Zavrieť

Porady

Daňová strata na výkaze o majetku a záväzkoch

Poraďáci, virtuózi účtovania, poraďte mi, prosím pekne, prečítal som 1 - 33 stránok príspevkov ale odpoveď som si nenašiel.

Živnosť popri zamestnaní, JU. V priebehu roka som musel vložiť pre udržanie živnosti osobné vklady, spolu: 7123,-Sk. Výsledok: daňová strata za r.2007: 8038,-Sk = r.43 DP FO typ B. Otázka: Osobný vklad 7123,-Sk sa zapisuje do Výkazu majetku a záväzkoch, ako záväzok v r. 17?
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Priznávam, že ja osobný vklad nezapisujem do záväzkov.
Ale sú tu 2 tábory
klikni http://www.porada.sk/t17914-p2-szco-...tml#post179729
0 0
štefánko štefánko

štefánko je offline (nepripojený) štefánko

Muška,
ďakujem, ale aj tak neviem, čo urobiť.
Čo ma v r.2008 bude oprávňovať vrátiť si 7123,-Sk ?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Napr. budeš mať vyššiu pokladňu, tak si jednoducho prevedieš "ako osobná spotreba vo výške 7123,- Sk a vynuluješ si záväzok.
0 0
štefánko štefánko

štefánko je offline (nepripojený) štefánko

Myslím, že mi ku pochopeniu chýba už iba odpoveď na otázku:
Ako v peňažnom denníku prenášam osobný vklad z r.2007 do r.2008 ?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

štefánko Pozri príspevok
Myslím, že mi ku pochopeniu chýba už iba odpoveď na otázku:
Ako v peňažnom denníku prenášam osobný vklad z r.2007 do r.2008 ?
veď .., teda ako záväzok..

P.S.
ak sa tak rozhodneš
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
štefánko Pozri príspevok
Myslím, že mi ku pochopeniu chýba už iba odpoveď na otázku:
Ako v peňažnom denníku prenášam osobný vklad z r.2007 do r.2008 ?
V peňažnom denníku prenášate do roku 2008 zostatok pokladne , zostatok na BU a prípadne priebežné položky .Čiže konečné zostatky k 31.12.2007 budú ako počiatočné zostatky roku 2008 .

Čo sa týka Knihy záväzkov tak počiatočným stavom v roku 2008 bude u Vás prenos zostatku neuhradených záväzkov k 31.12.2007.V tom bude zahrnutý aj záväzok vyplývajúci z vkladu .
0 0
štefánko štefánko

štefánko je offline (nepripojený) štefánko

Muška, prosím ešte,
k 31.12.2007 v poklad.denníku v Príjmoch nezahrň.do daň.z. ostane 7123,-Sk a vo Výdavkoch nezahrň.do daň.z. je 0. Môžem tých 7123,-Sk preniesť do r.2008 ako prenos Príjmov nezahrň.do daň.z. ?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

štefánko Pozri príspevok
Muška, prosím ešte,
k 31.12.2007 v poklad.denníku v Príjmoch nezahrň.do daň.z. ostane 7123,-Sk a vo Výdavkoch nezahrň.do daň.z. je 0. Môžem tých 7123,-Sk preniesť do r.2008 ako prenos Príjmov nezahrň.do daň.z. ?
Nie,
Príjmy a výdaje sa neprenášajú do nového roka.
Prenáša sa všetko čo máš vo Výkaze o majetku
0 0
štefánko štefánko

štefánko je offline (nepripojený) štefánko

Tak nakoniec som z toho paf!
Ako môžem dlžobu živnostníka zapísať ako majetok?
Ja predsa potrebujem v DP FO a prílohách preukázať, že som dlžný, že som prijal v r.2007 na živnosť nejaké peniaze a mal by som ich v r. 2008 vrátiť, ak to bude možné.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
štefánko Pozri príspevok
Tak nakoniec som z toho paf!
Ako môžem dlžobu živnostníka zapísať ako majetok?
Ja predsa potrebujem v DP FO a prílohách preukázať, že som dlžný, že som prijal v r.2007 na živnosť nejaké peniaze a mal by som ich v r. 2008 vrátiť, ak to bude možné.
Nijak. Sám sebe predsa nemôžeš dlhovať.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

štefánko Pozri príspevok
Tak nakoniec som z toho paf!
Ako môžem dlžobu živnostníka zapísať ako majetok?
Ja predsa potrebujem v DP FO a prílohách preukázať, že som dlžný, že som prijal v r.2007 na živnosť nejaké peniaze a mal by som ich v r. 2008 vrátiť, ak to bude možné.
veď ....ak si sa rozhodol dať do záväzkov tento vklad podnikateľa, tak ho máš predsa uvedený vo "Výkaze o majetku a záväzkoch"
0 0
štefánko štefánko

štefánko je offline (nepripojený) štefánko

Toto je odpoveď hodná porovnania s odpoveďou farárov: cesty božie sú nevyspytateľné. Ďakujem za Váš čas.
0 0
štefánko štefánko

štefánko je offline (nepripojený) štefánko

To bola moja prvá otázka, že či ten osobný vklad patrí do Výkazu o majetku a záväzkoch na riadku 17.
No ale sme si aspoň pokonverzovali.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
štefánko Pozri príspevok
Tak nakoniec som z toho paf!
Ako môžem dlžobu živnostníka zapísať ako majetok?
Ja predsa potrebujem v DP FO a prílohách preukázať, že som dlžný, že som prijal v r.2007 na živnosť nejaké peniaze a mal by som ich v r. 2008 vrátiť, ak to bude možné.
Myslím , že nemáte v tom skutočne jasno . V prvom rade by ste mali vedieť čo to je závierka JU a z čoho vychádzate pri spracovaní Výkazov o príjmoch a výdavkoch a Výkazoch o majetku a záväzkoch .

Takže v krátkosti :K 31.12.2007 uzavriete- bližšie v postupoch JU, ktoré doporučujem preštudovať , pokiaľ nemáte účtovníčku ......

Peňažný denník
Kniha pokladne
Kniha banka-účet
Dlhodobý majetok
Krátkodobý majetok
Knihu pohľadávok
Knihu záväzkov
Knihu skladových zásob atď.

Následne z toho zostavujete k 31.12.2007 vyššie uvedené výkazy .Tieto Výkazy sú prílohou daňového priznania .
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Štefanko
Ja som Ti pripla link, že sú na porade 2 tábory.
_____________________________________
Ja nedávam osobné vklady do záväzkov.
Podnikateľ, ktorý na začiatku vložil dosť vysokú sumu do svojho podnikania ju nechce uvádzať v záväzkoch, lebo by mu to znižovalo majetok.....a z určitých dôvodov potrebuje mať "slušný" majetok.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Vybavením živnosti nevzniká nový subjekt práva, odlišný od fyzickej osoby, ktorá si živnosť vybavila. Z toho vyplýva, že pri osobnom vklade živnostníka do majetku firmy nejestvujú 2 subjekty, medzi ktorými by mohol vzniknúť záväzkový vzťah. (Na jednej strane záväzok a na druhej strane pohľadávka.) Z uvedeného vyplýva, že osobný vklad do firmy nemôžete evidovať ako záväzok samého voči sebe.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Nie celkom tak:

Vždy je potrebné mať na zreteli, či existuje povinnosť. Ak je s vkladom podnikateľa spojená existujúca povinnosť, mala by sa premietnuť v knihe záväzkov. Ak nie je, nevzniká účtovný prípad spojený s účtovaním v knihe záväzkov.
Ono s pojmom vklad podnikateľa si každý evokuje niečo iné. Preto podľa môjho názoru dochádza k stretu 2 názorov. Oba sa by sa však mali spojiť v rovine, či vklad so sebou nesie vznik povinnosti, ktorú je potrebné premietnuť v účtovníctve. Dôvody môžu byť rôzne.
0 0
štefánko štefánko

štefánko je offline (nepripojený) štefánko

Osobný vklad som zaniesol do peňažneho denníka, peniaze prijal na pokladničný doklad.
Z Vašej odpovede dedukujem, že osobný vklad, zapísný ako som uviedol, musí byť zapísaný aj v knihe záväzkov a vzniká tak povinnosť spojená s vkladom.
Potom predmetný záväzok je súčasťou záväzkov na r. 17 vo Výkaze o majetku a záväzkoch?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
štefánko Pozri príspevok
Osobný vklad som zaniesol do peňažneho denníka, peniaze prijal na pokladničný doklad.
Z Vašej odpovede dedukujem, že osobný vklad, zapísný ako som uviedol, musí byť zapísaný aj v knihe záväzkov a vzniká tak povinnosť spojená s vkladom.
Potom predmetný záväzok je súčasťou záväzkov na r. 17 vo Výkaze o majetku a záväzkoch?
Nededukujete úplne v kontexte mojej odpovede. Ale postupovať tak ako uvádzate môžete najmä ak je vo Vašom záujme vykazovať povinnosť spojenú s vrátením vkladu. A už sa netrápte a uveďte to tak ako uvádzate. Nič nepokazíte.
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Ja účtujem vklad podnikateľa ako nedaňový príjem a už sa k nemu nevraciam. Veď peniaze aj na podnikateľskom účte sú tvoje a môžeš si ich kedykoľvek vybrať bez toho, aby ti vznikla povinnosť vrátiť ich späť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať