Zavrieť

Porady

DPh cestovna kancelaria

vie mi niekto poradit, ak mam prijate zalohy na zajazd za bus, ale fakturu od prepravcu dostanem az v juli,co s tym.Zdanim zalohu? a potom ked pride faktura tak si uplatnim odpocet?
Dalej mam poskytnutu stravu od ceskeho dodavatela, ale fakturu tiez dostanem az v sezone.Sluzba je bez DPH, ako je to potom s prijatim platby za stravu?
Dalej , ako je to s poskytnutim poistneho,provizia sa zdanuje, alebo je to oslobodene od DPH?
A este posledne zatial, ak CA predala zajazd a poslal mi zalohu na ucet, je to pre mna zdanitelny prijem?,ale potom,ked jej vyplatim proviziu za predaj, je to pre mna zdanitelny vydaj?Je tych otazok viac, ale v cestovke zacinma, tak prosim ak viete poradte mi.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no takto a na základe čoho fungujete??? máte katalog, katalogové ceny...ved predsa cenu musíte tvoriť na základe dohody nie? vy musíte vedieť cenu stravy dopravy atd s ktorou ste kalkulovali do ceny nie? vychádzal by som jednoznačne z kalkulácii...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak pomôže , prikladám metodický pokyn pre cestovný ruch ...
    človiečik Vladimír Ozimý
    tereza5 Pozri príspevok
    A este posledne zatial, ak CA predala zajazd a poslal mi zalohu na ucet, je to pre mna zdanitelny prijem?,ale potom,ked jej vyplatim proviziu za predaj, je to pre mna zdanitelny vydaj?Je tych otazok viac, ale v cestovke zacinma, tak prosim ak viete poradte mi.Dakujem
    samozrejme pre vás je príjem zálohy na účely DPH vznik daňovej povinnosti. Čo sa týka zúčtovania do výnosov zúčtujete to v čase kedy vystavíte interný doklad na účely zúčtovania zájazdu. Provízia ako taká vám bude faktúrovaná. V čase fakturácie vám vznikne náklad. Ak vám faktúrovaná nebude treba vystaviť interný účtovný doklad na províziu kde ju zúčtujete...

    tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

    tereza5
    cestovna kancelaria ma zmluvy s dopravcom, s dodavatelom stravy aj s poistovnou, nebolo mi jasne, ci to staci ako podklad na vypocet.alebo je potrebna dod.faktura.
    človiečik Vladimír Ozimý
    tereza5 Pozri príspevok
    cestovna kancelaria ma zmluvy s dopravcom, s dodavatelom stravy aj s poistovnou, nebolo mi jasne, ci to staci ako podklad na vypocet.alebo je potrebna dod.faktura.
    ale vy idete odvádzať dph z prirážky...tu by ste mali mať jednoznačne definovanú práve z rozdielu vstupov a predajnej ceny, ktorá zahrňa už prirážku...na vstupe si dph neuplatňujete s takýchto služieb.

    DPh cestovna kancelaria

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.