Zavrieť

Porady

DPH - dodatočné priznanie

chcela by som sa spýtať, či nemá niekto podobnú skúsenosť:
robila som dodatočné priznania na DPH za 1,2,4,5/2007 - bolo to nevyhnutné. výsledky týchto daňových priznaní sú:
1/2007 ... 0 SK (menila sa iba kolonka oslobodené)
2/2007 ... 486 SK - máme doplatiť
4/2007 ... -50 SK - priznali sme viac, ako mali
5/2007 ... 79 SK - máme doplatiť

Viem, že daňový úrad nevracia preplatky do 100 SK. Ako si máme vysporiadať tieto rozdiely? Môžem daňovému úradu písomne oznámiť, že zaplatím iba rozdiel z tých súm, t. j. 515 SK? Alebo zaplatím len nedoplatky, t. j. 565 SK? A čo s tými 50 SK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    treba napisat DU oznamenie a rozpisat
    1/2007 ... 0 SK
    2/2007 ... 486 SK
    4/2007 ... -50 SK
    5/2007 ... 79 SK
    a zaplatit 515Sk.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no daňový úrad síce preplatky do 100 sk nevracia ale len v prípade ak to nemôže použiť na kompenzáciu iných dani. T.j. ja by som sa dohodol so správcom dane aby započítal môj preplatok na úhradu daňovej povinnosti, ktorá vám vyplýva z dodatočných daňových priznaní. Ak vám nenarastie daňová povinnosť voči štátu nemusíte podávať dodatočné daňové priznanie...takže to DDP s nulovým dopadom by som nepodával...

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    Pekný dník prajem,

    chcem sa spýtať v tejto súvislosti, či v dodatočnom daň. priznaní za IV.Q/2007 uvádzam len rozdiely oproti riadnemu DP, alebo všetky údaje, akoby to bolo riadne DP.

    Ďakujem za radu.

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    V PORADCOVI č. 5-6/2008 je uvedené, že: "V dodatočnom DP sa uvádzajú všekty údaje tak, ako by sa podávalo riadne DP (podľa doterajšieho zákona sa uvádzali v dodatočnom DP len rozdiely)."

    Preto sa pýtam, že keď ide o dodatočné DP za r. 2007, ako správne vyplniť. Vďaka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jelena Pozri príspevok
    V PORADCOVI č. 5-6/2008 je uvedené, že: "V dodatočnom DP sa uvádzajú všekty údaje tak, ako by sa podávalo riadne DP (podľa doterajšieho zákona sa uvádzali v dodatočnom DP len rozdiely)."

    Preto sa pýtam, že keď ide o dodatočné DP za r. 2007, ako správne vyplniť. Vďaka.
    rozdiel oproti poslednej DP sa uvedie do r.35.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jelena Pozri príspevok
    ... čiže vyplním LEN riadok 35? V mojom prípade + ...
    NIe, tak som to nemyslela, vyplníš DP tak, ako má byť, do r. 35 uvedieš iba spomínaný rozdiel z predch. DP.

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    OK, už mi je to jasné ..., ešte dodám, že v mojom prípade ako som uviedla v príspevku č. 7 : rozdiel + plus pokuta

    Vďaka Tweety

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    A na r. 36, dávam sumu z r. 35, keďže za IV.Q/2007 sme mali daň. povinnosť a dodatočným DP sa nám zvyšuje ?

    ďakujem krásne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jelena Pozri príspevok
    A na r. 36, dávam sumu z r. 35, keďže za IV.Q/2007 sme mali daň. povinnosť a dodatočným DP sa nám zvyšuje ?

    ďakujem krásne
    Tam je daň na úhradu, v tomto prípade plusom.

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    takže takto: naša daň. povinnosť pôvodná bola 114.147,- Sk
    nová napr. 121.747,- Sk
    r. 35 + 7600,- Sk
    r. 36 + 7600,- Sk

    správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jelena Pozri príspevok
    takže takto: naša daň. povinnosť pôvodná bola 114.147,- Sk
    nová napr. 121.747,- Sk
    r. 35 + 7600,- Sk
    r. 36 + 7600,- Sk

    správne?
    Tak.

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    no daňový úrad síce preplatky do 100 sk nevracia ale len v prípade ak to nemôže použiť na kompenzáciu iných dani. T.j. ja by som sa dohodol so správcom dane aby započítal môj preplatok na úhradu daňovej povinnosti, ktorá vám vyplýva z dodatočných daňových priznaní. Ak vám nenarastie daňová povinnosť voči štátu nemusíte podávať dodatočné daňové priznanie...takže to DDP s nulovým dopadom by som nepodával...
    to dodatočné priznanie za DPH s nulovým dopadom podávam kvôli tomu, že ide o lekáreň a v riadku 06 - ide o dodanie tovaru a služieb bez možnosti odpočítania dane - máme poplatky za recepty a suma nie je deliteľná 5 - rozdiel bol 2 SK (registračná pokladňa bola zle nastavená - nerozlišovala poplatky za recepty a zaokrúhlenie, všetko to bolo v 1 kolonke). asi by som sa na to vykašlala, ale v inej lekárni na to robili daňovú kontrolu a vytkli to - preto to dodatočné s nulovým dopadom. inak, díky za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.