Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane z príjmu

Robila som zamestnancom RZDP a vyšiel im preplatok napr. 9 Sk. Preplatím im to vo výplate. Keď by však posielali DP a DÚ by im mal vrátit 9 Sk, tak sa to považuje za vyrovnané(do 100 Sk). Platí takéto niečo aj pri ročnom zúčtovaní????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    par. 38 ods. 7 nám o tom hovorí: preplatok sa vracia aj keď je to koruna

    rena79 je offline (nepripojený) rena79

    rena79
    Ale keď sa robí DP, tak DÚ nevracia pokaľ to nie je viac ako 100 Sk! Mám pravdu? Pre ročné zúčtovanie dane z príjmu to neplatí?????????????????

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    par. 38 ods. 7 nám o tom hovorí: preplatok sa vracia aj keď je to koruna
    Tento odsek hovorí o daňových nedoplatkoch (alebo zle čítam?). Alebo to platí aj na preplatky?

    (7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 100 Sk zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk. Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.

    rena79 je offline (nepripojený) rena79

    rena79
    Nie je tam žiadne ohraničenie. Tkže preplatiť???????????????????
    Paragraf som si prečítala, chcela by som vedieť vaše skúsenosti!!!!! ĎAKUJEM!

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    rena79 Pozri príspevok
    Nie je tam žiadne ohraničenie. Tkže preplatiť???????????????????
    Paragraf som si prečítala, chcela by som vedieť vaše skúsenosti!!!!! ĎAKUJEM!
    Postup pri preplatku pri ročnom zúčtovaní sa riadi vyššie spomínaným §-om zákona o dani z pr.. Postup pri vrátení preplatku zo strany DU sa riadi § 63 zákona o správe daní a popl.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    rena79 Pozri príspevok
    Nie je tam žiadne ohraničenie. Tkže preplatiť???????????????????
    Paragraf som si prečítala, chcela by som vedieť vaše skúsenosti!!!!! ĎAKUJEM!
    Preplatiť, veď si o tú sumu ponížiš ďalšiu platbu DzZČ na daň.úrad

    Ročné zúčtovanie dane z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.