Zavrieť

Porady

SZČO a osobný vklad

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Ako Fi učtujeme v JÚ. Počas roka som sa stretla, že 2x bol danný SZČO osobný vklad do pokladne. Moja otázka: treba tento osobný vklad k 31.12. nieako účtovne vyrovnať ? Alebo čo s ním ? Ešte doplním, že osobný vklad sa dával keď neboli fin. prostriedky na účte ani v pokladni a bolo treba uhradiť FA v hotovosti.
Ďakujem
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Áno . Pri tejto téme sa prikláňam k príspevku andreja rv s ktorým som súhlasila . Nemyslím , že zapísanie podnikateľského vkladu je na škodu veci a porušovala by som tým nejaký § ZoDzP . Mám síce o dva tri riadky viacej účtovania , ale inak v pohode .
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Zita5
Áno . Pri tejto téme sa prikláňam k príspevku andreja rv s ktorým som súhlasila . Nemyslím , že zapísanie podnikateľského vkladu je na škodu veci a porušovala by som tým nejaký § ZoDzP . Mám síce o dva tri riadky viacej účtovania , ale inak v pohode .
Ja tiež súhlasím. Vediem vždy evidenciu vlastných vkladov. A v prípade výberu podnikateľom , uprednostním najprv vrátenie vlastného vkladu až potom účtujem ako osobná spotreba. Mám o tom evidenciu. Ako hovorí Zita5 je to robota navyše ale oplatí sa. pri niektorých podnikateľoch je to treba.
0 0
ini ini

ini je offline (nepripojený) ini

Suhlasim s Evankou. Ja to riesim tiez jednoducho, ked vkladam, dam to ako dotaciu neovplyvnujucu ZD a ked vyberam ako osobnu spotrebu, ktora tiez neovplyvnuje ZD. Ziadne zavazky nepouzivam, pretoze je to stale jedna a ta ista osoba. Pokial by mi to zadotoval niekto cudzi, je jasne, ze mu to vyplatit musim, ale pokial ide o moje podnikanie, zda sa mi zbytocne to dotovat a zasa si to vracat.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
ini
Suhlasim s Evankou. Ja to riesim tiez jednoducho, ked vkladam, dam to ako dotaciu neovplyvnujucu ZD a ked vyberam ako osobnu spotrebu, ktora tiez neovplyvnuje ZD. Ziadne zavazky nepouzivam, pretoze je to stale jedna a ta ista osoba. Pokial by mi to zadotoval niekto cudzi, je jasne, ze mu to vyplatit musim, ale pokial ide o moje podnikanie, zda sa mi zbytocne to dotovat a zasa si to vracat.
Ok. Je to len uhol pohľadu. Keď si vediem evidenciu vlastného vkladu, mám prehľad o hospodárení, či som si zarobila podnikaním alebo či podnikanie musím dotovať.
0 0
ini ini

ini je offline (nepripojený) ini

bredikova
Ok. Je to len uhol pohľadu. Keď si vediem evidenciu vlastného vkladu, mám prehľad o hospodárení, či som si zarobila podnikaním alebo či podnikanie musím dotovať.
V podstate mas pravdu. Ide len o to, ze ja dotujem ked nemam dlho v banke vyber cash alebo vyplacam vacsiu sumu a potrebujem vykryt zapor v pokladni. Stava sa mi to velmi malokedy, lebo si na to davam pozor. Ked si porovnam dotacie a osobnu spotrebu mam vzdy vyssiu osobnu spotrebu, cize je jasne, ze som si zarobila. Este som sa s tym nestretla, ale verim, ze nie kazdy podnikatel to ma prehladne a jednoduche a vtedy je mozno dobre pouzit zavazky.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
ini
V podstate mas pravdu. Ide len o to, ze ja dotujem ked nemam dlho v banke vyber cash alebo vyplacam vacsiu sumu a potrebujem vykryt zapor v pokladni. Stava sa mi to velmi malokedy, lebo si na to davam pozor. Ked si porovnam dotacie a osobnu spotrebu mam vzdy vyssiu osobnu spotrebu, cize je jasne, ze som si zarobila. Este som sa s tym nestretla, ale verim, ze nie kazdy podnikatel to ma prehladne a jednoduche a vtedy je mozno dobre pouzit zavazky.
Presne tak. U niektorých podnikateľov sa to stáva zriedkakedy a väčšinou na konci mesiaca vlastný vklad vyberieme a ešte aj spotrebu. Ale mám dvoch takých výmyselnikov. A tam to je nutné sledovať. A keď som si pri nich zvykla sledovať Vlastný vklad , tak to robím všetkým. Ešte aj vo svojom účtovníctve. Asi už choroba z povolania.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať