Zavrieť

Porady

Bulharsko - dovolenka

Ma niekto skúsenosti s dovolenku v Bulharsku?
Kam je najlepšie ísť (oblasť)?
S akou CK? (dobré aj zlé skúsenosti s konkrétnymi CK)
Zaplatit si aj stravu alebo sa prestravovať individuálne?
Dakujem za kazdý názor.
Usporiadat
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Už je otvorená téma Bulharsko.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Moji známi si chválili, ja som tam ešte nebol.
0 0
miníček miníček

miníček je offline (nepripojený) miníček

Záleží na tom aké máš nároky,odporúčam si dobre zistiť info o ubytku.Odporúčam pobyt v apt.prestravuješ sa ľahko.kvalitné hotely sú zbyt.drahé.
0 0
Remusus Remusus

Remusus je offline (nepripojený) Remusus

Ja som bola v Bulharsku... isli sme bez cestovky. Ubytko sme nasli - ciste, pekne. Cez cestovku sa stazovali mnohi.... Zle ubytko, spina, zla stvrt - daleko od mora....
Bulharsko je nie je zle, ak nie si moc narocna... Ceny su super, aj jedlo maju vyborne, ale teda co sa tyka cistoty a pristupu k turistom - nic moc. Priamo v letoviskach sa da - ale mimo to je krute.
Ja osobne by som tam viac urcite neisla este raz. Ale ak ste neboli, vyskusaj.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ozývam sa trochu neskôr, ale ak máte ešte záujem,tak rada odpoviem viac. My sme boli minulý rok v Bulharsku.Pocity zmiešané, ale v pohode. Bulhari majú skvelú kuchyňu, skvelé vína, krásne,čisté more. Nás prekvapilo obrovské množstvo hotelov, všade sa prerába s stavia-nie obyč.hotelíky , ale doslova paláce. Za pár rokov to bude vypadať určite krajšie, ale aj drahšie.
Odporúčam zaplatiť si iba raňajky, obedy a večere si užiť na kolonádach a terasách, ktorých je všade plno. Kuchyňu má Bulharsko úžasnú a s prijateľnými cenami.
Čistota je asi najviac kritizovaná. Ale ak ste navštívili napr.Tunis, Egypt a podobné destinácie, tak je to určite lepšie ako tam. Nás neraz prekvapili nádherné hotely, udržiavané areály, no a za plotom kopy plast.fliaš. Nuž, ale cestujeme preto, aby sme spoznávali iné kultúry.Každá krajina ktorú navštívime má niečo horšie a niečo lepšie ako my. Ak ste gurmáni a máte radi čisté more s krásnymi vlnami,delfíny tak určite Bulharsko navštívte.
Ešte jedna rada na záver: choďte radšej lietadlom, lebo cesta busom nie je nič moc.
1 0
nelidul nelidul

nelidul je offline (nepripojený) nelidul

pochadzam z Bulharska
Ahojte ,v sobotu som sa vratila z Bulharska ,bola som navštiviť rodičov a potom som išla na blind s nimi aj s mojou rodinkou do Sozopolu a Obzoru.Bolo tam fain ihneď by som išla späť.Našla som super ubytovanie v apartmanoch ,vyšlo nas to 300-400 sk.na osobu na noc.Cesta bola dobra ,išli sme z Bratislavi cez Rumunsko -asi 16 hod.je to po Bulharských hranic.V rumunsko sa stavaju cesty a policajtov je veľa ale ani raz nas nezastavili.Najviac sa mi pačilo v Obzore je tam užasne spojenije hôr a mora,podnebije je zvlašť vhodne pre alergikov a deti s problemami dychacých ciest.Naše 2 deti to zvladli a vratila som lekarničku nedotknutu.Ceny su tam už vyššie ako kedy si ale aj tak sme si kupli všetko čo sme chceli bez veľkych utrat.Bežne chodim na dovolenky do Talianska a Slovinska a Bulharsko som odkladala na časy keď sa zlepšia služby.Aj keď pochadzam odťiaľ žijem v Bratislave 16 rokov a mám isté nároky na ubytovanuie a služby.Myslim že Bulharsko vas nesklame ale cestovku si nedovolim odporučiť.
0 0
Libusa Libusa

Libusa je offline (nepripojený) Libusa

Na dovolenke som bola dva krát v Pomorí bolo tam výborne ,veľmi veľa možností stravovania na každom kroku dobrý výber a v dobrých cenách takže zabezpečovať stravovanie vopred je zbytočné. Ubytovaní sme boli v "starom" Pomorí v rodinnom penzióne. V "novom" Pomorí sú budovy reprezentatívnejšie , ale zasa tam prebieha výstavba nových hotelov a zobúdzať sa na hluk strojov nie je príjemné. Prvý raz sme mali ubytovanie v ktorom bolo sociálne zariadenie ku každej izbe a bola tam vybavená kuchynka čo bolo fajn. Penzión bol menší a tým aj tichší. Druhý krát sme bývali vo veľkom penzióne na 4 izby boli 2 sociálne zariadenia na chodbe. Tam sa mi veľmi nepáčilo , chýbalo mi tam súkromie a ticho.Komunikácia s domácim obyvateľstvom bola výborná. Navštívili sme aj Burgas tu nám veľmi nerozumeli musela som zaloviť v pamäti a oprášiť vedomosti z Ruského jazyka . Pláže by mohli viac čistiť. Napríklad na Slnečnom pobreží pláže čistia každé ráno , stravovanie je tam zasa drahšie. V Nesebare sme boli pozrieť pláže neviem , ale stravovanie tam bolo drahšie, vzhľadom že je to miesto ktoré má veľa historických pamiatok a zvyčajne ho navštívia aj dovolenkári z iných letovísk.
0 0
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
Ahoj.Ak sa chceš niečo viac dozvedieť o dovolenke v Bulharsku daj si www.recenziehotelov.sk .Hľadaj časť FORUM.Je to ohromné fórum na ubytovanie, služby a podobne.Myslim, že sa tam o BG dozvieš asi najviac a aj o cestovkách.Keď tam budeš a budeš mať otázku, je tam dopisovateľka mandarínka.Skontaktuj sa s ňou.Chodí do BG každý rok.Je tá práva.Želám peknú dovolenku.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ahojte. Na druhý týždeň odchádzame s rodinou do Bulharska. Ide s nami aj môj brat, bez rodičov. Neviete mi náhodou povedať, či potrebujem nejaké splnomocnenie od rodičov, overené alebo neoverené notárom? Viem, že niečo také je potrebné napr. do Chorvátska. Brat má 14 rokov. Ďakujem.
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Milí poráďaci
Posledný mesiac ste mi robili spoločnosť denno-denne. Ale teraz konečne nastali dni zaslúženého odpočinku....za hodinku odchádzam na DOVOLENKU!!! Bože, aké je to krásne slovo, aspoň raz v roku ho môžem vysloviť!
Prajem Vám všetkým príjemné pracovné dni a hlavne bez stresu a problémov....
0 0
aninkab aninkab

aninkab je offline (nepripojený) aninkab

Brat na dovolenku do Bulharska nepotrebuje žiadne splnomocnenie, stačí mu vlastný pas. Čo sa týka dovolenky v Bulharsku, vrelo odporúčam. Ja chodím do Bulharska od roku 1998 každý rok a niekedy aj 2x. Ceny sú pre nás super a netreba prepočítavať, že je niečo drahé ako napr. v Chorvátsku. Na dovolenke nevaríme okrem raňajšej kávy nič. Stravujeme sa v reštauráciách, ktorých je všade veľa, a ceny sú nižšie ako u nás. Samozrejme hovorím o iných destináciách ako Zlaté piesky alebo Slnečné pobrežie, kde je všetko podstatne drahšie. Čím nižšie, tým lacnejšie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mohla by si napisat nieco o tych destinaciach, ktore si navstivila,ako su ceny, more, plaze, uvitala bysom realny pohlad na tuto destinaciu, nakolko z kazdej strany pocuvam nieco ine, niekto chvali, inyuz tam ani zadarmo nechce ist.
0 0
aninkab aninkab

aninkab je offline (nepripojený) aninkab

Ohľadom tých stredísk: Je to ťažké, každý chce niečo iné a má iné predstavy o dovolenke. Niekto chce rušný život, iný kľud alebo cestuje s deťmi a podľa toho si vyberá aj destinácie s plážami a prístupom do mora vhodným aj pre deti. Čo sa týka cien, ako som už napísala. Ubytovanie (chodíme na súkromie I. kategórie) je lacnejšie ako na Slovensku a za cenu nejakej pečenej klobásy na papierovej tácke niekde pri vode u nás sa najeme pekne v reštaurácii. Inak v obchodoch sú ceny ako u nás, niečo je lacnejšie, niečo drahšie. Ale vlastne dovolenka je odvodená od slova dovoliť. V Bulharsku si môžeš dovoliť naozaj všetko. Ozaj, oblečenie (nie obuv) vyrobené v Bulharsku je kvalitné a nie je drahé.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Pre alaya1. V bulharsku som bol tretí krát za sebou. Destinácie vyberaj podľa toho, o čo máš záujem. Podľa mojích vedomosti a skúsenosti je sever Bulharska, ako Kranevo, Varna,Albena, Zlaté piesky dosť prehustená a viac hotelová ako juh. Pripadm si tam ako na sídlisku, aj keď nimi vždy len prechádzam. Obzor, Slnečné pobrežie, Nesebar, Pomorie, Burgas, Sozopol a Primorsko, to sú tie južnejšie destinácie sú kľudnejšie, ubytovanie aj v hoteloch ale aj v penziónoch. Konkrétne sme boli v Nesebare, Sozopole a Pomori. Nesebar je krásny históriou a sú tam milý ľudia, korza sú plné ľudí, atmosféra dovolenková. Bulhari na Vás nevytrubujú autami, keď idete po ceste. Nesebar je prepojený so Slnenčným pobrežím vláčikom.Spokojne zastane a nechá Vás prejsť. Sozopol je tiež kus histórie Bulharov - je nádherný podobá sa štýlom Nesebaru. Tohto roku sme boli v Pomorí - je tiež malebné, len vea historických budov sa tam nezachovalo, lebo vyhorel, ale je tam čo obdivovať - ťažba soli, liečive bahno a čierna pláž,ktoré obsahuje mangán,
skrátka nájdeš si niečo. Z každého strediska sa robia fakultatívne výlety a dole na juhu aj do Istambulu. Penzióny si vyberáme vždy najmemej s troma ***. Je to štandard - kúpelka, chladnčika, TV, konvica a aj klima. Stretli sme sa s mladými , ktorí si do Bulharska zaplatili len cestu cez cestovku a ubytovanie si hľadali sami. V žiadnom prípade nemali problém. V každom druhom dome ponúkali ubytovanie. Len tiež si treba pozrieť aké. Myslím, že penzióny uvádzané v katalogoch cestoviek sú perfektné. Zataľ sme nemali problém. Tak asi toľko.
Naposledy upravil Ľubomír : 05.07.08 at 14:29
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Takže pre tých čo chcú ísť na dovolenku do Bulharska. V utorok som sa vrátila odtiaľ a bolo fakt vynikajúce. Išla som cez cestovku a bolo všetko super zariadené....pláž super, more ešte krajšie...prostredie vynikajúce a nočný život tam taktiež existuje...každý si príde na svoje...bola som v Nesebare!! Už som bola v iných a omnoho drahších destináciách a vôbec Bulharsko nezaostávalo za ostatnými, práve naopak..bola som veľmi milo prekvapená a aj ceny ktoré sú tam...je to tam asi v cenovej relácií ako u nás, skôr by som povedala lacnejšie!
Vrelo odporúčam.....
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Súhlasím s predchadzajúcim príspevkom. My sme sa vrátili v nedeľu ráno z Primorska a taktiež som bola veľmi spokojná. Pláže, more čisté, nočný život a aj ceny veľmi podobné našim, niečo čosi drahšie, iné zas lacnejšie. Veľký rozmach, nové hotely a stále sa stavia. Dve pláže - severná s vlnami a južná pokojnejšia, veľmi pozvoľné klesanie, 50-100 m do mora do výšky kolien, takže veľmi vhodné pre deti.
Vo väčšine reštauráciách menu po česky. Takže tiež vrelo odporúčam.
0 0
viletti viletti

viletti je offline (nepripojený) viletti

nebol niekto z vas tento rok v bulharsku v kraneve alebo v pomori? ak hej, ake su tam zhruba ceny napr. piva, jedla, ubytovania a pod... diky za odpoved
0 0
valgi valgi

valgi je offline (nepripojený) valgi

Zdravím, my chodievame s deťmi už štvrtý rok do Sozopolu, v predstihu kúpime letenky do Burgasu, potom taxíkom do Sozopolu. Pekné pláže, ubytovanie na súkromí, cca 10 eur na noc a osobu, deti lacnejšie, vystravujete sa určite v miestnych reštauráciách a občerstveniach, obed cca 60,- Sk, pivko za dvacku.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Ja osobne som bola už štvrtý rok po sebe v Bulharsku. Tento rok sme navštívili Slnečné pobrežie. Bola som milo prekvapená, aj napriek avizovaným vyšším cenám sme mali priamo pri hoteli 24 hodín denne otvorený supermarket a ceny boli veľmi prijateľné, dovolím si tvrdiť, že rovnaké ako minulý rok v Pomorí. A výber bol neskutočný, dokonca ponúkali hotové výrobky /hranolky, pečené kura, stehná, pečienky na cibuľke, zákusky .... Porovnávali sme ceny v blízkosti hotelov pri pláži, tak rozdiely boli veľké. Takže aj keď sme na pláž kráčali 10 minút vôbec nám to nevadilo a na Slnečné pobrežie sa určite ešte vrátim. Ak by sa náhodu niekto zberal na Slnečné pobrežie vrelo odporúčam reštauráciu DJANY, varia veľmi dobre a lacno.
0 0
Olča Olča

Olča je offline (nepripojený) Olča

zena-matka 2 detí
Aké máte skúsenosti s individuálnou dopravou do Bulharska - autom. Aké sú cesty, dialnice a poplatky. Dá sa ísť jednoducho na blind a zohnať si ubytovanie v nejakom apartmáne na súkromí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať