Zavrieť

Porady

Taliansko-potvr.o príjme-CUD 2007

účtovníčka
Dobrý večer.
už som zúfalá. Ráno mi na daňovom úrade nevedeli pomôcť a z netu sa mi nepodarilo zistiť nič. Skrátka chcem poprosiť niekoho, kto sa už s týmto potvrdením o príjme stretol, aby mi poradil čo sú v tomto tlačive výdavky (tal.názov kolonky) a čo celkové príjmy. Ďakujem
Usporiadat
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Vie to tlacivo naskenovat sem? Neviem uz presne ako to ani vyzera, ale skusila by som pomoct.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Sem ho naskenovať neviem, iba cez klasický mail. Alebo by som potrebovala postup ako to sem naskenovať, ja som totiž technický antitalent.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

ved tak na moj mail gipsy19@azet.sk
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Si zlatá, idem na to.
0 0
Andi B Andi B

Andi B je offline (nepripojený) Andi B

Ahojte,
nikto mi nevie pomocť s talianskym potvrdením CUD, nerozumiem ktorá položka znamená odvody povinného poistného. prosím vás vedel by mi niekto pomoct??????
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Takze som tu a budem este dnes sem tam, ak budem vediet rada pomozem. Ale mam druhy laptop, a nemam tu ulozenu predlohu CUD. Potrebujem to vidiet, takze mi to nascannujte do mailu. Piste na adr. gipsy19@centrum.sk, azet mi blbne. Cau zatim.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

.Pripni to prosím sem. Pomôže to aj iným. Poradíme, preložíme Ak máš číslo na Biondu, ona vie dobre taliansky.
0 0
Andi B Andi B

Andi B je offline (nepripojený) Andi B

dakujem strašne moc, naskenujem to dnes vecer okolo 19.00. ste vsetci zlati!!!!!!!!!!!!
0 0
Andi B Andi B

Andi B je offline (nepripojený) Andi B

ahoj lorelei, tak som ti naskenovala ten taliansky CUD a poslala na tvoj mail.veľmi ďakujem za pomoc. rada by som to tlačivo pripla aj sem no neviem ako?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Takže príjmy v CUDe:
Parte B, kolonka Redditi per i qualli e possibile....(kolonka č.1)

Odvody (výdaje) na druhej strane:
Parte C (údaje Národ.inštitútu sociál.zabezpečenia), kolonka Contributi a carico....(kolonka č.8)

Použiť priemer.ročný kurz pre euro = 37,248.

Tento rok som sa stretla s CUDom aj v nemčine.
2 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Mrzi ma, skor som sa nedostala na net.
Takze otazka to tu uz poriesila. Parte C zahrna vydaje- poistenia.

Ahojte.
0 0
nveronika nveronika

nveronika je offline (nepripojený) nveronika

Aj ja by som potrebovala pomoc v súvislost s CUD. Mám pred sebou daňové priznanie/viem že to bude výpočet dane po vyňatí príjmov zo zdrojov v záhraničí/ a CUD z Talianska/nemeckým jazykom/, ale neviem kde je tu "základ dane"/do kolónky 36/ a čo píšem do kolónky 32/úhrn príjmov od vš.zamest./
Prosím,môže mi niekto pomôcť?
Vopred to ďakujem.
0 0
nveronika nveronika

nveronika je offline (nepripojený) nveronika

lorelei Pozri príspevok
Mrzi ma, skor som sa nedostala na net.
Takze otazka to tu uz poriesila. Parte C zahrna vydaje- poistenia.

Ahojte.
Aj ja by som potrebovala pomoc v súvislost s CUD. Mám pred sebou daňové priznanie/viem že to bude výpočet dane po vyňatí príjmov zo zdrojov v záhraničí/ a CUD z Talianska/nemeckým jazykom/, ale neviem kde je tu "základ dane"/do kolónky 36/ a čo píšem do kolónky 32/úhrn príjmov od vš.zamest./
Prosím,môže mi niekto pomôcť?
Vopred to ďakujem.
0 0
Andrea Gernátová Andrea Gernátová
Ročný priemerný kurz euro 2007 je 33,781
Naposledy upravil Andrea Gernátová : 27.03.08 at 07:45
0 0
Andrea Gernátová Andrea Gernátová
Dobrý deň,
oceňujem otázku v súvislosti z príjmami zo závislej činnosti z Talianska.

Mám podobný problém. Snažím sa preložiť CUD 2007, je to v talianskom jazyku.
Čiastočnú odpoveď som našla, ale zaujímalo by ma, či v kolónke č.1 /PATRE B/ Redditi per ... je hrubý príjem, alebo čistý.
Ďalej pro kolónke č. 4 /PARTE C/ mám preklad : príjem, z ktorého sa vypočítava poistné . Nie je toto hrubý príjem. Veď poistné sa vypočíta z hrubého príjmu zamestnanca.
Viem, že IMPOSTA LORDA je daň. Ale čo je potom v kolónke č. 31 /ALTRI DATI/ ja to mám preložené ako zrážky poistného zo závislej činnosti.

Ďakujem za odpovede.
0 0
meditomi meditomi

meditomi je offline (nepripojený) meditomi

ahoj, aj ja sa pripájam s prosbou ktoré položky z talianského CUD sú hrubý príjem, poistné a daň, lebo mne to pripadá tak, že je tam len čistý príjem, poistné akási hrubá daň. Ak možte tak to napíšte aj tu ďakujem
ja mám talianske CUD v nemčine, takže žiadne parte C nemám, ročný kurz je Ok
Naposledy upravil meditomi : 27.03.08 at 09:49
0 0
Zuzana Ku. Zuzana Ku.

Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

Ahojte, ja som včera akurát robila daňové podľa tohto potvrdenia, a bolo mi povedané, že hrubý príjem je v kolonke "PARTE C" č.4 a z toho sa zráža čo je v kolónke č.8, nejaký penzijný fond. To som dala ako úhrn povinného poistného, a nepovedzte mi prosím, že to mám zle, práve som si prefotila všetky doklady a chystám sa na daňový.... A ešte sa aj ja opýtam, je veľmi zlé, keď som prepočítala kurzom k 31.12. podľa NBS?
0 0
Zuzana Ku. Zuzana Ku.

Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

Našla som totiž aj na porade rôzne názory na priemerný ročný kurz EUR....
0 0
meditomi meditomi

meditomi je offline (nepripojený) meditomi

Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemerných mesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie. Je to citát z § 31 ods. 2 takže myslím si že ročný kurz je OK.

Ale ja sa vrátim k talianskému CUD v nemčine, nevie mi niekto povedat ktoré kolonky su daň, poistné, hrubý a čistý príjem? ďakujem
0 0
meditomi meditomi

meditomi je offline (nepripojený) meditomi

prosím ak si sa stretla s talianskym CUD v nemčine pomož mi ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať