Zavrieť

Porady

Neuhradená pohľadávka r.07

V roku 07 sme vystavili fa odberateľovi, ktorý nám ju dodnes neuhradil, keď sme mu pripomenuli jeho záväzok povedal, že takú fa nemá ani zaevidovanú. Peniaze by nám uhradil, ale už má uzavretý rok 07 ako aj mi. Vie mi niekto poradiť ako túto úhradu zrealizovať. ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    hlucia Pozri príspevok
    V roku 07 sme vystavili fa odberateľovi, ktorý nám ju dodnes neuhradil, keď sme mu pripomenuli jeho záväzok povedal, že takú fa nemá ani zaevidovanú. Peniaze by nám uhradil, ale už má uzavretý rok 07 ako aj mi. Vie mi niekto poradiť ako túto úhradu zrealizovať. ďakujem za odpoveď
    ide o PÚ alebo JÚ?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Je tam taká možnosť, že im teraz pošlete opis faktúry, ale vzhľadom tomu že sa to týka starého roku, tá firma by to musela dať ako pripočitateľnú položku v tomto roku alebo teda urobiť dodatočné daňové priznanie ak sa jedná o významnú položku.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ak predmet fakturácie (tovar, služba) boli uskutočnené, máte o tom doklad (potvrdený DL, zmluvu a pod.), máte nárok na plnenie podľa faktúry.

    Skutočnosť, že odberateľ nemá vo svojom účtovníctve zaevidovanú faktúru, ho nezbavuje povinnosti platiť za prijaté plnenie.

    Ak odberateľ fa nemá, zašlite mu opis a trvajte na úhrade.

    Problém na druhej strane (že v r.2007 neučtoval o dodávke a mal) je mimo Vás. Odberateľ ma tiež povinnosť skúmať či má ku koncu obdobia všetky faktúry za prijaté plnenia. Ich povinnosťou je urobiť inventúru a účtovať o nevyfakturovaných dodávkach alebo rezervách.

    Na druhej strane Vašou povinnosťou je robiť inventúru pohľadávok a záväzkov. Ak by sa taká inventúra bola spravila, chybu Ste mohli zachytiť včas, keď možnosti riešenia na druhej strane boli prijateľnejšie.

    Napriek všetkému prvá veta platí.

    hlucia je offline (nepripojený) hlucia

    Mamička na materskej dovolenke ...viac hlucia
    ďakujem pekne, tak som tam volala a ich účt. povedala, že im mám poslať ten opis fa. Ešte raz vďaka

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    hlucia, pre budúcnosť by ste sa vyhli tomuto problému, keby ste urobili Inventarizáciu pohľadávok k 31.12. a k odsúhlaseniu by ste zostatky zaslali odberateľom. Asi by na to prišli, že nemajú od vás faktúru.

    trainee je offline (nepripojený) trainee

    trainee
    hlucia Pozri príspevok
    ďakujem pekne, tak som tam volala a ich účt. povedala, že im mám poslať ten opis fa. Ešte raz vďaka
    dobry den, co presne znamená opis faktúry? Je to totožná faktúra, ktorá nebola doručená, alebo v nej dojde k zmenám dátumov?

    dakujem

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    trainee Pozri príspevok
    dobry den, co presne znamená opis faktúry? Je to totožná faktúra, ktorá nebola doručená, alebo v nej dojde k zmenám dátumov?

    dakujem
    Je to totožná fa s pôvodnými dátumami.
    Niektoré firma tam dajú ešte pečiatku OPIS.
    človiečik Vladimír Ozimý
    trainee Pozri príspevok
    dobry den, co presne znamená opis faktúry? Je to totožná faktúra, ktorá nebola doručená, alebo v nej dojde k zmenám dátumov?

    dakujem
    opis faktúry znamená že ju opíšete a nič nemeníte ani dátumy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.