Zavrieť

Porady

Odberateľská súťaž - prosím o radu

Dobrý deň,

rád by som Vás poprosil o radu.
Rád by som urobil odberateľskú súťaž, a dal tam odmeny ( napr.: DVD prehrávač, LCD TV, Rádio ... ) ale neviem ako je to na Slovenskú s odpočtom DPH pri nákupu väčšieho množstvá tohoto tovaru.

Môžete mi, prosím, poradiť. Môžem uplatniť na tento tovar DPH , aj keď hodnota vysoko presahuje 500,- Skk

Ďakujem
Naposledy upravil andrej.f : 14.03.08 at 08:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    b.breza je offline (nepripojený) b.breza

    b.breza
    § 8 ods. 3 zák. o DPH - Ak platiteľ dodá tovar .. na ďalší iný účel ako na podnikanie a ak pri kúpe tohto tovaru bola daň odpočítateľná, považuje sa dodanie tovaru za dodanie za protihodnotu.
    Ak z nákupu tovaru odpočítaš daň, daním do súťaže musíš tovar doťažiť DPH (považuje sa dodanie tovaru za dodanie za protihodnotu) a túto odviesť daňovému úradu.
    človiečik Vladimír Ozimý
    urobte akciu ale nedávajte im to zadarmo ale napr. za korunu a môžte si DPH uplatniť v plnej výške na vstupe a na výstupe odvediete DPH z jednej koruny

    Odberateľská súťaž - prosím o radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.