Zavrieť

Porady

Reklama na bytovke

Pekne po poriadku.
Jeden z nájomníkov vlastní byt ktorý je vedený ako kancelárske priestory,no otvorená je tam predajňa.
S vlastníkom máme mnohé problémy finančného charakteru, tak by som sa chcela spýtať či má povinnosť prispieť za prenájom priestorov, ktoré si sám vyhradil pre reklamu ktorá je mimochodom ,,vycapená ´´ z vonku na pol bytovky, bez nejakeho suhlasu dozornej rady SVB, vlastne ani nevieme či o takýto súhlas musí požiadať a či má právo dávať vlastné reklamy na bytovku.Poradte, na koho sa prípadne môžeme ako SVB obrátiť
Za pomoc veeeelmi pekne dakujeme
Andrea K.
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mal by Vám za to platiť a vy si príjem zdaníte.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja mám trochu iný problém: dnes máme schôdzu a má sa na nej prejednávať umiestnenie reklamy na činžiaku. Chcem sa opýtať, či neviete ako by sa dalo zistiť koľko môže skutočne stáť taká reklama, kde by som to mohla zistiť, totižto máme takého správcu, ktorý bude určite mať z toho nejaké percentá do vrecka, tak by ma zaujímala skutočná cena.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Neviete nikto?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuhl Pozri príspevok
Ja mám trochu iný problém: dnes máme schôdzu a má sa na nej prejednávať umiestnenie reklamy na činžiaku. Chcem sa opýtať, či neviete ako by sa dalo zistiť koľko môže skutočne stáť taká reklama, kde by som to mohla zistiť, totižto máme takého správcu, ktorý bude určite mať z toho nejaké percentá do vrecka, tak by ma zaujímala skutočná cena.
A kto vám dohodol tú reklamu? Zmluvu bude podpisovať správca, do zmluvy máte právo nahliadnuť. Takže cenu, ktorú dostanete, budete vidieť a je len na vás, či to za tú cenu odsúhlasíte alebo nie. Koľko za to dostane správca ako províziu, myslím si, že už nie je starosť majiteľov domu. Hlavné je, koľko vám bude platiť zadávateľ reklamy. Oni môžu mať nejakú sprostredkovateľskú zmluvu do nej nemáte právo nahliadať.

Môžete sa skúsiť spýtať zadávateľa reklamy, či vám nepovie podmienky sprostredkovania, ale silno pochybujem. Oni môžu mať so správcom napr. zmluvu, že každý takto získaný dom dostanú trebárs 10% z ceny reklamy.

Ak sa vám zdá cena za prenájom plochy nízka, môžete požadovať vyššiu cenu. My sme takto zdvihli (dohodli) pôvodnú cenu za prenájom strechy na antény mob. operátorov z pôvodných 100 tis. na 120 tisíc SKK.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ďakujem, už som aspoň trochu na tú schôdzu pripravená. Mne sa to zdá ale málo, tá reklama má mať rozmery 10X4m a ponúkajú 32.000 ročne.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuhl Pozri príspevok
Ďakujem, už som aspoň trochu na tú schôdzu pripravená. Mne sa to zdá ale málo, tá reklama má mať rozmery 10X4m a ponúkajú 32.000 ročne.
Neviem, aká je cena reklamy. Závisí asi od solventnosti zadávateľa, do akej výšky bude ochotný ísť. Aby ste sa ale nepripravili o 32 tis. tým, že budete pýtať napr.50 tis. a zadávateľ zruší ponuku.

Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

zuhl Pozri príspevok
...totižto máme takého správcu, ktorý bude určite mať z toho nejaké percentá do vrecka, tak by ma zaujímala skutočná cena.
... toto má dvíha zo stoličky, byť tým správcom, tak kašlem na to. A čo ak nemá z toho ani koruny?? Vieš koľko veci som vybavila pre SVBčka za "panbohzaplať" a aj veľa tu iných predsedov a správcov?
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

slavica Pozri príspevok
... toto má dvíha zo stoličky, byť tým správcom, tak kašlem na to. A čo ak nemá z toho ani koruny?? Vieš koľko veci som vybavila pre SVBčka za "panbohzaplať" a aj veľa tu iných predsedov a správcov?
Tak ver tomu, že tento náš má. To by si ho musela poznať a poznať všetky naše problémy. Aj mňa to dvíha zo stoličky, ale opačne ako teba.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

zuhl Pozri príspevok
Tak ver tomu, že tento náš má. To by si ho musela poznať a poznať všetky naše problémy. Aj mňa to dvíha zo stoličky, ale opačne ako teba.
Si šikovná, rozumieš sa problematike, vieš o čo ide, prečo to nevezmeš robiť ty? Ste vobec SVB? Určite by to šlapalo lepšie
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuhl Pozri príspevok
Tak ver tomu, že tento náš má. To by si ho musela poznať a poznať všetky naše problémy. Aj mňa to dvíha zo stoličky, ale opačne ako teba.
Nebudem sa vyjadrovať ohľadne kvality správcu, toho poznáš len ty a ty vieš, ako spolupracujete. Preto nemôžem posúdiť, či je dobý alebo nie.

Ale k tej provízii - pokiaľ vám zoženie reklamu, za ktorú dostanete nejaké peniaze do fondu a vy s cenovou ponukou na reklamu súhlasíte, môže ti to byť jedno, či má za to províziu alebo nie. Veď dnes skoro za všetko sú provízie. A prečo by ten správca nemohol mať nárok na nejakú províziu, keď vám priniesol niečo do fondu? Ak s tým nie ste ako bytovka stotožnení, že by srpávca mohol mať nejakú províziu, vynechajte ho a môžete si reklamu zabezpečiť aj sami.

Zabezpečenie reklamy nie je zahrnuté v poplatku za správu. Rovnako sa berie provízia za zadanie objednávky na zateplenie, za zabezpečenie úveru od banky a pod.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Chobot Pozri príspevok
Nebudem sa vyjadrovať ohľadne kvality správcu, toho poznáš len ty a ty vieš, ako spolupracujete. Preto nemôžem posúdiť, či je dobý alebo nie.

Ale k tej provízii - pokiaľ vám zoženie reklamu, za ktorú dostanete nejaké peniaze do fondu a vy s cenovou ponukou na reklamu súhlasíte, môže ti to byť jedno, či má za to províziu alebo nie. Veď dnes skoro za všetko sú provízie. A prečo by ten správca nemohol mať nárok na nejakú províziu, keď vám priniesol niečo do fondu? Ak s tým nie ste ako bytovka stotožnení, že by srpávca mohol mať nejakú províziu, vynechajte ho a môžete si reklamu zabezpečiť aj sami.

Zabezpečenie reklamy nie je zahrnuté v poplatku za správu. Rovnako sa berie provízia za zadanie objednávky na zateplenie, za zabezpečenie úveru od banky a pod.
To fakt? Ja teda o tom nič neviem. Veď predsa keď ideme zatepliť, alebo zadať nejakú objednávku alebo zabezpečenie úveru je to predsa v zmysle nejakého uznesenia, poverenia... Dosť ma to prekvapilo, že by to malo byť samozrejmosťou. (Myslím províziu...) Samozrejme tú províziu musí podľa mňa niekto zaplatiť. Buď je to na úkor výšky prenájmu alebo na úkor ceny za dielo. Jednoducho neverím, že by dodávateľ len tak dobročinne išiel niekomu vyplatiť províziu na úkor svojho zisku. V našom konkurenčnom prostredí určite nie. Ibaže potom je to horšie ak to dielo je ešte aj nekvalitné. Z vlastnej skúsesnosti... záujemcovia o umiestnenie reklamy ma kontaktovali, nikdy som nikoho nezháňala, aby si u nás prenajali nejaký priestor. Keďže som chcela, aby sme si zlepšili financie a tvorbu FPOaU snažila som sa, aby sme sa ako členovia SVB dohodli tak na prenájme ako aj na výške Sk za prenájom. Bez toho by som do toho nešla. Keby sme sa na zhromaždení dohodli, že predmetný priestor neprenajmeme, tak by mi predsa mohli núkať... Veď správca nedáva do prenájmu svoj priestor ale priestor kde nemá vlastnícky podiel. Predsa správca má povinnosť aj po ekonomickej stránke zabezpečovať chod SVB alebo bytového domu za najlepších podmienok pre tých, ktorí ich platia za služby.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 28.03.08 at 08:11
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Elena Navrátilová Pozri príspevok
To fakt? Ja teda o tom nič neviem. Veď predsa keď ideme zatepliť, alebo zadať nejakú objednávku alebo zabezpečenie úveru je to predsa v zmysle nejakého uznesenia, poverenia... Dosť ma to prekvapilo, že by to malo byť samozrejmosťou. (Myslím províziu...) Samozrejme tú províziu musí podľa mňa niekto zaplatiť. Buď je to na úkor výšky prenájmu alebo na úkor ceny za dielo. Jednoducho neverím, že by dodávateľ len tak dobročinne išiel niekomu vyplatiť províziu na úkor svojho zisku. V našom konkurenčnom prostredí určite nie. Ibaže potom je to horšie ak to dielo je ešte aj nekvalitné. Z vlastnej skúsesnosti... záujemcovia o umiestnenie reklamy ma kontaktovali, nikdy som nikoho nezháňala, aby si u nás prenajali nejaký priestor. Keďže som chcela, aby sme si zlepšili financie a tvorbu FPOaU snažila som sa, aby sme sa ako členovia SVB dohodli tak na prenájme ako aj na výške Sk za prenájom. Bez toho by som do toho nešla. Keby sme sa na zhromaždení dohodli, že predmetný priestor neprenajmeme, tak by mi predsa mohli núkať... Veď správca nedáva do prenájmu svoj priestor ale priestor kde nemá vlastnícky podiel. Predsa správca má povinnosť aj po ekonomickej stránke zabezpečovať chod SVB alebo bytového domu za najlepších podmienok pre tých, ktorí ich platia za služby.
Možno ani nevieš, ale dnešný svet sa točí okolo provízií. To, že sa o nich veľa nehovorí, neznamená, že neexistujú. Počnúc poisťovňami, ktoré dávajú provízie sprostredkovateľom poistenia, pokračujúc bankami, ktoré platia provízie za "dohodenie" úveru (či už Hypocentrám, správcom alebo realitným maklérom...), dodávatelia napr. kancelárskych potrieb dávajú nemalé provízie zásobovačom za to, že u nich nakupujú (toto viem sicher, jeden člen rodiny robil zásobovača - nákupcu v jednej väčšej firme), lízingovky predajcom áut za dohodenie lízingu až po lekára, ktorý ti predpisuje určitý liek, ktorého reklamu má všade v ordinácii (kalendár, nástenné hodiny) a dostáva od výrobcu lieku províziu vo forme školiaceho zájazdu niekam k moru alebo iné vecné dary.

Prečo by nejaká reklamná agentúra nemohla prísť za správcom a dohodnúť sa, že za každú bytovku, ktorú im dohodí na reklamu, by im dali nejakú províziu. Samozrejme cenu za umiestnenie reklamy by si dohodli s majiteľmi domu. Z takejto transakcie predsa môžu profitovať všetci - bytovka dostane nejaké prostriedky do fondu (koľko, to si sama určí), reklamná agentúra získa reklamnú plochu a správcovi tiež kvapne niečo za to, že vyvinul činnosť a oslovil bytovky. Ja na tom nevidím nič nekalého ani podvodného ani že by správca chcel okradnúť majiteľov bytov. AK s cenou nesúhlasia, nemusia povoliť tú reklamu.

Ak si tieto veci zabezpečíš sama, jasné, že nikto iný nemôže chcieť nejakú províziu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Chobot Pozri príspevok
Možno ani nevieš, ale dnešný svet sa točí okolo provízií. To, že sa o nich veľa nehovorí, neznamená, že neexistujú. Počnúc poisťovňami, ktoré dávajú provízie sprostredkovateľom poistenia, pokračujúc bankami, ktoré platia provízie za "dohodenie" úveru (či už Hypocentrám, správcom alebo realitným maklérom...), dodávatelia napr. kancelárskych potrieb dávajú nemalé provízie zásobovačom za to, že u nich nakupujú (toto viem sicher, jeden člen rodiny robil zásobovača - nákupcu v jednej väčšej firme), lízingovky predajcom áut za dohodenie lízingu až po lekára, ktorý ti predpisuje určitý liek, ktorého reklamu má všade v ordinácii (kalendár, nástenné hodiny) a dostáva od výrobcu lieku províziu vo forme školiaceho zájazdu niekam k moru alebo iné vecné dary.

Prečo by nejaká reklamná agentúra nemohla prísť za správcom a dohodnúť sa, že za každú bytovku, ktorú im dohodí na reklamu, by im dali nejakú províziu. Samozrejme cenu za umiestnenie reklamy by si dohodli s majiteľmi domu. Z takejto transakcie predsa môžu profitovať všetci - bytovka dostane nejaké prostriedky do fondu (koľko, to si sama určí), reklamná agentúra získa reklamnú plochu a správcovi tiež kvapne niečo za to, že vyvinul činnosť a oslovil bytovky. Ja na tom nevidím nič nekalého ani podvodného ani že by správca chcel okradnúť majiteľov bytov. AK s cenou nesúhlasia, nemusia povoliť tú reklamu.

Ak si tieto veci zabezpečíš sama, jasné, že nikto iný nemôže chcieť nejakú províziu.
Prepáč, ale ja s týmto nemôžem súhlasiť. Som toho názoru, že tú províziu niekto zaplatiť musí. Buď je to na úkor nižšieho prenájmu pre domy kde sa umiestňuje reklama alebo nejaké zariadenie alebo za vyššiu cenu diela. Ak by provízia išla na zdanenie... cez daňové doklady, ale o tom pochybujem. Aj tak by len rozdelili sumu, ktorú chcú investovať. Ja nepíšem okradnutí... aby nedošlo k nejakej zámene. Len si niekto vylepší rozpočet bez nejakej snahy, námahy, ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Prepáč, ale ja s týmto nemôžem súhlasiť. Som toho názoru, že tú províziu niekto zaplatiť musí. Buď je to na úkor nižšieho prenájmu pre domy kde sa umiestňuje reklama alebo nejaké zariadenie alebo za vyššiu cenu diela. Ak by provízia išla na zdanenie... cez daňové doklady, ale o tom pochybujem. Aj tak by len rozdelili sumu, ktorú chcú investovať. Ja nepíšem okradnutí... aby nedošlo k nejakej zámene. Len si niekto vylepší rozpočet bez nejakej snahy, námahy, ...
Províziu v tomto prípade platí reklamná agentúra zo svojich nákladov.

Prečo by bytovka mala mať nižší prenájom. Ten je predsa v takej výške, na akom sa dohodnú s reklamnou agentúrou, resp. ak sa im cena prenájmu máli, nemusia s tým súhlasiť. Môžu si vypýtať viac a zase je na rekl. agentúre, či im viac dá alebo nie. To je trhový mechanizmus.

Províziu si správca zaúčtuje ako príjem a ide do zdanenia. Nevylučujem, že by mohli niečo vyplatiť aj konateľovi do vrecka, ale to už je černota, s čím ani ja nesúhlasím. Voči normálne provízii nič nemám.

Nemusíme sa zhodnúť, ale v živote to tak chodí. Kvôli tomu sa nebudeme hádať.

Poviem ti príklad zo života: dlho sme rokovali o prenájme strechy. Jedna firma ponúkla nejaký nájom, ten sme zvýšili a dospeli sme na nejakú cenu. Tým, že správca činnosti za takúto zmluvu a s ňou súvisiace vece nemá v cene správy (napr. zdaňovanie príjmu z prenájmu), tak požadovali uričitý poplatok. Aby sme to neplatili my, preniesli sme tento poplatok na nájomcu. Takže nájomca mal platiť nájom nám a poplatok sprácovi. My sme mali dostať toľko, koľko sme dohodli s nájomcom. Je to vlastne forma provízie. K tomu nájmu síce nakoniec nedošlo (z iných než finančných dôvodov), ale bolo to tak dohodnuté.
Naposledy upravil Chobot : 31.03.08 at 11:29
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Elenka, Chobot... obidvaja o tom istom...xixi... len z ineho uhla pohladu. Elenka sa vsak diva na proviziu z pohladu "ciernoty", Chobot z toho cistejsieho uhla. :-). Obidvaja vsak viete o com hovorite, a viete co si o tom ten druhy mysli.
A ja si nemyslim, ze by bolo potrebne tuto temu dalej rozvijat. Howgh! :-)
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

No pre mna je provizia ista forma uplatku. Znie to mozno tvrdo, ale spravca by mal konat v mene vlastnikov so snahou vybrat tu najlepsiu, najefektivnejsiu ponuku. A je pravda ze ak bude ponuka 30000 bez provizie a 25000 s proviziou tak asi uz teraz viem pre ktoru sa spravca rozhodne. Cest vinimkam.
Provizia je podla mna na mieste ked niekto aktivne spolupracuje, predava, hlada odberatelov. A nie v tedy ked dostane do kanclu na stol ponuku na umiestnenie reklamy. Za co je akoze ta provizia? Spravca je predsa plateny z prispevku za spravu. Viem ze dnes vsetko funguje na proviziach ale ked sa nad tym zamyslite tak je to len ina forma podplacania tych spravnych ludi...
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Prepáčte, ale ideme tu opäť moralizovať alebo radiť tým, ktorí to potrebujú?
0 0
Andrea Korn Andrea Korn

Andrea Korn je offline (nepripojený) Andrea Korn

Keď tu čítam reakcie na danú tému stále sa točíme okolo provízií,/ zdá sa mi to ako ludská závisť. .
Neviete mi skutočne niekto poradiť
Predstavte si máte nájomcu ,ktorý otvorí obchod so súčiastkami na auto a jedného krásneho rána sa zobudíte a spodná časť vašej bytovky je oblepená reklamnými tabulami.Zároven s ním máme nemalé problémy je to PAN PODNIKATEL a my sme tam celkom obyč ludia prinútený byť SVB,ani Bytové družstvo nás nechce zobrat tak si všetky problémy musíme riešiť sami všetci sme tam celkom prostí lud, aj to je cele komplikované ale to nie je podstatné.
Prosííííííííííííííííííííííí ííím poradte lebo sa nám to tam kopí
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//spodná časť vašej bytovky je oblepená reklamnými tabulami.
Na to musí mať súhlas.
0 0
Andrea Korn Andrea Korn

Andrea Korn je offline (nepripojený) Andrea Korn

Nikto žiadny súhlas nepodpisoval .Spomínaný nájomník odmieta komunikovať, na zhromaždenia vôbec nechodí na písomné výzvy nereaguje, kedže reklama na bytovke je už niekolko mesiacov, dá sa vec riešiť aj dodatočne - nejakou písomnou výzvou?

PS: Sme bytovka v NR - mesto
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať