Zavrieť

Porady

Doklady potrebné k schváleniu žiadosti o dobrovoľnú registr. DPH

Ahojte,
chcem dobrovoľne registrovať novú spol. pre PDH a na Daňovom úrade mi dali tlačivo(okrem predpísaného tlačiva): Doklady potrebné k schváleniu žiadosti o dobrovoľnú reg. DPH
- odberateľské zmluvy (predbežné, zmluvy o bud. zmluve, faktúry a i.
- nájomnú zmluvu na nebytové priestory (už je na OR SR pri zápise)
- obraty dosiahnuté v rámci podnikania za posl. 3 mes.
- predpoklad výšky dane z príjmu za zdaň. obdobie 2008
- počet zam. a predpoklad počtu do ďalších obd.
- kto mi vedie účtovníctvo-meno, firma, adresa (ak je to zamestnanec tak mám požadované uviesť?)
- dôvod registrácie podrobne uviesť všetky skutočnosti, ktoré odôvodňujú oprávnenosť žiadosti o dobrovoľnú reg. DPH

Podľa vyjadrenia DÚ ide o informácie potrebné k posúdeniu žiadosti podľa § 4 ods. 4 zákona č. 222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov - ja som to tam nenašla....
Prvé, čo zaujímalo našich dosiaľ oslovených budúcich obch. partnerov bolo, či budeme platcami DPH, ak nie, nemajú o spoluprácu záujem z pochopiteľných dôvodov. Mám obísť všetkých oslovených i tých, ktorých chcem osloviť a požiadať ich o zmluvy o bud. zmluvách alebo ako mám vyplniť žiadané informácie?Prosím poraďte. Ďakujem vopred všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Sloníča Pozri príspevok
    Podľa vyjadrenia DÚ ide o informácie potrebné k posúdeniu žiadosti podľa § 4 ods. 4 zákona č. 222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov - ja som to tam nenašla....
    Máš pravdu, že v zákone, nie sú podmienky.

    Ak sa nechceš naťahovať s "nariadeniami" DÚ, tak asi bude jednoduchšie predložiť nejaké dve zmluvy (skúsenosť Liba2), ako sa s DÚ dohadovať a čas beží ....

    Skús si prečítať podobné skúseností (hlavne tohtoročné) majú aj iní žiadatelia

    http://www.porada.sk/t75106-dobrovol...-kontroly.html
    http://www.porada.sk/t72034-registraciu-platcu-dph.html
    http://www.porada.sk/t68104-nova-reg...ia-na-dph.html
    Naposledy upravil azla : 02.04.08 at 16:41

    Sloníča je offline (nepripojený) Sloníča

    som správne strelené žieňa Sloníča
    Ďakujem za odpoveď (Liba2, Azla ).

    Prečítala som si všetky doterajšie príspevky členov a hneď sú moje "obavy"
    o polovicu menšie .
    Vyplním teda čo viem, prosiť o zmluvy o budúcej zmluve nebudem, ale
    uvediem svojich budúcich klientov (dúfam, že chvíľu ešte vydržia )
    a keď príde kontrola, uvidí už riadne zmluvy. Ak však čosi z toho "dodatku"
    ku žiadosti o dobrov. reg. DPH bude "nadhodnotené" dúfam, že z toho
    nebude problém. Po prečítaní príspevkov chápem dôvody, len či pri kontrole
    pochopia aj daňováci prípadný rozdiel medzi žiadosťou a skutočnosťou.
    Ešte raz ďakujem, prajem krásny večer.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Sloníča Pozri príspevok
    ........a keď príde kontrola, uvidí už riadne zmluvy. Ak však čosi z toho "dodatku" ku žiadosti o dobrov. reg. DPH bude "nadhodnotené" dúfam, že z toho nebude problém. Po prečítaní príspevkov chápem dôvody, len či pri kontrole pochopia aj daňováci prípadný rozdiel medzi žiadosťou a skutočnosťou...
    určite áno, veď v podnikaní nie vždy vychádzajú naše zámery....

    Sloníča je offline (nepripojený) Sloníča

    som správne strelené žieňa Sloníča
    Ahojte,

    spracovala som všetky požiadavky, ktoré mal DÚ. Nepredložila som však zmluvy o bud. zmluvách - vo väčšine prípadov mi ich nemal tak rýchlo kto podpísať z oprávnených osôb. Predložila som však čestné prehlásenie s požadovanými údajmi.
    Pridelené DIČ si mám prísť vyzdvihnúť o sedem kalendárnych dní od podania žiadosti, rozhodnutie o pridelení IČ DPH (dobrov.platca) vraj nevie kedy bude. Všetko som mala dvojmo, vrátane požadovaných podkladov pre reg. dobrov. platcu DPH, nepotvrdili mi však na ani jednu kópiu podania. (Neviem, či je to dobre alebo zle). Teraz musím čakať..........

    Doklady potrebné k schváleniu žiadosti o dobrovoľnú registr. DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.