Zavrieť

Porady

dan z nehnutelnosti ako danový výdavok

Prosím Vás poradte mi nehnutelnost poskytnutá na podnikanie s.r.o. na prenájom . je danovým výdavkom dan z nehnutelnosti, Nehnutelnost nevlastní s,r,o, iba je poskytnutá s.r.o. na podnikanie zmluvou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    JAJA11 Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela spýtať na splatnosť dane z nehnuteľnosti. Môže si obec určť splatnosť dane podľa seba a chcieť jej úhradu skôr ako 31.5. a v celej sume. Kde nájdem aké má práva obec a aké vlastník nehnuteľnosti?
    Splatnosť dane z nehnuteľnosti je do 15 dní odo dňa doručenia platobného výmeru. Správca dane, teda príslušný mestský alebo obecný úrad, môže vo všeobecne záväznom nariadení určiť platenie dane z nehnuteľností aj v splátkach, je to uvedené na platobnom výmere, ako, koľko a dokedy treba daň alebo jej časť zaplatiť.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak je v zmluve dohodnuté,že daň z nehnut.platí nájomca,tak áno,podľa mňa by to malo byť formou refakturácie od prenajímateľa,nakoľko daň priznanie podáva vlastník.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Eleonora Pyšná Pozri príspevok
    Prosím Vás poradte mi nehnutelnost poskytnutá na podnikanie s.r.o. na prenájom . je danovým výdavkom dan z nehnutelnosti, Nehnutelnost nevlastní s,r,o, iba je poskytnutá s.r.o. na podnikanie zmluvou.
    Daň platená za iného daňovníka nie je nákladom podľa § 21 19 Zákona o dani z príjmov.
    Naposledy upravil Tweety : 05.03.08 at 08:54 Dôvod: §

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    §21 Zákona o dani z príjmov
    (2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

    h) dane zaplatené za iného daňovníka,
    ...

    Daň z nehnuteľnosti treba zahrnúť do výšky nájomného .
    tiež si myslím , že ked je to v zmluve opatrené , že je to danový výdavok, lebo nehnutelnost bola poskytnutá na podnikanie riadne zmluvou a konkrétnymi podmienkami a jednou z podmienok može byť aj dan z nehnutenosti zaplatí nájomca teda s.r.o. , ktorá ju prenajíma iným subjektom. Ale je tu aj iný názor tak nie som si celkom istá

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zmluvne si môžu dohodnúť, že ju zaplatí nájomca, ale v zmysle citovaného ustanovenia to nebude daňový výdavok.

    cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

    cazu3
    Johanka Pozri príspevok
    Zmluvne si môžu dohodnúť, že ju zaplatí nájomca, ale v zmysle citovaného ustanovenia to nebude daňový výdavok.


    Ahojte, hm a ako to urobit, ked s.r.o. ju chce mat za kazdu cenu aj v danovych nakladoch, a uz ju aj zaplatila cez ucet priamo prislusnemu miestnemu uradu za prenajimatela? V zmluve to je zakotvene, ale ked hovorite, ze to podla zakona neobstoji...

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Určite to neobstojí.

    Prenajímateľ si má do kalkulácie faktúrovaného nájmu zahrnúť výšku dane z nehnuteľnosti - nájomca túto hodnotu zaplatí v nájomnom .
    Daň z nehnuteľnosti si zaplatí prenajímateľ a bude to jeho daňový výdavok.

    cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

    cazu3
    azla Pozri príspevok
    Určite to neobstojí.

    Prenajímateľ si má do kalkulácie faktúrovaného nájmu zahrnúť výšku dane z nehnuteľnosti - nájomca túto hodnotu zaplatí v nájomnom .
    Daň z nehnuteľnosti si zaplatí prenajímateľ a bude to jeho daňový výdavok.

    OK, aj tak dakujem.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Ja by som sa chcela spýtať na splatnosť dane z nehnuteľnosti. Môže si obec určť splatnosť dane podľa seba a chcieť jej úhradu skôr ako 31.5. a v celej sume. Kde nájdem aké má práva obec a aké vlastník nehnuteľnosti?

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Ďakujem, už sa mi to podarilo nájsť. My sme mali doteraz daň vždy rozdelenú na 4 splátky. Tento rok nám to zmenili na jednu platbu a hneď do 15 dní. Tak ma to zaskočilo. Pýtala som sa na to a povedali mi na obecnom úrade, že si môžem požiadať o splátkový kalendár :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.