Zavrieť

Porady

prechod z paušálnych na skutočné výdavky

čítam, čítam a už neviem, kde mám hľadať, veľa sa popísalo,ale nenašla som odpoveď na môj problém. prosím o radu.
Prenájom nehnuteľnosti podľa §6ods.3. v r. 2006-paušálne výdavky. V r. 2007 sú skutočné výdavky vyššie ako by boli paušálne(40%). Ako na to, keď v r. 2006 nie je evidovaný žiadny záväzok ani pohľadávka, ale vo výdavkoch za rok je aj poplatok za elektrinu, vodu a plyn z minulých rokov. Príjem za tieto energie bude pravdepodobne v r. 2008.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bijou je offline (nepripojený) bijou

    bijou
    nikto mi neodpovie? prosím zareagujte niekto. konečne sa mi podarilo napísať môj prvý príspevok. doteraz som len čítala a veľmi sa mi páči táto stránka.
    díky

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    bijou Pozri príspevok
    čítam, čítam a už neviem, kde mám hľadať, veľa sa popísalo,ale nenašla som odpoveď na môj problém. prosím o radu.
    Prenájom nehnuteľnosti podľa §6ods.3. v r. 2006-paušálne výdavky. V r. 2007 sú skutočné výdavky vyššie ako by boli paušálne(40%). Ako na to, keď v r. 2006 nie je evidovaný žiadny záväzok ani pohľadávka, ale vo výdavkoch za rok je aj poplatok za elektrinu, vodu a plyn z minulých rokov. Príjem za tieto energie bude pravdepodobne v r. 2008.
    Záleží aj na tom, kedy bola faktúra za energie vystavená. Ak v roku 2007 je to záväzok roku 2007 a doňoho aj patrí. Ak je vystavená ešte v roku 2006, ale zaplatená v roku 2007, pri prechode z paušálnych na skutočné výdavky alebo naopak, je to záväzok roku 2006.

    bijou je offline (nepripojený) bijou

    bijou
    Díky za tvoju odpoveď, fa bola vystavená až v r.2007, ale keďže mi nikto neodpovedal, tak som radšej nešpekulovala a dala som paušálne výdavky aj v r. 2007. nebol to taký veľký rozdiel. takže ešte raz díky.

    prechod z paušálnych na skutočné výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.