Zavrieť

Porady

dodanenie majetku-zrušenie registrácie DPH

Ahojte, prosím poradiť.

Firma v r.2005 nadobudla majetok bez uplatnenia DPH /od neplátcu DPH/ v hodnote 3 000 000,-,
počas rokov 2006 a 2007 robila technické zhodnotenie, kde si už uplatňovala DPH na vstupe. Teraz v roku 2008 od 01.04.2008 už nie sú plátcami DPH, to znamená, že všetok majetok musím dodaniť zo zostatkovej hodnoty.
Len mám dilemu, ako dodaním túto budovu, mám brať do úvahu celkovú zostatkovú hodnotu a z tej odviesť DPH?
Ďalší problém, a možno asi nie: zaplatená akontácia na stroje, z toho na vstupe v r.2005 uplatnená DPH vo výške 93 936,-Sk, leasing na 44 mesiacov, k 31.03.2008 je leasing 32 mesiacov. Urobila som správne, 93 936 : 44x 32= 68 316,80 /túto DPH som mala mať nárok uplatnit si do zrušenia DPH/ a treba vrátit /dodanit/ 25 619,20 Sk?
Prosím pomôže mi niekto?
Ruža.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    lízing - nevraciate nič
    budova - par. 81 hovorí - V poslednom zdaňovacom období vzniká platiteľovi daňová povinnosť na majetku pri ktorom bola úplne alebo čiastočne odpočítaná daň. Vo vasom prípade bolo čiastočne...t.j. vrátite daň len z pomernej časti technického zhodnotenia...

    dodanenie majetku-zrušenie registrácie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.