Zavrieť

Porady

predaj osobneho majetku

zdravim poradakov..
v zakone o dani z prijmov som sa docitala toto:

prijmy oslobodene od dane
d) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier

znamena to, ze ked ja ako slobodny umelec kupim od kamarata ako od fyz. osoby napriklad nabytok v hodnote nejakych 50.000,- skk, nemusi si to on pisat do danoveho, ale ja si ho mozem odpocitat?
predpokladajme, ze su to regale do atelieru

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    gysrai Pozri príspevok
    zdravim poradakov..
    v zakone o dani z prijmov som sa docitala toto:

    prijmy oslobodene od dane
    d) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier

    znamena to, ze ked ja ako slobodny umelec kupim od kamarata ako od fyz. osoby napriklad nabytok v hodnote nejakych 50.000,- skk, nemusi si to on pisat do danoveho, ale ja si ho mozem odpocitat?
    predpokladajme, ze su to regale do atelieru

    dakujem
    presne ako uvažujete a bežne sa to robí . Hnuteľný majetok nevyužívaný na podnikanie je vždy oslobodený od dane z príjmu pri jeho predaji. Jedine čo má vplyv je výška 30000 Sk pretože potom už musíte odpisovať...ale nábytok posudzujete každý individuálne

    gysrai je offline (nepripojený) gysrai

    gysrai
    juchuu.. vyska 30.000 znamena, ze aby to kamarat nemusel zdanovat, musim kupit jeden kus od neho a druhy od druheho, alebo nam stacia dva doklady od toho isteho predajcu?
    človiečik Vladimír Ozimý
    to znamená že ak kúpim nábytok a cena jednotlivého nábytku nepresiahne 30000 Sk tak si to priamo dám do nákladov. Môžem to kúpiť aj od jednej osoby.

    gysrai je offline (nepripojený) gysrai

    gysrai
    ano, rozumiem..
    ide mi o to, aby to nemusel priznat kamarat.. aka je pre neho suma, aby nemusel priznavat predaj v DP?
    dobry den,
    mam otazku, malujem obrazy a chcela by som predavať oficiálnou cestou (v obchodoch, galériaách, výstavnych priestoroch...)
    ako som sa docítala , potrebujem sa pravdepodobne zaregistrovať asi ako slobodný umelec, dnes ma vsak poslali prec na danovom, ze pod nich to nespada, zo zivnostenskeho tak isto, a tiez zo štatistickeho.... prosim preto o radu, na aky urad sa obratit, kde sa registrovat.... dakujem

    predaj osobneho majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.