Zavrieť

Porady

SLOVAK TELECOM ???????? Došlá fa a DPH ???

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
zdravim vsetkych "poradcov"
podelte sa so skusenostami? - ako uctujete DF Telekomunikacie po 1.5.2004?
dodanie sluzby 4.6.2004
fakturacne obdobie 01.05.-31.05.2004
datum vyhotovenia 4.6.2004
splatnosti 18.6.2004

dala som ju do 5/2004- koli fakturacnemu obdobiu - ale zmiatlo ma "dodanie sluzby" je az v 6/2004. mam to dobre v DPH za 5/2004? - uz som ju skoro odovzdala ale este cakam co vy na to?? diki moc
Usporiadat
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ahoj,
fakturu od ST za máj 2004,na ktorej je dodanie sluzby s datumom 3.6.2004 si davas do danového priznania za jún 2004. Pozri par. 19 odst. 3
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Alebo pozri príspevok na 4.strane z 11.6.2004 od NADEJKY.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Nemate to dobre!

Jedná sa o opakované dodanie, kde dňom dodania bude deň zaplatenia. Správne by bolo 18.6.2004, ale aspoň to dali do júna. Keďže daňová povinnosť podľa faktúry vznikne 4.6.2004, vy si možete odpočítať najskôr za 6/2004.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

viktoria, ved o nicom inom som nehovorila
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ja taketo faktury davam do DP za 06/04.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
dakujem vsetkym !!!!!!! idem to opravit - tu nadejku som povodne prehliadla, este raz diki
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Danka, asi sme písali príspevky naraz, lebo vašu odpoveď som uvidela až potom, čo som napísala svoju.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

viktoria, v tom pripade beriem spat pekny den !
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Prečo si myslíte, že na fa. za telefon sa vzťahuje § 19 ods. 3 ? Alebo už ja som z toho blbá. Podľa mňa ta faktúra mohla isť do 5/2004 ak si ju mala do dňa podania daňového priznania.
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

ano, ale datum dodania sluzby je v júni - urcite DPH 6/04
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ale berme to este takto: sluzba sa uskutocnila 1-30.5/2004 su povinny ju fakturovat do 15 dni. to spravili, takze ich povinnostou by bolo uviest datum danovej povinnosti 30.5.2004 - lebo povinnost vznika dnom ukoncenia sluzby alebo jej zaplatenim, ak nastane skor. Co pre Telecom platia ine zakony. Keby som ja uskutocnila sluzbu 1-30.5/2004 a fakturovala ju 3.6.2004 urcite by som dala povinnost DPH s datumon 30.5.2004. a co vy???? -no fakt neviem.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Zrejme povinnosť na výstupe predĺžia o 30 dní, čo v prípade podniku s obratom 17,84 mld. Sk za rok 2003 je približne 1,5 mld. mesačne, ktoré za 30 dní zarobia minimálne do 5 miliónov brutto, či nie?
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

Ja som na mesiac 5/2004 účtovala 518/323 /Nevyfakturovaná dodávka/,
DPH som dala do 6/2004, a v 6. mesiaci som účtovala MD 323,343 /D 321.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Slovak Skeleton má zákony v ......(viď zaokrúhlovanie, den dodania a pod....)
0 0
katka katka

katka je offline (nepripojený) katka

Tiez nerozumiem podla akeho zakona SLOVAK TELECOM vystavuje faktury!Keby sa jednalo o opakovane dodanie sluzby,den dodania sluzby je den,kedy sa ma za sluzbu zaplatit.Ked sa jedna o inu sluzbu (nie opakovane),danova povinnost vznika dnom dodania sluzby.Nejako mi tie ich datumy nesedia! A s ORANGE fakturami je to podobne.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Oni poznajú iba jeden zákon:

Telekomunikačný zákon

Ostatné sú irelevantné...
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ja som sa konkretne na fa od Telecomu bola osobne pytat na DU, kde mi bolo povedane, že pokiaľ na ich fakture je dátum dodania v 06/04, tak DPH si mám uplatniť v 06/04.
0 0
MURKA MURKA

MURKA je offline (nepripojený) MURKA

Aj mne na školení bolo povedané, že nie je dôležité fakturačné obdobie, ale dátum dodania. ST aj Eurotel som teda dávala do DP za 6/2004, aj keď do podania DP som faktúry mala. Ale dátum nesedel a oni faktúry neprerobia. Tak isto robia špedičky. Preprava sa uskutočnila 28.5.2004 a dátum dodania mi dali až 3.6.2004. Oni majú dátum dodania služby - dátum prefakturácie. Vraj je to tak dobre. Ale ST a Eurotel to podľa mňa robia zle. Ale aj tak sa máme držať dátumu dodania podľa DÚ.


Mirka
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Aj ja mám výhrady voči faktúram od Orange. Podľa mňa neboli správne vystavené ani za platnosti starého zákona o DPH. Na faktúre rozpíšu obdobie, za ktoré za platí mesačný poplatok vopred , ale pri uskutočnených hovoroch neudávajú obdobie. Vraj je to logické. A nijakému zákazníkovi okrem mňa to nevadí. Na prelome rokov som tak mala problém vyčísliť koľko dať do starého roku a koľko do nového. Odporučili mi, že si mám objednať zasielanie podrobného výpisu za asi 60 Sk/ mesačne. A na čo ? Veď sa jedná o majiteľov mobil. Komu a ako dlho telefonuje je jeho vec. Eurotel to rozpisuje automaticky na faktúre a nie je s tým nijaký problém. Nešlo síce o milióny, ale tá ich arogancia...
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Priklanam sa k odpovedi Katariny. Ak ma platitel dane fakturu do dna podania danoveho priznania, t.j. do 25.6.2004 , tak moze odpocet dane zahrnut do 5/2004.
Tak je to uvedene v oznameni MF SR k Pouceniu na vyplnenie danoveho priznania k DPH. Ak by som nemala uvedenu fakturu do terminu podania danoveho priznania k DPH k dispozicii, tak ju zahrniem do juna 2004. Podla § 51 pravo na odpocitanie dane je, ak ma platitel fakturu ku dnu podania danoveho priznania!!
0 0
Načítať ďalšie