Zavrieť

Porady

Bulharsko - dovolenka

Ma niekto skúsenosti s dovolenku v Bulharsku?
Kam je najlepšie ísť (oblasť)?
S akou CK? (dobré aj zlé skúsenosti s konkrétnymi CK)
Zaplatit si aj stravu alebo sa prestravovať individuálne?
Dakujem za kazdý názor.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

virka Pozri príspevok
To fakt daj nejaký typ, letenky si kde tak lacno zohnal ja by som chcela ísť až koncom augusta.Ďakujem
pozri si napr. http://www.hechter.sk/ (daj si posielať last mimute)

Boli sme s nimi v B. a ked sme zisťovali ceny ubytovania, boli sme prekvapení, že cez nich to bolo lacnejšie, ako keby sme cestovali na vlastnú päsť.
A máš o všetko postarané
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

ja idem tento rok prvykrat do Bulharska do Pomoria - interhotel Pomorie..ale znami tam chodia uz par rokov a idem cez CK Balkan Travel..ked som si vcera pozrela na SkyEurope letenky a na web stranke hotela http://www.pomorie.com/ih-pomorie/site/en/ ich oficialne ceny tak som tiez zistila ze sa mi viac oplati ist cez cestovnu kancelariu Balkan Travel..s poisteniami a transferom ma to vyjde lacnejsie cez nich ako na vlastnu past..a nestaram sa..delegatka k dispozicii..predsa len cestovky maju v tych hoteloch zlavy ktore sa na predajnej cene odrazia..uz sa tam tesim,maju tam aj balneologicke centrum a liecive bahno..obdoba nasich Piestan..aj vnutorny bazen s ohrievanou morskou vodou v pripade zleho pocasia..vsetko bude fajn..a prajem Vam vsetkym pekne leto.
0 0
Bubasik Bubasik

Bubasik je offline (nepripojený) Bubasik

Ahoj,
aj napriek tomu, ze mnohi tvrdia do Bulharska nikdy... ja som bola stale velmi spokojna...
Absolvovala som dovolenku v Pomori, Ravde i v Nesebare.
More je podla mna ciste, mozno trochu cistota plazi... spaky od cigariet a tak... ale za to si ludia mozu sami..... ale inak parada..
Ubytovanie odporucam radsej niekde v penzionoch niekde v sukromi, a najest sa mozes kdekolvek - maju skvelu kuchynu za velmi sympaticke ceny a urcite z toho budes mat lepsi a lacnejsi zazitok ako z nejakej polpenzie v hoteli.... ktore su podla mojho nazoru predrazene.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

my sme boli minulého roku v Ravde a dovolenka bola super, počasie super, ubytovanie super, strava super a predsa cenovo je lacnejsie ako v inych statoch a ceny podobné ako u nás
0 0
švecka švecka

švecka je offline (nepripojený) švecka

pracujúca účtovníčka
Ahojte, my ideme do Bulharska po prvý krát ,do hotele Balaton, na Slnečnom pobreží. Bol tam už niekto? Ako to tam vyzerá?
0 0
fabiajan fabiajan

fabiajan je offline (nepripojený) fabiajan

boli sme Primorsko,sukromie.stravu kupovali sami,vecere restauracia-ceny dobre,porcie tiez.ck-tip bb.
0 0
fabiajan fabiajan

fabiajan je offline (nepripojený) fabiajan

este chcem doplnit,4 RAZY NA OS. AUTE V KARAVANE AJ V STANE - KITEN.vecer je v kempoch,sukromne aj org. dost hlucno-aj do4-5 hod. rano.inak vynikajuco,len hrozna cesta cez rumunsko,davat pozor a prejst nonstop.spali sme na hraniciach bez problemov.treba mat pivo,kava pre policiu hlavne v bulharsku,vzdy si nieco najdu, aby ste im potom to nieco dali.
0 0
toptom toptom

toptom je offline (nepripojený) toptom

Ja cestujem 10.7.09 autom do Nesebaru a potrebujem poradiť niečo ohladom cesty. Myslím rôzne poplatky (cez Maďarsko a Srbsko), ceny benzínu, diaľničné poplatky ...
0 0
Heder Heder

Heder je offline (nepripojený) Heder

Ja by som tiež chcela vyskúšať Bulharsko, ale môj muž má fixnú ideu o mafiánskej praxi a krádežiach áut a terore... Počuli ste, alebo máte niekto nejakú osobnú skúsenosť s krádežou, hlavne áut. Myslíte si, že sú tam fakt väčšej miere aktívne gangy atď?
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Heder Pozri príspevok
Ja by som tiež chcela vyskúšať Bulharsko, ale môj muž má fixnú ideu o mafiánskej praxi a krádežiach áut a terore... Počuli ste, alebo máte niekto nejakú osobnú skúsenosť s krádežou, hlavne áut. Myslíte si, že sú tam fakt väčšej miere aktívne gangy atď?
Moja svagrina zije v Nemecku a sporadicky navstevuje Slovensko. V priebehu 10 rokov jej u nas ukradli uz tri auta. Da sa podla toho posudzovat Slovensko? Asi smola.
Treba sa povzniest nad takymi info, treba vyskusat, ale davat si pozor.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Heder Pozri príspevok
Ja by som tiež chcela vyskúšať Bulharsko, ale môj muž má fixnú ideu o mafiánskej praxi a krádežiach áut a terore... Počuli ste, alebo máte niekto nejakú osobnú skúsenosť s krádežou, hlavne áut. Myslíte si, že sú tam fakt väčšej miere aktívne gangy atď?
Vyskusaj, neolutujes. My chodime do Primorska, do apartmanu a sme nadmieru spokojni. Len autom, a ziadnu negativnu skusenost sme nemali. Ak sa aj napriek tomu obavate, auto sa da odstavit na platene strazene parkovisko. Skoda, ze tento rok mame dovolenku uz za sebou..
0 0
jana2311 jana2311

jana2311 je offline (nepripojený) jana2311

...radšej nech napíšu rodičia splnomocnenie, stačí overiť aj na matrike, malo by to byť lacnejšie....mala som prípady, keď nechceli mojich klientov pustiť cez hranice, no bolo to v tom čase keď muselo mať aj mimino pas.
Ja ho teda odporúčam
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Možno pojdeme do Bulharska na dovolenku.
všade je to však len s raňajkami...
viete niekto poradit, ako sa to tam pohybuje s cenami?
čo ste jedli na obed? večeru?
dík
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pohar Pozri príspevok
Možno pojdeme do Bulharska na dovolenku.
všade je to však len s raňajkami...
viete niekto poradit, ako sa to tam pohybuje s cenami?
čo ste jedli na obed? večeru?
dík
Mne sa na B. najviac páči ich kuchyňa. Ceny sú oveľa nižšie ako u nás, výbornými kuchyňami sa to všade len hemží!
Určite od hladu nezomriete. Keby som mala ísť znovu do B. tak hlavne kvôli ich výbornému jedlu
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

arizona Pozri príspevok
Mne sa na B. najviac páči ich kuchyňa. Ceny sú oveľa nižšie ako u nás, výbornými kuchyňami sa to všade len hemží!
Určite od hladu nezomriete. Keby som mala ísť znovu do B. tak hlavne kvôli ich výbornému jedlu
Tyzden dovolenky + 3kg hore ..niet co dodat.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Ahojte poraďáci!

Dnes som sa vrátil z BG, a musím konštatovať, že oproti minulým rokom sa tam veľa zmenilo. Ceny išli hore, no ešte sa to dá prežiť. Kým v minulom roku som platil za pivo na pláži 1,2 až 1,5 leva, teraz 2,5 a to bez rozdielu značky. Ubytovaný som bol v hoteli Nordic, a musím povedať, že som riadne sklamaný. Čistota bola ok, ale ten brajgel v noci neprajem ani nepriateľovi. Dokázal som spať iba jednú noc za celú dovolenku. Jednoznačne tento hotel nedoporučujem pre rodiny s deťmi. Ani tým čo si radi pospia. V posledný deň sme museli opustiť izbu do 10 hodiny a odchod autobusu bol 18,30. Vrcholom neochoty majiteľa aj personalu bolo zabezpečenie batožiny a prístup k WC. Nuž v tomto hoteli sa majú čo učiť. Iba delegát, bol to Bulhár, zabojoval o to najnutnejšie. Takže batožinu nám uzamkli do služobného WC a prisľúbili aj prístup, lenže mladá recepčná mala iný názor a bolo nutné s ňou o kľúč bojovať. Takže odchod nič moc. Ďalej ma v tomto hoteli prekvapil ako učtovali ceny za jedlo a pitie. Pivo 1,6 leva, takú cenu malo v j.l.,ale suverénne kasírovali dva leva. Takže sme sa stravovali u konkurencie, ktorá bola milšia a ochotnejšia. Našťastie to ešte ide. Takže v Primorsku som nepochodil najlepšie, ale prežil som.
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

Pridávam otázku ..bol ste niekto toto leto v letovisku POMORIE? Idem do Bulharska prvý krát do hotel Interhotel Pomorie , recenzie su velmi roznorodé, niekto povie že do BG nikdy viac,niekto tam chodí opakovane.. vopred ďakujem za tzv. čerstvé info z tejto sezony z Pomoria.
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Ja som sa vrátila z Pomoria pred dvomi týždňami, bolo tam super, bývala som na priváte. V Pomorí som bola už štvrtý krát, na tom istom mieste, tento rok sú reštaurácie na lepšej úrovni, určite choď pozrieť do Kozieho rohu, názov reštiky, je blízo pláže, rozumejú po slovensky, aj jedálny lístok prečítaš, my sme si tam dali pečené koleno pre dve osoby, no proste papanica. Veľké porcie dávajú aj v Omarovi, je to reštika priamo na pláži, skoro všade Ti dajú kartičku na desať-percentnú zľavu, na raňajky som chodila kupovať gevrek alebo banicu alebo kyfľu, to je praclík, slaný koláč, marmeládový rožok, stojí jeden leva, môj muž si dal k tomu pohár kakaa a bol najedený. Ešte ochutnajte ponyčky - to sú také kolieska, šišky, tiež vhodná večera, veľmi sýta. Oplatí sa ísť pozrieť do starého Nesebaru, blízo centra je autobusová stanica, lístok stojí do dvoch levov, presne si nepamätám. Ak chceš ešte nejaké info, rada poskytnem
Plada
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

Dakujem pekne za info Plada.. potešila si ma.. a prosím Ťa ako je to s plážami? kam je najlepšie ísť? a je nejako riešená doprava na tzv.čiernu pláž? to je tá známa s čiernym pieskom.. a voda bola prijemnej teploty? veľa ľudí sa v recenziach sťažuje na smradľavé chaluhy a meduzy.. ja nie som nejak extrémne náročná, jednoducho som synovi sľúbila pieskovú pláž kde si môžeme stavať hrady z piesku a večer nejaké trampolíny.už sa tam teším..
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Na pieskovú pláž sa dá ísť aj pešo, ale odvezie Ťa tam aj taxi z námestia za dva leva, asi 30 Sk. Medúzy tam neboli, ak je nieke na mori búrka, tak priplávajú tie chaluhy, ak Ti vadia, sú tam rôzne pláže, vyberieš si takú, kde nie sú chaluhy, napr., tam kde je drobný štrk je čistejšia voda ako tam, kde je piesok.
Na námestí sú trampolíny, autíčka a iné atrakcie, neviem to pomenovať, lebo nemám už malé deti, tak ma to veľmi nezaujíma. Ale večer do 22.00 sa malé deti v kočíkoch ešte túlajú po centre. Voda bola príjemná, len podľa mňa sú v Bulharsku väčšie vlny ako vo Francúzsku alebo Taliansku. V Bulharsku majú iné vlnolamy, kolmé na pobrežie, však uvidíš.
Ja síce plávam dobre, ale vždy sme boli na pláži kde mal službu aj plavčík.
A ešte niečo, ráno sme si dali na pláž plachty so slnečníkom aj s uterákmi, na obed sme išli domov, veci sme si nechali vždy na pláži, asi o tretej sme šli na pláž znovu, nič nám nezmizlo. To chodím do Bulharska už päť rokov. Dokonca, keď sa ideme prechádzať, nechávam v ruksaku aj fotoaparát, kľúče, peniaze, takú malú hotovosť.
Plada
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať