Zavrieť

Porady

zdaniteľné plnenie

tama tama

tama je offline (nepripojený) tama

Ahojte,
mám taký maličký dotaz. Len tak pre overenie sa chcem spýtať. Prepravca nám fakturuje prepravu napr. s dát.vyst. 5.4.08, zdanit.pl. je 3.4.08. Túto faktúru máme ďalej prefakturovať inému odberateľovi. Nie je mi celkom jasné aký máme dať dátum zdanit. plnenia, či ten 5.4. alebo 3.4.08. Stretla som sa s rôznymi názormi.
Ďakujem
Usporiadat
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
prefakturácia je tu riešená nespočetne krát. Pri prefakturácii sa riadime § 19 ods. 6 = dátum vystavenia = dátum dodania
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Dobrý deň, ja mám taký dotaz, v apríli sme vystavili faktúru firme za vykonanie prác - t.j. za odrobené hodiny za mesiac marec. Je to v poriadku ohľadom DPH. Sme platci DPH. Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

renataton Pozri príspevok
Dobrý deň, ja mám taký dotaz, v apríli sme vystavili faktúru firme za vykonanie prác - t.j. za odrobené hodiny za mesiac marec. Je to v poriadku ohľadom DPH. Sme platci DPH. Ďakujem
Povinnosťou platiteľa dph je vystaviť faktúru do 15 dní od dátumu dodania tovaru, služieb.... Napr. dátum dodanie 28.3., dátum faktúry 14.4.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

renataton Pozri príspevok
Dobrý deň, ja mám taký dotaz, v apríli sme vystavili faktúru firme za vykonanie prác - t.j. za odrobené hodiny za mesiac marec. Je to v poriadku ohľadom DPH. Sme platci DPH. Ďakujem
Čo má byť v poriadku ?

Ak poskytnutie služieb bolo v marci - deň poskytnutia služby - je deň ukončenia služby.(vo vašom prípade 31.3). Všeobecne.

Pre jednoznačné posúdenie je potrebné vychádzať zo zmluvy s odberateľom.

Povinnosť vystaviť fa je do 15. dní od uskutočnenia dodávky. Ak služba bola uskutočnená 31.3. 2008 - fa vystavíte najneskôr do 15.4.2008 - dátum dodania bude 31.3.2008 (ovplyvňuje DP 3/08 alebo 1.Q./08)
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Ďakujem za odpovede TWEETY a AZLA, znamená to, že faktúru na ktorej sú prevedené práce za mesiac marec a bola vystavená 2.4. mám dať do DPH za I.Q.?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

renataton Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede TWEETY a AZLA, znamená to, že faktúru na ktorej sú prevedené práce za mesiac marec a bola vystavená 2.4. mám dať do DPH za I.Q.?
Áno, znamená. Dodanie bolo uskutočnené v marci. Ak ste mesační platitelia, tak do marca, ak kvartálni, tak do 1.kvartálu.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Ďakujem a prajem príjemný deň
0 0
mikumi mikumi

mikumi je offline (nepripojený) mikumi

Pekný deň, chcem sa s Vami poradiť:
Dostali sme faktúru s dátumom zdan.plnenie 9.04.2008, vystavená 19.05.2008 ( čiže po termíne 15 dní, od ZP) a splatnosť 02.06.2008.
Vystavili a odovzdali sme DPH za 04/2008 a 26.05.2008 mi prišiel z dotyčnej firmy list, s opraveným dátumom zdaniteľného plnenia na 19.05.2008 ( číslo faktúry a suma je to isté,) a oznámením, aby som si faktúru vymenila.
Čo mám robiť, prosím poradte mi. Ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

mikumi Pozri príspevok
Pekný deň, chcem sa s Vami poradiť:
Dostali sme faktúru s dátumom zdan.plnenie 9.04.2008, vystavená 19.05.2008 ( čiže po termíne 15 dní, od ZP) a splatnosť 02.06.2008.
Vystavili a odovzdali sme DPH za 04/2008 a 26.05.2008 mi prišiel z dotyčnej firmy list, s opraveným dátumom zdaniteľného plnenia na 19.05.2008 ( číslo faktúry a suma je to isté,) a oznámením, aby som si faktúru vymenila.
Čo mám robiť, prosím poradte mi. Ďakujem
Aký dátum zdaniteľ. plnenia je skutočný, to si vie odkontrolovať aj odberateľ.
Ak skutočný dátum je 19.5.2008 (a ten 9.4.2008 bol "iba chyba"), dnes t.j. 26.5.2008 v termíne na podanie DP za 4/2008 by som podala opravné DP (bez zahrnutia tejto faktúry, ktorá patrí do 5/08). Je to dovolená oprava v rámci termínu po podaní riadného DP. Nie sú za to žiadne sankcie a bude to korešpondovať s dokladom, ktorý je po oprave a pravdepodobne aj dátum zdaniteľného plnenia korešponduje so skutočnosťou.
0 0
mikumi mikumi

mikumi je offline (nepripojený) mikumi

Ďakujem za odpoveď, ale ide o to, že na potvrdení o vykonaní práce bola vykonaná odborná prehliadka v čase od 24.3.2008 do 09.04.2008.
Podľa toho bola aj vystavená pôvodná faktúra s dátumom zdaniteľného plnenia 09.04.2008, s dátumom vyhotovenie faktúry 19.05.2008 a tu je kameň úrazu, lebo oni mali vystaviť faktúru do 15 dní, vytavili ju až 19.05.2008.
Na druhej faktúre už dali dátum zdaniteľného plnenie 19.05.2008 a aj dátum vystavenie 19.05.2008.
Ja som zahrnula DPH do apríla podľa prvej faktúry.
A teraz čo???
Výkaz DPH sme na daňový úrad poslali 23.04.2008 ( v piatok ).
Faktúra s opraveným dátumom zdaniteľného plnenia, pôvodným číslom faktúry a aj sumou mi prišla poštou 26.05.2008.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mikumi Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, ale ide o to, že na potvrdení o vykonaní práce bola vykonaná odborná prehliadka v čase od 24.3.2008 do 09.04.2008.
Podľa toho bola aj vystavená pôvodná faktúra s dátumom zdaniteľného plnenia 09.04.2008, s dátumom vyhotovenie faktúry 19.05.2008 a tu je kameň úrazu, lebo oni mali vystaviť faktúru do 15 dní, vytavili ju až 19.05.2008.
Na druhej faktúre už dali dátum zdaniteľného plnenie 19.05.2008 a aj dátum vystavenie 19.05.2008.
Ja som zahrnula DPH do apríla podľa prvej faktúry.
A teraz čo???
Výkaz DPH sme na daňový úrad poslali 23.04.2008 ( v piatok ).
Faktúra s opraveným dátumom zdaniteľného plnenia, pôvodným číslom faktúry a aj sumou mi prišla poštou 26.05.2008.
Dátum daňovej povinnosti /dátum zdaniteľného plnenia už neexistuje/ je zle vystavený /ak bola služba poskytnutá 09.04.2008/. Dodávateľ pravdepodobne zabudol odviesť DPH z tejto faktúry a riešil to týmto spôsobom. Trvala by som na oprave faktúry podľa skutočného dátumu daňovej povinnosti /DDP musia podať so sankciou oni/, v opačnom prípade musíte so sankciou podať DDP Vy...
0 0
mikumi mikumi

mikumi je offline (nepripojený) mikumi

Ďakujem Evina, s dotyčnou pani som telefonovala a v doporučenom liste vraciam jej faktúru s odôvodnením, že list prišiel neskoro ( 26.05.2008 a DPH sme poslali na Daň.úrad 23.05.2008-mám pečiatku z pošty ) a faktúra ostane v DPH 04/2008. Je to z mojej strany postačujúce?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mikumi Pozri príspevok
Ďakujem Evina, s dotyčnou pani som telefonovala a v doporučenom liste vraciam jej faktúru s odôvodnením, že list prišiel neskoro ( 26.05.2008 a DPH sme poslali na Daň.úrad 23.05.2008-mám pečiatku z pošty ) a faktúra ostane v DPH 04/2008. Je to z mojej strany postačujúce?
mali by opraviť pôvodnú faktúru tak, aby bola správne vystavená faktúra 15 dní po vzniku daňovej povinnosti, t.j. DP 9.4.2008, vystavenie do 24.4.2008 - je to predovšetkým ich povinnosť a záujem. Musia podať DDP. Z potvrdenej Dohody daňová povinnosť vyplýva, takže nemajú obhajobu svojho konania...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

riešim tiež problém s datumami: fa od t-com, prijatá dnes 7.7., dátum vystavenia 30.6. , nie je uvedený dátum zdan.plnenia, môžem ju zaradiť do II.Q. a dátum prijatia nechať 7.7.?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
riešim tiež problém s datumami: fa od t-com, prijatá dnes 7.7., dátum vystavenia 30.6. , nie je uvedený dátum zdan.plnenia, môžem ju zaradiť do II.Q. a dátum prijatia nechať 7.7.?
T-Com uvádza na svojich faktúrach "dátum dodania služby" ako prvý údaj vľavo pod čiarou pod jeho identifikačnými údajmi o firme.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

dátum dodania je 30.6., prišla dnes, takže dátum účt. prípadu môžem dať 30.6.? odpočet dph som dala 30,6, dátum vystavenia ako je na fa 3.7., a na fa som napísala prijatá 7.7., je to dobre? ďakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

čítam teraz sa hrabem v zákone o dph, ujasňujem si dátumy: napríklad príde mi fa, zaúčtujem ju v deň prijatia 30.6.-dátum účt.prípadu, hneď mi tento dátum hodí aj na odpočet dph a na skl.pohyb. Dátum vystavenia opíšem z fa 23.6., aj splatnosť, ale neviem, či dátum odpočtu dph účtujem s dátumom prijatia 30.6. alebo 23.6. ako má dodávateľ na fa?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
čítam teraz sa hrabem v zákone o dph, ujasňujem si dátumy: napríklad príde mi fa, zaúčtujem ju v deň prijatia 30.6.-dátum účt.prípadu, hneď mi tento dátum hodí aj na odpočet dph a na skl.pohyb. Dátum vystavenia opíšem z fa 23.6., aj splatnosť, ale neviem, či dátum odpočtu dph účtujem s dátumom prijatia 30.6. alebo 23.6. ako má dodávateľ na fa?
Dátumom prijatia (30.06.), veď dátumom vystavenia (23.06.) si ešte nemala doklad na základe čoho by si mohla uplatniť odpočet.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

smith Pozri príspevok
Dátumom prijatia (30.06.), veď dátumom vystavenia (23.06.) si ešte nemala doklad na základe čoho by si mohla uplatniť odpočet.
Uplatniť odpočet si môže predsa v deň, ktorý je uvedený na faktúre ako deň dodania služby/tovaru, ak má do podania daňového priznania k DPH aj doklad. Alebo sa mýlim?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KvetkaK Pozri príspevok
Uplatniť odpočet si môže predsa v deň, ktorý je uvedený na faktúre ako deň dodania služby/tovaru, ak má do podania daňového priznania k DPH aj doklad. Alebo sa mýlim?
Nie, nemýliš. Týmto dňom vzniká nárok na odpočet.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať