Zavrieť

Porady

daňový bonus

Ahojte poraďáci, vie mi niekto poradiť:
klientka je zamestnancom v dvoch firmách. Nedala si urobiť RZ, ale chce podať daňové priznanie A. Priniesla potvrdenia od zamestnávateľov a : tam, kde má vyhlásenie podpísané, tak potvrdenie o zdan.mzde je z 30.12.2007(?), do 15.3.2007 mala dve nezaopatrené deti, uplatňovala daňový bonus. V marci im dala papier o ukončení štúdia jedného syna (nemá ale o tom doklad, že im to dala), ktorý sa stal od apríla zamestnancom. Zmenu vo vyhlásení nepodpisovala. Problém je, že daňový bonus jej vyplácali na obidve deti až do konca roka 2007. Vraj si to na výplatnej paske nevšimla. Upozornila som ju na vyplatenie bonusu až teraz ja.
Poradí mi niekto, čo mám teraz s tým navyše vyplateným daňovým bonusom urobiť, ake prílohy jej mám dať v daň. priznaní okrem potvrdení o vyplatenej... Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    toto nám hovorí par. 40 zákona 595/2003

    (4) Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) zavinením zamestnanca

    a) daň nezrazil alebo zrazil v nesprávnej výške, zrazí ju vrátane príslušenstva do troch rokov od konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k jej nesprávnej zrážke alebo v ktorom nebola zrazená vôbec,

    b) daňový bonus priznal a vyplatil vo vyššej sume, ako je ustanovené týmto zákonom, vyberie ho vrátane príslušenstva od zamestnanca zvýšením preddavku na daň alebo dane do troch rokov od konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k jeho nesprávnemu uplatneniu.

    dúfam že to je jasné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.