Zavrieť

Porady

správne vypočítaná náhrada mzdy za dovolenku

Prosila by som o informáciu, či mzdová účtovníčka postupovala správne pri výpočte náhrady mzdy za nevyčerpanú dovolenku. U zamestnávateľa som podala výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou. Pracovný pomer mal skončiť 31.1.2008. Avšak už v mesiaci december som zostala na PN a tá trvala do skončenia pracovného pomeru. Zamestnávateľa som požiadala o preplatenie nevyčerpanej dovolenky za rok 2007. Tú mi však preplatil už v decembrovej výplate s priemerom za mesiace 7-8-9. Postupoval správne ak som pracovný pomer končila až 31.1.2008 ? Nemala byť zostávajúca nevyčerpaná dovolenka preplatená priemerom z mesiacov 10-11-12 ?
Naposledy upravil an.stanova : 29.03.08 at 07:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    an.stanova Pozri príspevok
    Prosila by som o informáciu, či mzdová účtovníčka postupovala správne pri výpočte náhrady mzdy za nevyčerpanú dovolenku. U zamestnávateľa som podala výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou. Pracovný pomer mal skončiť 31.1.2008. Avšak už v mesiaci december som zostala na PN a tá trvala do skončenia pracovného pomeru. Zamestnávateľa som požiadala o preplatenie nevyčerpanej dovolenky za rok 2007. Tú mi však preplatil už v decembrovej výplate s priemerom za mesiace 7-8-9. Postupoval správne ak som pracovný pomer končila až 31.1.2008 ? Nemala byť zostávajúca nevyčerpaná dovolenka preplatená priemerom z mesiacov 10-11-12 ?
    Dovolenku z r. 2007 si mohla čerpať až do konca roka 2008. Keďže si ukončila PP k 31.1.2008, k tomuto dátumu si ju mala mať vyplatenú-s priemerom za IV.Q r.2007. Veď v decembri ešte nebolo jasné - dokedy budeš PN a Ty si ju mohla aj riadne vyčerpať.
    Čo môžem teraz spraviť ? Priemer dovolenky za IV.Q by som mala vyšší.
    Chcela by som ešte podotknúť, že táto mzda za december v ktorej bola táto dovolenka preplatená / len papierovo / mi do dnešného dňa neprišla ani na účet. Môžem si formou žaloby za nevyplatenú mzdu uplatňovať aj správnosť prepočtu dovolenky ?

    an.s.11 je offline (nepripojený) an.s.11

    an.s.11
    Zamestnávateľa som požiadala o preplatenie zostávajúcej dovolenky /z roku 2007/ z dôvodu skončenia pracovného pomeru koncom roka 2007.Presne 27.12.2007 mu bola doručená moja žiadosť. V tom čase som bola na PN. Ja si práve myslím, že zamestnávateľ mi preplatil dovolenku v mesiaci december práve z dôvodu,že priemer za predchádzajúci kvartál bol nižší ako mal byť ten zo štvrtého.

    správne vypočítaná náhrada mzdy za dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.