Zavrieť

Porady

stratena faktura - Dph

Prosim o radu ohladom faktury. Minuly rok v septembri nam firma poslala tovar aj s fakturou na zaplatenie. My sme nic neobdrzali a dozvedeli sme sa o tom az z Potvrdenia zavazkov ktore nam dodavatel poslal. Po telefonickom dohovore sme obdrzali opis faktury aj s tovarom, (bola to aktualizacia literatury ktoru odoberame tak nebol problem poslat to znovu), faktura je ale vystavena 29.9.2007 a datum dodania je tiez 29.9.2007 a fakturu sme obdrzali 11.02.2008. ( sme stvrtrocny platcovia DPH) Fakturu sme uhradili ale az teraz pri DPH-cke som si vsimla datum dodania a neviem co s tym...
mozem si uplatnit DPH ? Mozem si dat fa s takymito datumami este vobec do uctovnictva ? nejde o vysoku ciastku a rozmyslam ze ju uplne vyhodim z evidencie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sassi je offline (nepripojený) sassi

    Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac sassi
    Ja by som to riešila nasledovne: Fa zaradím do evidencie dňom prijatia, ale DPH z opatrnosti neuplatním. Ak sa mýlim, opravte ma niekto!!!

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Faktúru zaradím do evidencie dňom prijatia a nárok na odpočet uplatním v období, kedy som obdržala fa. Skôr ste si ho uplatniť ani nemohli, nakoľko ste nemali doklad k predchádzajúcim dátumom podania DP k DPH.

    Adriannna je offline (nepripojený) Adriannna

    Adriannna
    ale nevadi na fa datum dodania 29.09.2007 ? dala som tam sice poznamku ze tovar bol skutocne dodany az 11.2.2008 ale neviem ci by to pri danovej kontrole obstalo...

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    § 51
    Uplatnenie práva
    na odpočítanie dane
    Na začiatok


    (1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

    a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
    b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
    c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
    d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

    (2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozrite aj tu do linku
    http://www.porada.sk/602418-post19.html

    stratena faktura - Dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.