Zavrieť

Porady

Autobus a evidencia

Ahojte
keďze sme firma ktorá pracuje kde kade po Slovensku kúpili sme si autobus na prepravu vlastných zamestnancov a občas aj živnostníkov ktorí pre nás pracujú (jazdiť s desiatimi autami tým istým smerom je pomerne nevýhodné).
Chcel by som sa spýtať čo všetko máme povinnosť v súvislosti s jazdami autobusu evidovať, aké papiere vypisovať atď. všetky tie papierovačky okolo.

Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    - Záznam o premávke motorového vozidla a mesačne vyúčtovanie spotreby. Ak sa používa na prepravu iných, tak potom vystaviť faktúru za dopravu podľa dohody. Inak nič. Nejedná sa o verejnú dopravu, kde platí niečo iné.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    A nezabudni prihlásiť na DÚ na daň z mot.vozidiel, sledovať spotrebu a mesačne vysúhlasiť na spotrebu PHM a prejazdené km!

    Rátaj s tým, že ak máš autobus, ozve sa ti štatistika a začnú ti výkazy! Aspoň ja mám takú skúsenosť, že sa lepia na každý autobus.

    Volvox je offline (nepripojený) Volvox

    Volvox
    Vďaka, som aj dúfal že tam bude povinnosť robiť len tieto veci. A štatistika nás už otravuje asi sedem rokov, takže som už zvyknutý

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.