Zavrieť

Porady

2 a viac brigad - podat danove priznanie ci nepodat?

zdravim.
som student...chcel by som sa spytat...absolvoval som za minuly rok asi 4 brigady v ktorych som zarobil dokopy cca 7 tis. sk. chcel by som sa spytat ci mam podat danove priznanie aby mi vratili dane alebo nemam...
ospravedlnujem sa za tolko terminov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    thao Pozri príspevok
    zdravim.
    som student...chcel by som sa spytat...absolvoval som za minuly rok asi 4 brigady v ktorych som zarobil dokopy cca 7 tis. sk. chcel by som sa spytat ci mam podat danove priznanie aby mi vratili dane alebo nemam...
    ospravedlnujem sa za tolko terminov
    Ak máš na potvrdeniach od zamestnávateľov uvedenú zrazenú daň, a chceš aby ti ju DU vrátil, musíš do 31.3.08 podať DP.
    Povinnosť podať DP ti pri tomto príjme nevzniká.

    ------
    Veronika

    thao je offline (nepripojený) thao

    thao
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak máš na potvrdeniach od zamestnávateľov uvedenú zrazenú daň, a chceš aby ti ju DU vrátil, musíš do 31.3.08 podať DP.
    Povinnosť podať DP ti pri tomto príjme nevzniká.

    ------
    Veronika
    diiiik moc...lubim ta

    add: oboch aby som sa spravne vyjadril
    Naposledy upravil thao : 18.03.08 at 15:27

    anitta17 je offline (nepripojený) anitta17

    anitta17
    nechcela som zakladat novy prispevok, tak hadam nebude vadit ked sa opytam tu...
    tiez som studentka a mala som 2 brigady, na Slovensku som zarobila cca 15000Sk(mam od zamestnavatela aj potvrdenie o prijme) no a cez leto som bola v USA a tam som zarobila cca 6000$. Musim podat dan.priznanie? Ako mam vydokladovat prijem z USA?Dakujem moc za odpoved.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    V daň.priznaní treba uviesť celosvetové príjmy, pokiaľ nemáš doklad z USA neviem akým spôsobom to chceš vypočítať. Totiž súčasťou DP aj toto potvrdenie (ako 1 z príloh)
    Po skončení brigády si mala od nich vypýtať doklad o hrubom príjme a o zrazenej dani.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    6000 USD = cca 120000 Sk, spolu s príjmom v SR je to okolo 135000 Sk.

    Ak občan dosiahol príjem vyšší ako 47808 Sk, musí podať daňové priznanie - a to je aj Váš prípad.

    anitta17 je offline (nepripojený) anitta17

    anitta17
    mam vyplatne pasky, ale malo by este prist potvrdenie(W2) a to mi zatial od zamestnavatela nedoslo...staci na vydokladovanie ta vypl.paska, je tam aj hruby prijem aj zaplatena dan

    2 a viac brigad - podat danove priznanie ci nepodat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.