Zavrieť

Porady

príspevok z ÚPSVaR

Poraďte mi prosím, čo s príspevkom z ÚPSVaR, ktorý dostal živnostník na rozbehnutie živnosti v auguste 2006. V DP za rok 2006 uviedol všetky príjmy okrem dotácie a uplatnil si z nich paušálne výdavky vo výške 40%+odvody do poisťovní. V roku 2007 vyčerpal časť dotácie vo výške cca 45.000 Sk na drobné nákupy. Ako mám teraz zahrnúť dotáciu do DP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Dotáciu musíš uviesť do príjmu v takej výške v akej bola čerpaná.

    ropucha je offline (nepripojený) ropucha

    ropucha
    Z toho čo som si stihla prečítať - dotáciu mal dať v plnej výške do príjmov r.2006 a potom si z príjmov uplatniť paušálne výdavky. Paušálne výdavky si chce uplatňovať aj za rok 2007, je to v poriadku, keď dotáciu budem dávať do príjmov v takej výške ako bola čerpaná?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ropucha Pozri príspevok
    Z toho čo som si stihla prečítať - dotáciu mal dať v plnej výške do príjmov r.2006 a potom si z príjmov uplatniť paušálne výdavky. Paušálne výdavky si chce uplatňovať aj za rok 2007, je to v poriadku, keď dotáciu budem dávať do príjmov v takej výške ako bola čerpaná?
    V prípade paušálnych výdavkov dotácia sa mala zahrnúť v plnej výške do DP r. 2006. Odporúčam podať dodatočné daňové priznanie za rok 2006.

    Tebou navrhované riešenie na rok 2007 nie je správne.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    ropucha Pozri príspevok
    Z toho čo som si stihla prečítať - dotáciu mal dať v plnej výške do príjmov r.2006 a potom si z príjmov uplatniť paušálne výdavky. Paušálne výdavky si chce uplatňovať aj za rok 2007, je to v poriadku, keď dotáciu budem dávať do príjmov v takej výške ako bola čerpaná?
    Asi nie.
    Ak si čítala, že dotáciu mal dať do príjmov r. 2006 v plnej výške - pri uplatnení paušalných výdavkov, tak si čítala dobre, avšak daňové priznanie bolo spravené nesprávne.
    Ostáva Ti opraviť daňové priznanie za r. 2006. Tam celú dotáciu daš do príjmov. Keďže celú dotáciu dáš do príjmov, v roku 2007 už s ňou nepracuješ.
    Dotáciu v čerpanej výške zdaňuješ ak vedieš účtovníctvo.

    ropucha je offline (nepripojený) ropucha

    ropucha
    Veď ani mne sa to nepozdáva. Preto sa snažím nájsť čo "najčistejšie" riešenie. Pri podaní dodatočného daňového priznania však bude živnostník platiť nejakú pokutu, však?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ropucha Pozri príspevok
    Veď ani mne sa to nepozdáva. Preto sa snažím nájsť čo "najčistejšie" riešenie. Pri podaní dodatočného daňového priznania však bude živnostník platiť nejakú pokutu, však?
    Áno. A dokonca doplatí aj daň + sankčné úroky. Prípadne sa mu zmenia odvody do SP a ZP.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ropucha Pozri príspevok
    Mala som na mysli opravné, nie dodatočné DP. Sorry.
    Opravné to nebude ale dodatočné. Opravné by bolo za rok 2006 keby si stihol podať do 31.03.2007, a to sa asi nestane.

    Opravné DP - do termínu podania
    Dodatočné DP - po termíne podania.

    ropucha je offline (nepripojený) ropucha

    ropucha
    Dík za opravu. Nedá sa to vyriešiť ešte nejakým iným spôsobom, aby nedostal pokutu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ropucha Pozri príspevok
    Dík za opravu. Nedá sa to vyriešiť ešte nejakým iným spôsobom, aby nedostal pokutu?
    Bohu žiaľ nie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.