Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    kurzové rozdiely zaúčtuješ interným dokladom. Stav v pokladni ani v banke sa neznižuje ani nezvyšuje. Kurzové rozdiely ti zvýšia-zisk alebo znížia - strata základ dane.

    Ajulka je offline (nepripojený) Ajulka

    Ajulka
    Už som na to prišla, ak to niekomu pomôže, tak nech postupuje takto:
    cez uzávierkové operácie a interný doklad nahodiť kurzové rozdiely a program Money S3 je tak prepracovaný, že to automaticky doplní do peňažného denníka na konci roka. Mala som rozmýšľať :p

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    Uctuje sa v JU pri uhrade pohladavok a zavazkov o kurzovych rozdieloch? Niekde som citala že nie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pri úhradách do peňažného denníka sa v priebehu roka neúčtujú KR, len 31.12 pri ročnej uzávierke .

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Novela zákona o dani z príjmu č.659/2004, §17 odst.17 - ako sa to dotýka kurzových rozdielov v JU?? Som z toho mimo.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    V JÚ sa učtuje o kurzových rozdieloch len na konci roka v rámci úzavierkových operácii, neuhradené pohľadávky a záväzky v cudzej mene sa prepočítajú kurzom k 31.12., tiež na konci roka.Adula

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.