Zavrieť

Porady

Konateľ - odmeny alebo mzda?

Snažil som sa prezrieť relevantné články v Porade, ale nenašiel som jednoznačnú odpoveď na otázku, čo je výhodnejšie pre konateľa (50), zaroveň spoločníka sro, z pohľadu výšky odvodov, ale aj budúceho dôchodku, vyššia mzda alebo odmena štatutára, prípadne aká kombinácia? zn: nováčik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak chcete ušetriť na odvodoch, odmeňujte konateľa podielmi na zisku.
    AK si ten konateľ myslí, že je výhodné platiť poistné na dôchodkové poistenie, nech si platí 28,75% z ním určeného základu ako dobrovoľný platiteľ.

    Rozbor týchto a podobných prípadov nájdete v mojej knihe.

    JanoK je offline (nepripojený) JanoK

    JanoK
    Vdaka za odpoved. Citim spravne, ze s tymi 28,5% viete urobit lepsie veci ako ich investovat do dochodkoveho poistenia?

    JanoK je offline (nepripojený) JanoK

    JanoK
    Ingi, asi mas aj ty s tym bohate skusenosti. Ja som sa zhrozil nad tou palkou odvodov pri prvej a najradsej aj poslednej vyplate. Na radu pana Mihala som si prestudoval jeho knihu v casti, ktoru mi doporucil. Ale na to ako nepustit tolke sumy z valstneho zarobku dolu statnou stokou, by som potreboval poradit viac polopatisticky.

    Konateľ - odmeny alebo mzda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.