Zavrieť

Porady

Auto po skonceni fin. leasingu

Po skonceni fin. leasingu (prva zvysena splatka bola zaloha na splatky) odkupila FO v roku 2004 automobil za 1.500 Sk.

Zauctovat tych 1.500 Sk ako danovo uznany vydavok - nakup materialu?
Ako evidovat automobil v majetku FO? Ako DHM, ci nijako?

Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    1 500,- je OC vozidla. Je to do 30 tis. tak to môžeš dať do daň. výdavkov, ale auto vedieš v pomocnej evidencii DHM.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Už sa tu na túto tému popísalo toho dosť, auto zaradiť do majetku ako odpísané, tých 1500,- Sk dať ako náklad. Keď platíš zák.poistné a daň musíš mať predsa auto v majetku.

    dudodu je offline (nepripojený) dudodu

    dudodu
    To muselo byt v majetku aj pocas leasingu? V inv.majetku?

    Kde ho teda zaradit, do DHM a ci do inv.majetku?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zuzka
    Do 30 tis. eviduješ majetok v DHM nad 30 tis. DHIM.
    Zuzka, to je to isté, len v modrom : DHM a DHIM je to jedno, kde to bude mať, len zaradené to musí byť ako odpísaný majetok. Ja som hneď pri začatí leasingových splátok zaradila auto do majetku, s tým, že sa nebude odpisovať(veď podľa starého namiesto odpisov boli splátky) a tak som ho viedla v majetku až doteraz! Nemusí byť na účte 02, aj keď niektorí daňováci to vyžadujú, už som sa s tým stretla, len som si to vyhádala, ale do majetku ho zapíšem, aj keď do Drobného hmotného investičného najetku.
    Ale neúčtujem to ako - použijem archaizmus, ako to tu nedávno nazval jeden náš kolega- ako investíciu!

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    dudodu účtuje JU, je to FO. Mojím príspevkom som chcela povedať, že je to jedno, kde to bude viesť, tak ako si to napísala Ty. Ide iba o to, aby to evidoval (a).

    dudodu je offline (nepripojený) dudodu

    dudodu
    Zuzka a Ondrejvla, dakujem za reakcie.

    Cize ked sa to zaradi do DHM a ako nakup materialu, bude to OK a nebude vadit, ze to doteraz nebolo nikde zaradene ?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Nie nebude. Nedala by som to ako nákup materiálu, ale do rezie, nákup DHM do 30 tis.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím so Zuzkou, do prevádzkovej réžie ako drobný majetok s evidenciou!

    Auto po skonceni fin. leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.