Zavrieť

Porady

Co dalej po zalozeni sro

Zalozili sme sro. Co dalej? Vypis z OR SR mame, ICO tiez.

Teraz uz mozme len podnikat. Vedel mi mi niekto poradit, co dalej hlavne v uctovnictve? Co treba zriadit, budeme uctovat v systeme PU, vsetko pojde cez ucet, ziadna ERP.

Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Založiť účet v banke, oznámiť ho na daňový úrad, založiť druhý účet na rezervný fond, vložiť naň peniaze, oznámiť ho na daňový úrad, kúpiť pečiatku - nemusí byť, ak nie je uvedená vo výpise z obchodného registra, zaregistrovať sa na sociálnej poisťovni ako platiteľ odvodov do poisťovne, zaregistrovať sa na zdravotných poisťovniach ako odvádzač poistného, oznámiť na daňový úrad miesto podnikania a prevádzku, od 01,01,2005 poslať na zdravotnú poisťovňu zoznam konateľov a ich identifikácie - RČ, uzatvoriť s novými zamestnancami pracovné zmluvy a predtým ich oznámiť na sociálnu poisťovňu, alebo poslať im SMS, prihlásiť ich do zdravotného poistenia. Kúpiť nejaký vhodný softvér na vedenie účtovníctva, založiť účtovníctvo, zaevidovať vklady jednotlivých spoločníkov a zaúčtovať vlastné imanie účet 4... neviem presne ..............takže toho je dosť, ak som niečo zabudol, tak doplňte, :-))))))

    Držím palce a želám veľa dobrých zákazníkov

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Áno, len v zákone sa píše o účte, a z daňového úradu si to vysvetľujú, že to má byť účet v banke, ono účtom je aj účet v účtovnej knihe ..........

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Je krásne začínať novú firmu, keď vieš, že ti nikto neurobil binec v dokladoch, tak si len stráž poriadok v účtovníctve, nič súkromné cez firemné, riadne odkladaj všetky doklady, žiadne bločky za klobásy, ani za všeliaké lieky... aj keby si z nich potrebovala akokoľvek postaviť firmu na nohy(POraďáci vedia, o čom hovorím..) a keď budeš mať problémy, sú tu skvelí ľudia, ktorí pomôžu!

    Prajem ti úspechy v tejto firme.

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    chuda06
    Zalozili sme sro. Co dalej? Vypis z OR SR mame, ICO tiez.

    Teraz uz mozme len podnikat. Vedel mi mi niekto poradit, co dalej hlavne v uctovnictve? Co treba zriadit, budeme uctovat v systeme PU, vsetko pojde cez ucet, ziadna ERP.

    Dakujem za pomoc.
    Od vydania Výpisu z OR do 30 dní sa treba zaregistrovať na príslušný Daňový úrad a požiadať o pridelenie DIČ. Na prihláške o registráciu sa uvádza číslo podnikateľského účtu, takže najprv vybaviť podnikateľský účet.

    po registrácii a pridelení DIČ - si dajte urobiť razítko, kúpte si tiež príjmové a výdavkové pokl. doklady, občas budete musieť niekomu vystaviť doklad

    nájdite si účtovníčku, všetko potrebné Vám povie
    Ako konatelia sa treba nahlásiť do ZP
    Inak ak niekoho zamestnáte - tak ho do 8 dní treba prihlásiť do Soc. poisť. a ZP

    luba3 je offline (nepripojený) luba3

    Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac luba3
    Nahlásiť do Soc.poisťovne zamestnancov treba najneskôr v deň nástupu do práce-HPP aj DoVP.Odhlásiť zo Soc.pois. najneskôr nasledujúci deň po skončení HPP,aj DoVP.Pozri zákon o neleg.práci platný od 1.4.2005 zák.č.461,§ 231.Včera som si ho vyskúšala v praxi na novozaloženej s.r.o.,ktorá vznikla 12.3.2005,dvaja konatelia boli v HPP inde do 31.3.2005 a od 1.1.2005 išli do HPP do svoje s.r.o..Včera ráno im došlo DIČ.Odo dňa podania žiadosti na registráciu na DU by mali do 10 dní prideliť a poslať nové DIČ.
    Naposledy upravil luba3 : 02.04.05 at 06:35

    chuda06 je offline (nepripojený) chuda06

    chuda06
    Ahojte,

    esze jpar otazok: Ucet na rezervny fond- treba ho mat v otvoreny v banke alebo nie? Uctovnicka tvrdila, ze ano, ale ze 90 % podnikatelov ho nema. Tak co mam robit?

    A dalsia vec- ucet v banke- podnikatelsky alebo bezny staci? Som citala na porade, ze ludia si zalozili privat ucty a funguje im na nich firma.

    Dakujem a pekny den.

    Co dalej po zalozeni sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.