Zavrieť

Porady

Miesto zdanenia FO

Spracovávam JÚ klientovi, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku, no všetky jeho príjmy sú v ČR. Robí tam služby, 90 % jeho príjmu sú hotovostné príjmy. Nie je v ČR registrovaný pre daň. Jeho príjmy nepodliehajú DPH. Nedosiahol zatiaľ taký vysoký obrat. Všetky príjmy a výdavky mu prepočítavam priemerným kurzom. No predsa ma máta otázka, či by nemal byť v ČR registrovaný pre daň z príjmov. On tam týždenne za prácou dochádza. Skúste mi niekto poradiť, či to takto môže byť, alebo mu mám odporučiť registráciu v ČR a robiť účtovníctvo podľa českých zákonov. Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Economic Pozri príspevok
    Spracovávam JÚ klientovi, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku, no všetky jeho príjmy sú v ČR. Robí tam služby, 90 % jeho príjmu sú hotovostné príjmy. Nie je v ČR registrovaný pre daň. Jeho príjmy nepodliehajú DPH. Nedosiahol zatiaľ taký vysoký obrat. Všetky príjmy a výdavky mu prepočítavam priemerným kurzom. No predsa ma máta otázka, či by nemal byť v ČR registrovaný pre daň z príjmov. On tam týždenne za prácou dochádza. Skúste mi niekto poradiť, či to takto môže byť, alebo mu mám odporučiť registráciu v ČR a robiť účtovníctvo podľa českých zákonov. Veľmi pekne ďakujem.
    Ak má slovenskú živnosť, tak účtuješ podľa naších zákonov. Ale ak v ČR pobudol viac ako 183 dni v roku tak vzniká povinnosť zriadenia stálej prevádzkárne a s tým spojené ďalšie (vedenie PÚ, zdanenie....).

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ďakujem veľmi krásne. Prajem všetko len to najkrajšie a hlavné príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov všetkým poraďákom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.