Zavrieť

Porady

Výstava v ČR

Poraďáci, vie mi niekto poradiť, či na konci roka môžme požiadať ČR o vrátenie DPH???? Ak áno čo k tomu budem potrebovať??? Prípadne aký je tam postup????

Naša firma reg. pre DPH na Slov., vystavovala výrobky na výstave v Prahe. Za prenájom miesta, stánku a služieb s tým spojených sme dostali FA od českej firmy (reg. pre DPH v Česku). Fa sú s DPH - 19 %. To je, myslím, v poriadku veď miestom zdanit. plnania je ČR. Zaúčtovala som to do réžii (JÚ - zvlášť analyt.) s členením DPH - nezahrňovať do DP. (účtujem v Pohode).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Fa je vystavená správne. DPH účtujeme na vecne príslušný účet ku dodávke tovaru alebo služby ktorej sa vzťahuje. t.j. ak sú to služby súvisiace s vystavou mali ste dph účtovať na 518. Následne ak požiadate ČR o vrátenie dph potom zúčtujete 378/648 - nárok na vrátenie DPH.
    človiečik Vladimír Ozimý
    tak si to treba pretransformovať do Ju ...dph bude súčasťou prevádzkovej réžie a následne cez interný doklad ako ostatný príjem...

    sassi je offline (nepripojený) sassi

    Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac sassi
    .....hmmmmm , jasné! Dnes mi to nemyslí!!!! Asi preto, že je pondelok!!! No a potom, čo s tým požiadnaním z ČR??? Máme na to nárok, či nie???

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    tak si to treba pretransformovať do Ju ...dph bude súčasťou prevádzkovej réžie a následne cez interný doklad ako ostatný príjem...
    mne to uz dnes nemysli, spravne som toto pochopila, ked uctujem fa tak je to sucastou prevadzkovej rezie, ak by sme si to ziadali z CZ a vratili by nam DPH vtedy je to ostatny prijem? Mam totiz ten isty pripad.

    vjejka je offline (nepripojený) vjejka

    vjejka
    a ako sa postupuje v prípade, ak slovenský platiteľ dane zabezpečí pre českú firmu (neplatiteľa dph) výstavu - prenájom stánku, hosteska a tak.. ja som bola v tom, že to nie je predmetom dane???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.