Zavrieť

Porady

NEZDANITELNA CAST NA MANZELKU?????????

Manžel je SZČO. Manželka je na materskej dovolenke (rodičovský príspevok vo výške 4230,- Od októbra 4440,-) od 28.11. je zamestnaná hrubý príjem 17 476,-, materskú poberá až do konca roka. Ako vyrátam nezdaniteľnú časť na manželku? Zarátava sa tam aj materská?
95 616Sk- aká čiastka? Díky za radu
Usporiadat
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Materská sa počíta do príjmu manželky , rodičovský príspevok nie . Ale na porade je to tu už poriadne rozobrané .
0 0
rena79 rena79

rena79 je offline (nepripojený) rena79

Díky za radu!
0 0
vrabcak vrabcak

vrabcak je offline (nepripojený) vrabcak

ak si manžel uplatňuje na manželku NČ, je náhrada príjmu pri dočasnej PN (10 dní) jej vlastným príjmom?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

vrabcak Pozri príspevok
ak si manžel uplatňuje na manželku NČ, je náhrada príjmu pri dočasnej PN (10 dní) jej vlastným príjmom?
áno je to na tieto účely jej vlastný príjem
0 0
vrabcak vrabcak

vrabcak je offline (nepripojený) vrabcak

katkaj, ďakujem
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Je potrebné doložiť k DPFO doklad o tom, že manželka je dobrovoľne
nezamestnaná, ak si uplatňuje SZCO nezdanitelnú časť na manželku? Ďakujem.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

martina2006 Pozri príspevok
Je potrebné doložiť k DPFO doklad o tom, že manželka je dobrovoľne
nezamestnaná, ak si uplatňuje SZCO nezdanitelnú časť na manželku? Ďakujem.
Nie.
0 0
kahu kahu

kahu je offline (nepripojený) kahu

Ahojte
ja viem že je toho veľa chcem sa spýťať živnostník ma manželku ktorá poberala celý rok rodičovský príspevok. Môže si na manželku odrátať 95616,- a má nárok na daňový bonus?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

kahu Pozri príspevok
Ahojte
ja viem že je toho veľa chcem sa spýťať živnostník ma manželku ktorá poberala celý rok rodičovský príspevok. Môže si na manželku odrátať 95616,- a má nárok na daňový bonus?
Áno môže si uplatniť odpočet na manželku, ak poberala len rodičovský príspevok a nemala žiaden príjem. A nárok na daňový bonus má, ak spĺňa podmienky na jeho uplatnenie a to ak mal príjmy aspoň 6-násobok minimálnej mzdy a vykázal základ dane.
0 0
LUCIARACKOVA LUCIARACKOVA

LUCIARACKOVA je offline (nepripojený) LUCIARACKOVA

Ahojte !
Ak žiju iba v spoločnej domacnosti maju spolu dieta ale nie su zosobašení. Nemože si uplatniť odpoč. položku na partnerku ktora je na rod. dovolenké ?
Na toto asi zakon nemyslí že vela porov žije aj takto a maju spoloční rod. rozpočet.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

LUCIARACKOVA Pozri príspevok
Ahojte !
Ak žiju iba v spoločnej domacnosti maju spolu dieta ale nie su zosobašení. Nemože si uplatniť odpoč. položku na partnerku ktora je na rod. dovolenké ?
Na toto asi zakon nemyslí že vela porov žije aj takto a maju spoloční rod. rozpočet.
Nie, nemôže, NČ môže uplatniť len na manželku.
0 0
LUCIARACKOVA LUCIARACKOVA

LUCIARACKOVA je offline (nepripojený) LUCIARACKOVA

Dakujem
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Manžel je SZČO, predčasný dôchodca. Manželka poberá invalidný dôchodok - za rok cca 70 tis. Manžel si neuplatňuje NČ.

Ako na manželku? Plná suma alebo NČ mínus invalidný dôchodok?

Ďakujem
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Saturejka Pozri príspevok
Manžel je SZČO, predčasný dôchodca. Manželka poberá invalidný dôchodok - za rok cca 70 tis. Manžel si neuplatňuje NČ.

Ako na manželku? Plná suma alebo NČ mínus invalidný dôchodok?

Ďakujem
Tak.
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Dik
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Saturejka Pozri príspevok
Ako na manželku? Ďakujem
podarené
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Prosím mám v tomto zmätok. Manžel si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku ktorá je zamestnaná na pracovnú zmluvu no jej príjem je nízky. Chcela by som si potvrdiť, či sa do vlastného príjmu manželky nezapočítava poistné a daň zo závislej činnosti, ktorú jej zamestnávateľ zráža zo mzdy.čiže si myslím, že sa do vlastného príjmu z tohto prac. pomeru bude započítavať iba jej čistý príjem. Usudzujem to na základe § 11 odst.5 ZDP.Nie je tam však spomínaná zrazená daň.. a pletie ma,že v niektorých príspevkoch tu na porade som čítala,že sa započítava príjem brutto pred odpočítaním poistného.. Tak ma prosím uveďte na pravú mieru. Ďakujem.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Vlastný príjem manželky = brutto príjem mínus odvody
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

a prípadná daň??? tá sa tiež odrátava nie??dik..
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

momaria Pozri príspevok
a prípadná daň??? tá sa tiež odrátava nie??dik..
Daň nie je predsa jej príjem-zamestnávateľ jej ju zráža z výplaty a odvádza na DÚ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať