájdem,tak zajtra tu budem zas rozmýšlať.. možno nájdem ale už neviem,hladala aj kolegyňa.. A ak náááádohou nič,tak 528?
A ak by som to nechala aj s tou chybou,to je už asi najhoršie riešenie..? možno v r.2008 sa niečo doplatí.. Neviem,ale skôr nie..
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Erika, ak máš kolegyňu, ktorá Ti môže pomôcť, zober tie 3 posledné mesiace a prejdite si zaúčtovanie miezd za každý mesiac. Je ideálne, ak tie čísla budete porovnávať obidve, jedna na rekapitulácii miezd a druhá na účtovnom doklade. Ak je to len chyba, ktorá vznikla preklepom, skôr ju nájdete, ak si tie čísla navzájom porovnáte.
0 0
Načítať ďalšie