Zavrieť

Porady

DPH a vývoz tovaru do Anglicka

Naozaj mi nikto nevie poradiť???? Firma A reg. pre DPH na Slov. dostane objednávku z Angl. na výrobu polotovarov. Vyrobí a pošle na dokončenie do firmy B. reg. DPH na Slov. Firma B. (na zákl. objednávky z Angl.zaslanej firme B) dokončí, odošle a fakturuje bez DPH. (To je OK). Ale ako má postupovať pri fakturácii firma A???? Vystaviť Fa bez DPH alebo s DPH????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    sassi Pozri príspevok
    Naozaj mi nikto nevie poradiť???? Firma A reg. pre DPH na Slov. dostane objednávku z Angl. na výrobu polotovarov. Vyrobí a pošle na dokončenie do firmy B. reg. DPH na Slov. Firma B. (na zákl. objednávky z Angl.zaslanej firme B) dokončí, odošle a fakturuje bez DPH. (To je OK). Ale ako má postupovať pri fakturácii firma A???? Vystaviť Fa bez DPH alebo s DPH????
    V prvom rade musí byť jasné, kto je partnerom komu.

    Dodávateľom tovaru partnerovi do Anglicka je firma ( podľa môjho názoru), ktorá má objednávku z Anglicka, ktorá tovar odošle a má na to všetky potrebné doklady.
    Je potrebné určiť, kto je hlavný partner (kto uskutočňuje dodávku do Anglicka) a kto je iba subdodávateľ pri hlavnej dodávke.

    Daňovo ošetriť celá transakcia sa dá správne vtedy, ak budú aj správne ošetrené dodávateľsko - odberateľské vzťahy. Treba vychádzať zo zmlúv a tie by mali formulované tak, aby bolo jasné kto ma v danej transakcii aké postavenie.

    sassi je offline (nepripojený) sassi

    Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac sassi
    Hlavný dodávateľ je firma A. Na objednávke je uvedené, že polotovar treba odoslať na dokončenie do firmy B. Záhadné je, že aj firma B má objednávku z Anglicka. Viem, že je to celé domotané. Ideálne by bolo, keby sa hotový výrobok z firmy B vrátil do firmy A, tá by hotový výrobok prepravila a fakturovala do Anglicka bez DPH.
    Ale kedže to tak nie je, priklánate sa k môjmu názoru, že firma A musí fakturovať s DPH???
    človiečik Vladimír Ozimý
    Ak váš zmluvný vzťah končí dodaním tovaru do spoločnosti B v SR mám za to že s DPH (keďže nedôjde k vývozu do Anglicka). Ak máte povinnosť aj prepraviť potom bez DPH.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    sassi Pozri príspevok
    Hlavný dodávateľ je firma A. Na objednávke je uvedené, že polotovar treba odoslať na dokončenie do firmy B. Záhadné je, že aj firma B má objednávku z Anglicka. Viem, že je to celé domotané. Ideálne by bolo, keby sa hotový výrobok z firmy B vrátil do firmy A, tá by hotový výrobok prepravila a fakturovala do Anglicka bez DPH.
    Ale kedže to tak nie je, priklánate sa k môjmu názoru, že firma A musí fakturovať s DPH???
    Ak som neurobila chybu v uvažovaní, tak hodnota celej transakcie pre Anglickú firmu sa predraží o slovenskú Dph (slovenská dph je jej "na príťaž a neuplatní si ju).
    Ak sú ešte vzťahy otvorené, je dobre sa vrátiť k zmluvám a "odmotať to."

    sassi je offline (nepripojený) sassi

    Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac sassi
    Na týchto vzťahoch sa popracuje. Toto je u nás celkom nový prípad. Tiež nemáme v úmysle predražovať celkovú cenu.

    Ďakujem, ďakujem, ďakujem!!!!!

    DPH a vývoz tovaru do Anglicka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.