Zavrieť

Porady

Kurz u vystavené faktury

Dobrý den,

jsme slovenská firma a jsme plátci DPH. Vystavili jme fakturu na prodej
zboží firmě, která má sídlo v ČR. Datum zdanitelného plnění je 31.3.2008,
datum vystavení je 3.4.2008. Faktura je v EUR. Nejsem si jistá, které datum pro kurz EUR/SKK zhlediska DPH mám použít. Bude správně, když
použiji kurz nbs k 3.4.2008?

Děkuji za odpověď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ja si myslím že uvažujete správne s dátumom 3.4. - dátum vystavenia faktúry. Pri dodaní tovaru do inej krajiny EU je dátum dodania tovaru deň vystavenia faktúry alebo 15 deň nasledujúceho mesiaca. Hovorí o tom par. 19 ods. 8 zákona 222/2004. Následne § 26 nám hovorí že máme použiť kurz zo dňa kedy vzniká daňová povinnosť. Vo vašom prípade je to 3.4.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Mám podobný prípad, ale ide o dodanie služby pre odberateľa identifikovaného pre daň iného členského štátu a miesto dodania je SR, takže fakturujeme so slovenskou daňou. Faktúra je vystavená v EUR - dátum dodania 4.3.2008, faktúra vystavená 13.3.2008. Aký kurz by som mala použiť v tomto prípade?

    Za názory vopred ďakujeeem :-)

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Ja myslím, že do evidencie DPH - dátumom vzniku daňovej povinnosti, t.j. dátum vystavenia - 13.3. a do účtovníctva - dátum dodania - 4.3.
    človiečik Vladimír Ozimý
    petra:-) Pozri príspevok
    Mám podobný prípad, ale ide o dodanie služby pre odberateľa identifikovaného pre daň iného členského štátu a miesto dodania je SR, takže fakturujeme so slovenskou daňou. Faktúra je vystavená v EUR - dátum dodania 4.3.2008, faktúra vystavená 13.3.2008. Aký kurz by som mala použiť v tomto prípade?

    Za názory vopred ďakujeeem :-)
    V tomto prípade ide o službu a ešte hovoríte že ide so slovenskou daňou. T.j. ide o tuzemské dodanie. Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby t.j. aj DPH aj účtovníctvo kurzom 4.3.2008

    Kurz u vystavené faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.