Zavrieť

Porady

novacik Rocne zuctovanie dane

Ahojte...
som prvy rok ako zamestnavatel na TPP. Co bolo mojou povinnostou ako zamestnavatela co sa tyka dani zamestnancov? Bola som na danovom urade a tetuska mi povedala, ze zamestnanec si mal podat ziadost o rocne zuctovanie a ja som mu ho mala vystavit. Dajme tomu, ze to mame. Co teraz bude tento zamestnanec s tym robit? Vraj on nepodava danove priznanie? A mne ako zamestnavatelovi co teraz vyplyva? Odosielam nejake tlacivo na danovy urad, alebo nie? Ak ano, ake? Dakujem za vsetky rady.
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ak si zamestnanec nepodal žiadosť o ročné zúčtovanie dane, vystavíš mu potvrdenie o vyplatených príjmoch podľa zákona o dani z príjmov a on je povinný podať si daňové priznanie do 31.3. 2008. Ak si urobila ročné zúčtovanie zamestnancom, musíš podať ročné hlásenie na daňový úrad. Všetko nájdeš na stránke www.drsr.sk.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

adulique Pozri príspevok
Ahojte...
som prvy rok ako zamestnavatel na TPP. Co bolo mojou povinnostou ako zamestnavatela co sa tyka dani zamestnancov? Bola som na danovom urade a tetuska mi povedala, ze zamestnanec si mal podat ziadost o rocne zuctovanie a ja som mu ho mala vystavit. Dajme tomu, ze to mame. Co teraz bude tento zamestnanec s tym robit? Vraj on nepodava danove priznanie? A mne ako zamestnavatelovi co teraz vyplyva? Odosielam nejake tlacivo na danovy urad, alebo nie? Ak ano, ake? Dakujem za vsetky rady.
ak si zamestnancom urobila ročné zúčtovanie tak zamestnanec má už daňové povinnosti vysporiadané. Treba ešte do 30.4 odovzdať zamestnancovi toto RZD a jedno mu založiť do spisu.
Do 31.3. treba ešte na daňový úrad poslať ročné hlásenie, čo je vlastne sumár Q.prehľadov
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

do 31.3. posielate hlásenie na dú, ktoré je akýmsi sumárom všetkých prehľadov + príjmov z §5. z roč.zúčt. prípadné preplatky vrátite zamestnancom a o túto čiastku si budete svoju daň.povinnosť z §5 každý mesiac znižovať, prí.ak nemáte čo znižovať, požiadate dú o vrátenie. prípadné nedoplatky nad 100 sk zamestnancom strhnete z výplaty. ak zamestnanci využili §50 tak aj nedoplatky do 100Sk.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Ak máte zamestnancov, a strhávali a odvádzali ste im daň zo záv.činnosti (zo mzdy), tvojou povinnosťou bolo posielať štvrťročné prehľady o zrazených a odvedených daniach a 1x ročne hlásenie o týchto daniach a predkladať DU. Ďalej zamestnanci ťa mali požiadať o vykonanie RZD a ty im ho na základe žiadosti urobíš. Toto ale nikam neposielaš, len im strhneš alebo doplatíš daň a ako zamestnávateľ si toto vysporiadaš s DU.
0 0
Evinka73 Evinka73

Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

zaciatocnik - úctovnik
V hlásení sa uvádzajú všetci zamestnanci za ktorých boli odvádzané preddavky na daň? Aj tí, ktorým som dala len potvrdenie o príjme, ale RZD som im nerobila? A aký dátum mám uviesť, na prvej strane: dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň, ak RZD robím až v marcovej výplate. Je tam dátum 31.3. 2008?
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Prosim vas, ked mi poberatel PSD od 1.1.2004 u nas zamestnany od 1.8.2008 podpisal ziadost k vykonaniu RZD. Zahrniem mu tam iba zdanitelne prijmy 59 894 - poistne 5637 = zdanitelny prijem 54 257. Dan 10 308. Uhrn preddavkov na dan 10 306, teda dan na uhradu je 2Sk. Strhnem ju lebo bude poukazovat 2%. Je to spravny postup? Nemal ine prijmy a socialne davky, teda PSD sa mu tam nezahrna.Potrebujem od neho nejake ine potvrdenie za dobu od 1.1.2008 do 31.7.2008?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zena Pozri príspevok
Prosim vas, ked mi poberatel PSD od 1.1.2004 u nas zamestnany od 1.8.2008 podpisal ziadost k vykonaniu RZD. Zahrniem mu tam iba zdanitelne prijmy 59 894 - poistne 5637 = zdanitelny prijem 54 257. Dan 10 308. Uhrn preddavkov na dan 10 306, teda dan na uhradu je 2Sk. Strhnem ju lebo bude poukazovat 2%. Je to spravny postup? Nemal ine prijmy a socialne davky, teda PSD sa mu tam nezahrna.Potrebujem od neho nejake ine potvrdenie za dobu od 1.1.2008 do 31.7.2008?
Ak jeho PSD je nižší ako ročná NČZDm môže si v ročnom zúčtovaní uplatniť odpočítanie dane vo výške rozdielu.
Inak je tvoj postup správny, zamestnanec v žiadosti o vykonanie RZD potvrdzuje, že nemal žiadny iný príjem.
0 0
lidus lidus

lidus je offline (nepripojený) lidus

Dobrý deň,
som tiež začiatočník, potrebovala by som vyjasniť nasledovné:
Mám zamestnanca,ktorý ma požiadal o ročné zúčtovanie, u nás má miminálny plat, t.j. sme na DÚ nič neodviedli, v ročnom hlásení je nula.
V roku 2008 však pracoval na základe dohody aj inde, doniesol mi potvrdenie o príjeme, kde mu zrazili daň.
Urobím mu ročné zúčtovanie. To mi je jasné, ale neviem, čo ďalej. Ročné zúčtovanie mám zaslať na daňový úrad a požiadať vrátenie zrazených daní... ? Akým spôsobom? Na akom tlačive? Posielam to ročné zúčtovanie na DÚ? Všetko by som vedela spraviť, keby ten dotyčný si podal daňové priznanie, ale neviem, ako sa to robí z hľadiska zamestnávateľa.
Viem, že mám medzery, začínam prosím o rady.
Ďakujem, Lida
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lidus Pozri príspevok
Dobrý deň,
som tiež začiatočník, potrebovala by som vyjasniť nasledovné:
Mám zamestnanca,ktorý ma požiadal o ročné zúčtovanie, u nás má miminálny plat, t.j. sme na DÚ nič neodviedli, v ročnom hlásení je nula.
V roku 2008 však pracoval na základe dohody aj inde, doniesol mi potvrdenie o príjeme, kde mu zrazili daň.
Urobím mu ročné zúčtovanie. To mi je jasné, ale neviem, čo ďalej. Ročné zúčtovanie mám zaslať na daňový úrad a požiadať vrátenie zrazených daní... ? Akým spôsobom? Na akom tlačive? Posielam to ročné zúčtovanie na DÚ? Všetko by som vedela spraviť, keby ten dotyčný si podal daňové priznanie, ale neviem, ako sa to robí z hľadiska zamestnávateľa.
Viem, že mám medzery, začínam prosím o rady.
Ďakujem, Lida
Ak je na potvrdení zrážková daň, nemôžeš ju zahrnúť do RZD. Ak ju chce zamestnec vrátiť, musí si podať daňové priznanie sám.
0 0
lidus lidus

lidus je offline (nepripojený) lidus

Musím sa na to pozrieť zajtra v práci,/či to bola zrážková, alebo preddavková/ a ako by som postupovala, ak by zamestnanec pracoval pred nami inde, a platil by preddavkovú daň?
0 0
lidus lidus

lidus je offline (nepripojený) lidus

Myslela som to tak, že ak napr. 3 mesiace pracoval inde, donesie mi potvrdenie o príjme, potvrdenie o životnom poistení, 9 mesiacov pracuje u mňa, všetko si premietnem v ročnom zúčtovaní, ročné zúčtovanie posielam na DÚ? Moje hlásenia za časť, keď pracoval u mňa, je už zaslaná. Aké sú moje povinností?
0 0
lidus lidus

lidus je offline (nepripojený) lidus

prosííím......
0 0
Jozefsp Jozefsp

Jozefsp je offline (nepripojený) Jozefsp

Spracujem mzdy, na voľnej nohe ...viac
Výsledky ročného zúčtovania dane uvedieš v štvrťročnom Prehľade ...... a tiež v ročnom Hlásení .... na daňový úrad.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Takže ročné zúčtovanie na Du sa neposiela, iba výsledok /za všetkých zamestnancov/ z ročn.zúčtovania sa zobrazí v prehľade, tak? A kopiu roč.zúčtovania dám zamestnancovi do 30.4. V Hlásení sa to zobrazí až v roku 2010 za rok 2009. Je to prosím tak? Ďakujem.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

suklova Pozri príspevok
Takže ročné zúčtovanie na Du sa neposiela, iba výsledok /za všetkých zamestnancov/ z ročn.zúčtovania sa zobrazí v prehľade, tak? A kopiu roč.zúčtovania dám zamestnancovi do 30.4. V Hlásení sa to zobrazí až v roku 2010 za rok 2009. Je to prosím tak? Ďakujem.
Prosím je to tak?
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

suklova Pozri príspevok
Prosím je to tak?
prosíííííím
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

suklova Pozri príspevok
prosíííííím

Ano
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

mariana11 Pozri príspevok
Ano
Ďakujem krásne. A pekný víkend.
0 0
luckaaal luckaaal

luckaaal je offline (nepripojený) luckaaal

Dobry den, viem ze este je cas na rocne zuctovanie ale chcela som sa spytat. Nas zamestnanec sa 04.12.2010 ozenil a chcela by som vediet co bude potrebovat od manzelky k RZ ci ma narok si na nu odpocitat nejaku sumu.
A este iny pripad manzelka zamestnanca bola cely rok s dietatom doma a poberala matersku do prijmu manzelky sa teda zapocita cela materska?
Dakujem za radu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

luckaaal Pozri príspevok
Dobry den, viem ze este je cas na rocne zuctovanie ale chcela som sa spytat. Nas zamestnanec sa 04.12.2010 ozenil a chcela by som vediet co bude potrebovat od manzelky k RZ ci ma narok si na nu odpocitat nejaku sumu.
A este iny pripad manzelka zamestnanca bola cely rok s dietatom doma a poberala matersku do prijmu manzelky sa teda zapocita cela materska?
Dakujem za radu
Vlastným príjmom manželky je materské (rodičovský príspevok sa nezapočítava).

Za rok 2010 nemá nárok na uplatnenie NČZD na manželku, lebo podmienky neboli splnené na začiatku mesiaca

(6) (5) Daňovník, ktorý si môže uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane podľa odseku 3 len jeden alebo niekoľko kalendárnych mesiacov v zdaňovacom období, môže znížiť základ dane o nezdaniteľnú časť základu dane zodpovedajúcu jednej dvanástine nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na uplatnenie tejto nezdaniteľnej časti základu dane.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať