Zavrieť

Porady

Veľkosť písma na páske z ERP

Po preštudovaní viacerých zákonov a vyhlášok, v ktorých som nenašla odpoveď na moju otázku, Vás chcem poprosiť o radu.

Je niekde uvedené, akú veľkosť musí mať písmo v hlavičke dokladu z ERP?

Nakoľko nás v poslednej dobe na prevádzkach opakovane a neúnavne navštevujú colníci, policajti, daňováci ktorí kontrolujú už aj tie najnezmyselnejšie veci, tak najnovšie sme dostali zápis, že adresa sídla firmy je malými písmenami.
Naposledy upravil účtovník 007 : 13.03.08 at 10:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    účtovník 007 Pozri príspevok
    Po preštudovaní viacerých zákonov a vyhlášok, v ktorých som nenašla odpoveď na moju otázku, Vás chcem poprosiť o radu.

    Je niekde uvedené, akú veľkosť musí mať písmo v hlavičke dokladu z ERP?

    Nakoľko nás v poslednej dobe na prevádzkach opakovane a neúnavne navštevujú colníci, policajti, daňováci ktorí kontrolujú už aj tie najnezmyselnejšie veci, tak najnovšie sme dostali zápis, že adresa sídla firmy je malými písmenami.
    Nikde nie je uvedené. Vo vyhláške sa len uvádza aké údaje má najmenej obsahovať doklad vyhotovenú pokladnicou a identifikácia subjektu sa kontroluje na základe §31 ods.11 zákona 511/1992. V zápise sa aj na niečo odvolávajú?

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ešte som zápis nevidela, iba volala vyplašená predavačka, že mala kontrolu z DU a keď nič nenašli, tak jej dali zápis, kde jej vytýkajú veľkosť písma. Preto si zisťujem informácie, lebo ak to nie je nikde uvedené, tak sa určite odvoláme.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    účtovník 007 Pozri príspevok
    Ešte som zápis nevidela, iba volala vyplašená predavačka, že mala kontrolu z DU a keď nič nenašli, tak jej dali zápis, kde jej vytýkajú veľkosť písma. Preto si zisťujem informácie, lebo ak to nie je nikde uvedené, tak sa určite odvoláme.
    V poriadku daj vedieť, osobne ma začínajú zaujímať zápisy pri kontrolách pracovníkov DU.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Denda Pozri príspevok
    V poriadku daj vedieť, osobne ma začínajú zaujímať zápisy pri kontrolách pracovníkov DU.


    Tiež k nim neprikladajú lupu ako napr. k vysvetlivkám na tlačivách k DP?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    účtovník 007 Pozri príspevok
    Nakoľko nás v poslednej dobe na prevádzkach opakovane a neúnavne navštevujú colníci, policajti, daňováci ktorí kontrolujú už aj tie najnezmyselnejšie veci, tak najnovšie sme dostali zápis, že adresa sídla firmy je malými písmenami.
    No ono to asi nebude takým malým, keď Vás všetci tí štátni zamestnanci nájdu.

    A P.S.:
    Malými písmenami? Nnno nie je AVISON ako Avison .-)

    Alebo, že by hĺbka kontroly siahala ešte hlbšie?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Paula Pozri príspevok
    Tiež k nim neprikladajú lupu ako napr. k vysvetlivkám na tlačivách k DP?

    Veľkosť písma na páske z ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.