Zavrieť

Porady

Služby pre českého odberateľa a DPH

Dobrý deň poraďáci,
preštudovala som si pre môj prípad témy z oblasti DPH, ale tento konkrétny som akosi neobjavila.
Firma s IČ DPH v ČR si objednala na slovensku u platiteľa s IČ DPH v SR opracovanie nástrojov. Teda dodala nástroje, naša firma ich opracovala a vracia späť. Fakturujeme službu a použijeme §16 ods.7, teda fakturácia bude bez DPH?
Všade nachádzam samú prepravu, alebo stavebné práce , ale obyčajná výroba mi chýba, tak mi prosím Vás odobrite alebo skorigujte moje stanovisko.
VĎAKA
A pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ano správne uvažujete, použijete § 16 ods. 7 a daňovú povinnosť prenášate na českú spoločnosť...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    BOOKEE Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci,
    preštudovala som si pre môj prípad témy z oblasti DPH, ale tento konkrétny som akosi neobjavila.
    Firma s IČ DPH v ČR si objednala na slovensku u platiteľa s IČ DPH v SR opracovanie nástrojov. Teda dodala nástroje, naša firma ich opracovala a vracia späť. Fakturujeme službu a použijeme §16 ods.7, teda fakturácia bude bez DPH?
    Všade nachádzam samú prepravu, alebo stavebné práce , ale obyčajná výroba mi chýba, tak mi prosím Vás odobrite alebo skorigujte moje stanovisko.
    VĎAKA
    A pekný deň
    Áno, ten.

    BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

    BOOKEE
    Výborne Ďakujem. Dlho som tu už nebola. Voľakedy bola tradícia pripisovať body. Teraz mi to už PC nejako neumožňuje.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    BOOKEE Pozri príspevok
    Výborne Ďakujem. Dlho som tu už nebola. Voľakedy bola tradícia pripisovať body. Teraz mi to už PC nejako neumožňuje.
    aj teraz je to možné cez oceňujem

    Eva M je offline (nepripojený) Eva M

    Eva M
    Dobrý deň, vystavujem fa pre zahraničnú firmu za triedenie a montovanie komponentov, ktoré zostávajú v SR. Ako mám vystaviť fa, s DPH alebo bez, a treba na fa uviesť podľa akého paragrafu je dodanie služby? A faktúra do EÚ za poradenskú činnosť, kt. vykonali naši zamestnanci pre odberateľa v EU na území SR? Ďakujem
    človiečik Vladimír Ozimý
    Montáž jednoznačne s DPH keďže je to dodanie v tuzemsku
    Poradenstvo bez DPH - par. 15 ods. 8 písm b) - predmet dane je tam kde má odberateľ sídlo, t.j. nie je predmetom dane v tuzemsku. Odkaz treba uviesť podľa par. 73 ofd. 2 písm. h)

    miner je offline (nepripojený) miner

    miner
    Dobrý deň. Tiež som nenašiel odpoveď na môj prípad, preto prosím o radu.
    Platca DPH, živnostník dostal na základe objednávky faktúru z Polska(Kvetinová pošta) s polskou DPH za donášku kytice. Mala byť táto fa bez DPH a platiteľ si môže uplatniť samozdanenie? Alebo ktorý § sa vzťahuje na takúto službu?
    A čo v opačnom prípade, ma platca faktúrovať uvedenej polskej agentúre za tu istu službu fa bez DPH?

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    poskytnutie služby n slovensku - grafické návrhy slovenskou fimrou pre nemeckú firmu, ktorá je registrovaná ako platca DPH v nemecku - faktúra bez DPH?

    Služby pre českého odberateľa a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.