Zavrieť

Porady

Fakturácia služieb

Prosím o Váš názor,
Živnostník A neplatca DPH robí stavebné práce v ČR Tieto vyfakturuje firme B v SR platcu DPH, ktorá má málo svojích zamestnancov a tak si objednáva tohto živnostníka na určité práce. Táto firma B vyfakturuje firme C pre ktorú sa práce robili do ČR stavebné práce., stavebná firma v ČR si samozdaňuje tieto práce,nakoľko miesto plnenia je v ČR. Chcem sa opýtať či živnostník A je povinný sa v ČR registrovať a ak ano tak prečo. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    pri stavebnej činnosti ak je to subdodávka tak sa má na to pozerať ako na celok...preberalo sa to na školení...takže aj ja som zástanca toho že fakturujete bez dph a nemáte povinnosť registrácie...jedna pani z metodiky TN to vysvetlovala práve na stavebnú činnosť...opierala sa o 6 smernicu EU...
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 14.03.08 at 12:55

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Diky, ak by A fakturoval B-neplatcovi, on by fakturoval C platcovi do ČR, tiež by sa podľa mňa nemusel registrovať, lebo firma C si to zdaní.
    Povinnosť registrácie v ˇČR u živnostníka A by bola podľa mňa len vtedy, keby sa do ČR fakturovalo osobe,ktorá by nebola zdaniteľnou osobou, teda napr. klasickému občanovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.